Futbal 22/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Veľké Revištia – Stropkov 3:2 (0:0)

V stretnutí dvoch tabuľkových susedov mali v prvom polčase prevahu domáci, v ktorých zostave nastúpili viacerí hráči prvoligových Michaloviec. Defenzíva Stropkova však odolávala a keďže na zadné vrátka si dávali pozor aj hráči Veľkých Revíšť, odchádzali obidve mužstvá do šatní s bezgólovou remízou. Po zmene strán pokračovali hráči Veľkých Revíšť v ofenzívnej aktivite, hostia hrozili najmä po brejkových situáciách, no stav stretnutia bol 15 minút pred koncom stále 0:0. Skóre otvoril v 75. minúte skúsený ukrajinský harcovník Matvej Bobal, ktorý bol najprv v šestnástke hostí nedovolene zastavený a nariadený pokutový kop následne premenil. Ten istý hráč pridal druhý gól o šesť minút neskôr, po jeho prudkom centri z priameho kopu lopta zapadla až za Mydlov chrbát- 2:0. Tretí, a zároveň v konečnom účtovaní víťazný gól strelil po samostatnom nájazde Jozef Šimon- Turík. Zverenci Vladimíra Rusnáka však podobne ako v Sabinove výrazne zdramatizovali záver stretnutia. Po minúte na ihrisku znížil na 3:1 presnou hlavičkou po Bundovom centri Martin Staško. O dve minúty neskôr si Martin Staško pripísal aj gólovú asistenciu, keď jeho priamy kop skončil na brvne a odrazenú loptu dorazil z dvanástich metrov v neľahkej pozícii Kamil Pavlík- 3:2. Záverečný tlak však aj napriek nebezpečným situáciám pred Sudimákovou bránou vyrovnanie nepriniesol, a tak hostia odchádzali tentokrát domov bez bodu. Do konca sezóny ostávajú Stropkovčanom posledné dva zápasy, v obidvoch sa predstavia na domácej pôde v derby proti Giraltovciam, resp. Svidníku. Zápas proti bývalému mužstvu Vladimíra Rusnáka je na programe už túto stredu so začiatkom o 17:00.
Góly: 85. Staško, 87. Pavlík
Zostava: Mydla- Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Jakubčo- Petrišin (65. Jaselský), Burcák, Vaško (84. Staško), M. Dolutovský, Bunda- Vrábeľ (70. Haško)

Mládež MŠK v akcii

Všetky štyri žiacke družstvá sa počas posledného týždňa predstavili na ihriskách súperov. Starší žiaci po náročnej ceste nezvládli ani jeden zo svojich duelov a súper potvrdil postavenie svojej akadémie na Slovensku. Mladší žiaci odohrali svoje zápasy vo Vranove. Kategória U13 odohrala dva rozdielne polovice zápasu a zaslúžene prehrala. Mladší kolegovia odohrali ďalší zápas s výborným herným prejavom a pripísali si na svoje konto ďalšie víťazstvo. Pripomíname všetkým fanúšikom, záujemcom a žiakom štvrtého ročníka, že výber do športových tried sa uskutoční 5. júna na umelej tráve ZŠ Mlynská so začiatkom o 15.00 hod.
Výsledky zápasov:
U15: MŠK Žilina 5:0 MŠK Tesla Stropkov
U14: MŠK Žilina 5:0 MŠK Tesla Stropkov
U13: MFK Vranov nad Topľou 4:2 MŠK Tesla Stropkov góly: Viet 2
U12: MFK Vranov nad Topľou 3:12 MŠK Tesla Stropkov góly: Ripper 4, Kundrát, Veselý D., Andrejko, Biľ 2, Čonka 3.
-mšk-

Majstrovská U19 a postup do finále pre ZŠ Mlynská

Posledný týždeň mládežníckych družstiev bol pre celý klub mimoriadne motivačný. V stredu odohrali oba dorastenecké výbery posledný majstrovský zápas v domácom prostredí. Súperom im boli veľmi kvalitné celky z MFK Vranov nad Topľou. Mladší dorast v hustom daždi otočil zápas z nepriaznivého stavu a nakoniec sa tešil z cenného víťazstva. Aj napriek nepriazni počasia si na zápas kategórie U19 našlo cestu neobvykle početné množstvo zvedavých nadšencov. Tri kolá pred koncom si vytvorila silná partia hráčov možnosť získať predčasne titul víťaza druhej najvyššej ligy dorastu v skupine Východ. Po herne kvalitnom začiatku si chlapci bojovným spôsobom dokráčali k vytúženému cieľu a rozbehli emocionálne silné oslavy priamo na ihrisku. Pred cestou na medzinárodný turnaj do Nemecka si tak vytvorili ideálnu situáciu pre prežitie najsilnejšieho zážitku v ich doterajšej futbalovej kariére. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa o tento významný úspech pričinili. Predovšetkým trénerom, realizačnému tímu, hráčom a rodičom, ktorí podporovali talent svojich detí. Hodnotenie celej sezóny a oficiálna slávnosť prebehne po záverečnom kole, no sila kolektívu, pracovitosť a túžba týchto chlapcov, by mala byť tou pravou motiváciou pre všetkých členov klubu. Extra emóciu počas týždňa prežili aj žiaci ZŠ Mlynská a zároveň hráči z kategórií U13 a U12, ktorí vyhrali krajské kolo Školského pohára SFZ v malom futbale. V konkurencii desiatich výberov obsadili prvé miesto a postúpili do finálového turnaja, ktorý sa uskutoční v dňoch 5.- 6. júna v NTC Poprad. Najlepšia osmička tam zabojuje o celoslovenského víťaza a hlavnú cenu, ktorou je výjazd na medzinárodný zápas našej reprezentácie. Veríme, že oba úspechy budú významným hnacím motorom celého procesu výchovy hráčov, záujmu verejnosti o šport a podpore systematickej a dlhodobej práci zo strany vplyvných ľudí.
U19: MŠK Tesla Stropkov 3:1 MFK Vranov nad Topľou
Góly: Lipák, Jaselský, Vaško
Zostava: Majerník – Paluba, Feč, Fečo, Lipák, Jaselský (Batfalský), Veselý, Haško (Berežný), Jesenský, Vaško, Vrábeľ.
U17: MŠK Tesla Stropkov 2:1 MFK Vranov nad Topľou
Góly: Džupin, Bedruň
Zostava: Rusinko – Gonos, Hančák, Mačuga, Džupin, Bedruň, Novotňák, Slivka, Cichý (Mihelič), Kollárik (Jakubov), Korba (Bučko).
Školský pohár SFZ v malom futbale:
ZŠ Mlynská 4:4 ZŠ Stará Ľubovňa, ZŠ Mlynská 5:3 ZŠ Lipany, ZŠ Mlynská 4:0 ZŠ Snina, ZŠ Mlynská 5:3 ZŠ Bardejov, ZŠ Mlynská 3:2 ZŠ Poprad
-mšk-

Kuková – Kalnište 2:1 (1:0)
Za pekného počasia sa hral typický derby zápas, kde herne v poli hostia prevyšovali domácich, avšak domácim sa podarili dve pekné akcie, ktoré skončili gólom a tak zaslúžene vyhrali.
Góly: Lukáč, Verečšák – Ivan
ŽK: Lukáč, F. Šimon (ČK po 2. ŽK) – Ivan

Tisinec – Lúčka 1:0 (1:0)
V prvom polčase mali domáci hru pod kontrolou, hralo sa prevažne na strane Lúčky. V 36. min. z veľkého uhla trafil presne Gonos. Druhý polčas sa hostia viac tlačili pred bránu Tisinca, ale všetky strely gólman Vateha svojimi skúsenosťami vychytal.

Stročín – Chotča 6:2 (3:2)
Za ideálneho počasia dobrý výkon domáceho mužstva. Konečne sa presadil aj Marián Vitko. Škoda nevyužitých ďalších šancí.
Góly: Vitko 4, J. Rodák, Baluščák – Trebišovský, Medviď (vl.)
ŽK: 0 – Bujdoš, Zápotocký, Madej, Kmiť

Lomné – Hrabovčík
(domáci nenastúpili pre nedostatočný počet hráčov)

Sitníky – Breznica 4:2 (4:2)
Domáci sa ujali vedenia už v prvej minúte, hostia kontrovali vyrovnávajúcim gólom. Gólostroj sa na jednej aj druhej strane uzavrel v 35. minúte, keď domáci vyhrávali 4:2. V 2. polčase si výsledok domáci ustrážili umnou hrou a zapísali si do tabuľky dôležité 3 body.

Kružlová – Orlík 3:1 (2:1)
V horúcom počasí sa domácim v slušnom zápase konečne podarilo zvíťaziť a získať 3 body.
Góly: E. Sivák, S. Sivák, E. Sivák – Želizňák
ŽK: 0

Ladomírová – Baňa 3:0 (2:0)
Hralo sa pri peknom počasí slušne, bez kariet.

Úradná správa č. 32 zo dňa 25. mája 2017

1. Schválila výsledky 22.kola 6.ligy dospelých, 11.kola 7.ligy dospelých, 10.kola 4.ligy dorastu, 10.kola 3.ligy žiakov
2. Schvaľuje žiadosť TJ Topľan Kalnište o zmenu termínu a UHČ stretnutia 10. kola 3. ligy žiakov Kalnište – Lúčka z dňa 20.5.2017 na deň 1.6.2017 (štvrtok) o 17.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5 eur – Kalnište
3. Kontumuje: stretnutie 22. kola 6.ligy dospelých Kalnište – Miňovce 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
4. Kontumuje: stretnutie 22. kola 6.ligy dospelých Breznica – Rovné 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
5. Schvaľuje žiadosť TJ Družstevník Kuková o zmenu termínu a UHČ stretnutia 11. kola 3.ligy žiakov Lúčka – Kuková z dňa 27.5.2017 na deň 26.5.2017(piatok) o 17.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5 eur – Kuková
6. Schvaľuje žiadosť ŠK Chotča o zmenu termínov a UHČ stretnutí 4.ligy dorastu z nedele na soboty o 10.00 hod. od 25.5.2017 do konca súťažného ročníka 2016/2017, poplatok 5 eur – Chotča
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá OŠK Miňovce za nenastúpenie na stretnutie 22.kola 6.ligy dospelých Kalnište – Miňovce finančnou pokutou 50,– €, podľa RS 26/a, poplatok 10,– €
Trestá TJ Družstevník Rovné za nenastúpenie na stretnutie 22.kola 6.ligy dospelých Breznica – Rovné finančnou pokutou 50,– €, podľa RS 26/a, poplatok 10,–€
Trestá hráča TJ Družstevník Lomné – František Roba – 1247817 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 25.5.2017, podľa DP 37/5(5žk), poplatok 10 eur.
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).