Futbal 21/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Bard. Nová Ves 2:2 (1:0)

Po remíze v Sabinove chceli Stropkovčania v domácom prostredí bodovať naplno a od úvodu začali nátlakovou hrou. Hosťujúca obrana však odolávala a viaceré príležitosti domácich zostali nevyužité. Po priťuknutí od Bundu zblokoval strelu Vrábľa smerujúcu do brány obranca Bardejovskej Novej Vsi, gólom neskončil ani individuálny prienik Burcáka, či pokusy Erika Vaška spoza šestnástky. V 41. minúte sa domáce tribúny predsa len dočkali otvárajúceho gólu, po faule na Vrábľa premenil pokutový kop Erik Burcák. V závere prvého dejstva však zverenci Vladimíra Rusnáka prišli o Jakuba Kimáka, ktorý bol po oplácaní vylúčený. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia hrajúci o jedného hráča viac, brankár Mydla však dvomi zákrokmi v nebezpečných situáciách svoje mužstvo podržal. Na 2:0 mohol v 52. minúte zvýšiť Vrábeľ, pred odkrytou bránou však loptu netrafil ideálne. V 70. minúte vyústil tlak hostí do vyrovnávajúceho gólu, paradoxne hlavou sa presadil najmenší hráč na ihrisku Tomáš Kiseľ. Z vyrovnania sa však hostia netešili dlho, po strele Jaselského v 72. minúte a dorážke Vrábľa Stropkovčania opäť vyhrávali. Pre nešportové správanie a druhej žltej karte bol o tri minúty neskôr vylúčený strelec vyrovnávajúceho gólu Tomáš Kiseľ a počet hráčov na ihrisku bol opäť vyrovnaný. V 85. minúte bol opäť vyrovnaný aj stav, keďže hosťujúci Jančošek hlavou dorazil loptu odrazenú od žrde a stanovil na konečných 2:2.
Góly: 41. Burcák (11m), 72. Vrábeľ- 70. Kiseľ, 85. Jančošek
Zostava: Mydla- Potoma (61. Jaselský), Kimák, F. Dolutovský, Jakubčo- Petrišin, Vaško (72. Veselý), M. Dolutovský, Bunda (88. Haško)- Burcák, Vrábeľ

U15 v náročnom zápase proti Hamšíkovcom, prípravky suverénne

Všetky žiacke družstvá odohrali tento víkend svoje zápasy v domácom prostredí. Nadstavba najvyššej žiackej súťaže nám neprináša veľa radosti, no kvalita súperov a zápasy, ktoré odohrajú chlapci nás posúvajú výrazne vpred a sú veľkým pozitívom pre súčasnú partiu starších žiakov. Akadémia Mareka Hamšíka bola v sobotu zatiaľ kvalitou jednoznačne najsilnejším súperom. V nedeľu privítali mladší žiaci súpera z Popradu. Menej sa darilo kategórii U13, ktorej zápasová vyťaženosť prinesie ovocie v nasledujúcom období. Mladší ročník naďalej pokračuje v dobrých výkonoch a svojim výkonom predčil aj ďalšieho súpera. Do mládeže všetko, to bolo heslo, ktorým sme sa riadili v pondelok, kedy sme odohrali domáci turnaj kategórií U10 a U11 na výborne pripravenej hracej ploche. Extra počasie pripravilo výborné podmienky pre prežitie pekného futbalového popoludnia. Progres jednotlivých hráčov a družstva sa tak mohol naplno prejaviť a úprimne nás teší, že prácu klubu si všímajú aj rodičia. Radosť oboch družstiev a hlavne futbalový prejav je zárukou svetlej budúcnosti celého mládežníckeho systému. Veríme, že potrebná trpezlivosť vydrží na všetkých stranách zapojených do samotného procesu a značka MŠK bude podobnými akciami ešte silnieť. Ďakujeme za vzorovú podporu rodičom a hospodárovi klubu za luxusné podmienky pre futbal.
Výsledky jednotlivých zápasov:
U15: MŠK Tesla Stropkov 1:2 JUPIE Podlavice Badín gól: Krajňák
U14: MŠK Tesla Stropkov 0:2 JUPIE Podlavice Badín
U13: MŠK Tesla Stropkov 4:14 FK Poprad góly: Dovičák 2, Viet, Suvák
U12: MŠK Tesla Stropkov 6:3 FK Poprad góly: Čonka, Biľ, Ripper, Veselý D., Nemec, Kundrát
U11: MŠK Tesla Stropkov 5:0 SAFI Prešov góly: Šivák 2, Olách 2, Sejka
MŠK Tesla Stropkov 4:0 FAMT Prešov góly: Šivák 3, Fatľa
MŠK Tesla Stropkov 2:1 FK Svidník góly: Šivák 2
U10: MŠK Tesla Stropkov 6:0 SAFI Prešov góly: Korady, Petruňko, Tokár, Klučár, Zápotocký 2
MŠK Tesla Stropkov 3:1 FAMT Prešov góly: Zápotocký 2, Tokár
MŠK Tesla Stropkov 6:0 FK Svidník góly: Korady 3, Tokár, Motyka, Zápotocký
-mšk-

Starší dorastenci pozývajú na stredajší zápas o titul

Po sobotňajšej výhre v Ľuboticiach si stropkovskí starší dorastenci upevnili pozíciu na čele tabuľky druhej ligy a ich náskok pred Spišskou Novou Vsou je stále sedembodový. O celkovom víťazstve v súťaži môžu zverenci Alojza Lehockého rozhodnúť už v stredu 24. mája v domácom stretnutí proti Vranovu. Na tento zápas, ktorý môže predčasne rozhodnúť o majstrovskom titule pre Stropkovčanov, Vás kolektív starších dorastencov srdečne pozýva. Čas začiatku zápasu bude upresnený v priebehu týždňa na facebookovej stránke Mšk Tesla Stropkov. Menej sa v Ľuboticiach darilo mladším dorastencom, ktorí nenadviazali na predošlé dve výhry.
II. liga starší dorast:
Ľubotice – Stropkov 2:4 (1:2)
G: Haško 3 (dva z pokutových kopov), Jaselský
Zostava: Majerník- Kapa, Feč, Lipák, Cuprišin (50. Batfalský)- Paluba, Fečo, Veselý, Jesenský- Haško, Jaselský

II. liga mladší dorast:
Ľubotice – Stropkov 3:1
G: Čabala
Zostava: Rusinko- Čabala, Glovacký, Mačuga, Preksta- Novotňák, J. Slivka, Džupin, Kollarik- Gonos, Bedruň

U19 vycestuje na turnaj do Nemecka

Šanca pre adoptívnych rodičov. S blížiacim sa koncom sezóny si klub za vzornú reprezentáciu počas celej sezóny pripravil pre svojich mládežníckych hráčov niekoľko bonusov, ktoré sú vážnou súčasťou celého procesu. Veríme, že proklamovanie filozofie založenej predovšetkým na učení sa a nie nutnom dosahovaní výsledkov v nižších vekových kategóriách naplníme skutkovo aj v dlhodobom období. Blížiace sa akcie sú tiež vnímané ako jeden z motivačných faktorov pre budúce ročníky. Kategória U19, ktorá momentálne vedie tabuľku druhej ligy v skupine Východ sa zúčastní v dňoch 2.- 5. júna medzinárodného turnaja v nemeckom mestečku neďaleko Stuttgartu. Vzhľadom na uspokojivé výsledky, herný prejav a predovšetkým individuálnu prácu na svojom výkone aj mimo tréningov to vnímame ako odmenu pre súčasnú partiu. Skupinoví súperi na turnaji v mestečku Plattenhard budú pre našich chlapcov viac ako zaujímaví. Reprezentačný výber Walesu do 18 rokov, Slask Wroclaw a SV Waldhof Mannheim preveria talent nášho výberu. Medzinárodné porovnanie si okúsia aj kategórie U10 a U11, ktoré sa 17. júna zúčastnia prestížneho turnaja v družobnom poľskom meste Bilgoraj. Okrem bohatej porcie zápasov vo svojich súťažiach, či turnajoch prípraviek v blízkom okolí, tak obe medzinárodné konfrontácie budú príjemným bonusom a zároveň kvalitným záverom sezóny. Veríme, že aktivita a záujem týchto mladých ľudí o šport a futbal neostane bez povšimnutia. Pomôžte nám prosím adopciou jednotlivých družstiev a prispejte k organizácii jednotlivých výjazdov. Budeme Vám veľmi povďační. Vopred ďakujeme.
-mšk-

Kalnište – Miňovce
(hostia nepricestovali)

Breznica – Rovné
Po divokom domácom zápase v jeseni sa niektorým hráčom z Rovného do Breznice nechcelo cestovať a tak hostia, hoci boli ôsmi, na stretnutie nenastúpili. To využila početná divácka kulisa na presun do Stropkova a Miňoviec.

Sitníky – Hrabovčík 0:4 (0:1)
Domáci po dobrom výkone a viacerých nepremenených šanciach podľahli efektívnejšiemu súperovi, ktorý premenil svoje protiútoky. Výsledok zápasu nezodpovedá predvedenej hre domácich. FO Sokol Sitník ďakuje FO Miňovce za výborne pripravené ihrisko.

Chotča – Lomné 3:1 (3:0)
Domáci po nedeľnej sprche ukázali, že vedia hrať futbal. To sa im aj potvrdilo v 11. minúte, keď Tomáš Potoma strelil prvý gól za A-mužstvo. Domácim sa darilo. V 1. polčase z množstva šancí v 31. min. Trebišovský zvýšil na 2:0 a v 42. min. hostia zahrali v pokutovom území rukou a Trebišovkský z pokutového kopu zvýšil na 3:0. V 2. polčase sa podarilo hosťom znížiť na 3:1 Balom.
Góly: Trebišovský 2, T. Potoma – R. Balo
ŽK: 0 – F. Roba

Lúčka – Stročín 4:0 (1:0)
Bol to veľmi kultúrny zápas s bohatou diváckou návštevou. Hostia si v úvode neuvedomili, že domáci celok nastúpil v oklieštenej zostave o 2 hráčov a to z dôvodu rodinných duchovných povinností. Po doplnení domáceho mužstva sa hra úplne zmenila a domáci predčili kvalitou hostí, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Pochvalu si zaslúžia obaja brankári, ktorí veľmi dobre zachytali. Hosťujúci brankár však nemohol za góly, ktoré dostal, pretože boli veľmi dobre technicky zvládnuté. Vyspelosť a kultúra oboch kolektívov môže za to, že to bol jeden z najkrajších zápasov sezóny.
Góly: M. Partila 2, P. Hvišč, D. Hvišč
ŽK: 0

Radoma – Tisinec 2:0 (1:0)
Góly: B. Friček 2

7. liga

Orlík – Havaj 0:1 (0:1)
Vedúce mužstvo neukázalo nič a vyhralo nezaslúžene.
Góly: Skysľák
ŽK: 2 – 1

Kružlová – Ladomírová 2:7 (2:1)
V susedskom derby hostia vyhrali zaslúžene.

Úradná správa č. 31 zo dňa 18. mája 2017

1. Schválila výsledky 21.kola 6.ligy dospelých, 10.kola 7.ligy dospelých, 9.kola 4.ligy dorastu, 9.kola 3.ligy žiakov
2. Schvaľuje žiadosť ŠK Chotča o zmenu termínu a UHČ stretnutia 10. kola 4.ligy dorastu Chotča – Lomné z dňa 21.5.2017 na deň 20.5.2017(sobota) o 10.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5,– Eur – Chotča
3. Schvaľuje žiadosť FO Sokol Sitníky o zmenu hracej plochy stretnutia 22. kola 6.ligy dospelých Sitníky – Hrabovčík, stretnutie sa odohrá na ihrisku v Miňovciach, z dôvodu rekonštrukcie HP v Sitníkoch, poplatok 10,– Eur – Sitníky
4. Schvaľuje žiadosť FO Sokol Sitníky o zmenu hracej plochy domácich stretnutí 6.ligy dospelých do konca súťažného ročníka 2016/2017, stretnutia sa odohrajú na ihrisku v Miňovciach, z dôvodu rekonštrukcie HP v Sitníkoch, poplatok 10,– Eur – Sitníky
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
1. Trestá hráča TJ Radomka Radoma – Matej Rokyta – 1342101 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 18.5.2017, podľa DP 37/5(5žk), poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).