Spod vysokých sietí 20/2017

Hráčky MVK Stropkov si vybojovali postup na M-SR

Výborný výkon predviedli hráčky MVK Stropkov na semifinálovom turnaji M-SR vo volejbale starších žiačok v Piešťanoch v dňoch 6.-7. mája 2017, kde si turnajovým spôsobom postupne zmerali sily z družstvami VA UNIZA Žiliny (2. zo stredu), Slávie UK Bratislava (3. z Bratislavy) a VKM Piešťan (2. zo západu).
V prvom zápase nastúpili Stropkovčanky proti hráčkam zo Žiliny, ktoré od úvodu dostali svojimi útočnými kombináciami a podaním pod tlak a získali úvodný set. Podobný priebeh mal aj set druhý, v ktorom dominovali hráčky Stropkova. Poľavenie v koncentrácií a chyby v obrane stáli družstvo Stropkova stratu tretieho setu. Aj začiatok nasledujúceho setu, v ktorom si súper vytvoril náskok 1:6 a 10 :15, naznačoval drámu v piatom sete, no hráčky Stropkova ukázali veľkú bojovnosť a dobrou obranou na sieti, útokom a kvalitným podaním otočili nepriaznivý stav a dotiahli zápas do víťazného konca.
V zápase proti hráčkam Slávie UK Bratislava predviedli výborný kolektívny výkon, keď sa dokázali presadiť proti vysokej obrane súpera na sieti a výbornou obranou v poli. V úvodnom sete, ktorý mal veľmi dobrú úroveň, si hráčky Stropkova vytvorili niekoľkobodový náskok a ten aj udržali do jeho konca. Zaskočené hráčky Bratislavy nevedeli nájsť recept na výbornú hru Stropkovčaniek ani v sete druhom, ktorý poľahky stratili. V treťom sete pokračoval tlak Stropkova od jeho úvodu, súper sa celý set doťahoval no koncovku zvládli lepšie Stropkovčanky, ktoré sa tešili z ďalšieho víťazstva.
V poslednom dni turnaja nastúpili proti domácim hráčkam z Piešťan dobre, keď získali úvodný set. No veľa chýb v útoku ako aj v obrane na strane Stropkovčaniek, ktorým chýbalo nasadenie, znamenal stratu druhého a tretieho setu. Hráčky Stropkova zdvihli hlavy a zabojovali v nasledujúcom sete, čím dotiahli zápas do tajbrejku, v ktorom však od úvodu ťahali za kratší koniec a zápas napokon prehrali.
Napriek tomu sa hráčky MVK Stropkov stali víťazom semifinálovej skupiny a zároveň získali vstupenku medzi osmičku najlepších tímov, ktoré sa stretnú na finálovom turnaji M – SR starších žiačok v dňoch 19.-21.mája 2017 v Leviciach.
Poďakovanie za finančnú podporu spojenú s nákladmi na tento turnaj patrí: rodičom, Mestu Stropkov, Furmanec s.r.o., Mydla Karol, Poľovníček.
Výsledky:
MVK Stropkov – VA UNIZA Žilina 3:1 (19, 19, –17, 23)
MVK Stropkov – Slávia UK Dráčik Bratislava 3:0 (20, 13, 21)
MVK Stropkov – VKM Piešťan 2:3 (21, –17, –22, 18, –5)
Zostava družstva MVK Stropkov: Pariláková Alexandra, Andrejovská Lívia, Dzurjová Bianka, Volčková Laura, Hnátová Nina, Zajtková Martina, Bujdošová Mária, Fečková Nikola, Hvozdová Zdenka, Hašková Radka, Kristína Nemcová.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik
-pa-

Semifinálový turnaj             Sety       Lopty
  Por. Klub   Z   V   P   Body   V   P   Pomer   V   P   Pomer
  1. MVK Stropkov   3   2   1   7   8   4   2,00   261   244   1,06
  2. VA UNIZA Zilina   3   2   1   6   7   3   2.33   239   191   1,25
  3. Slávia UK Dráčik Bratislava   3   1   2   3   3   6   0,50   171   209   0,81
  4. ŠK Komenského Svidník   3   1   2   3   3   8   0,37   220   247   0,89

Gymnazistky vicemajsterkami Slovenska

Volejbalistky z Gymnázia v Stropkove boli aj tento rok úspešné na krajskom kole v Prešove, ktorého sa zúčastnilo 12 družstiev. Naše dievčatá bez straty setu v tomto turnaji zvíťazili a tak si zabezpečili miestenku na olympiáde stredných škôl Gaudeamus Igitur v Trnave, ktorá bola zároveň aj Majstrovstvami Slovenska.
11.5. privítala Trnava viac ako tisícku najlepších športovcov stredných škôl, medzi ktorými boli aj stropkovské volejbalistky. Tie sa v prvý hrací deň, vo štvrtok, stretli v skupine so Zvolenom, Novým Mestom nad Váhom a COP Nitrou. S prvými dvoma družstvami dokázali bez väčších problémov zvíťaziť 2:0 na sety a Nitre podľahli rovnakým pomerom. To však nevadilo, keďže im patrilo druhé miesto v skupine, a teda si v piatok zahrali semifinále proti víťazovi druhej skupiny, Liptovskému Hrádku. Jednoznačné víťazstvo 2:0 posunulo naše hráčky do finále Majstrovstiev SR už druhý rok po sebe. V dramatickom súboji s Nitriankami však šťastie nestálo na stropkovskej strane, keď po setoch so skóre 25:23 a 26:24 obsadili naše gymnazistky druhú priečku a stali sa vicemajsterkami Slovenska.
Strieborná pozícia je však obrovským úspechom nie len pre školu ale aj pre naše mesto, ku ktorému celému družstvu gratulujeme. Dievčatá predviedli vynikajúce výkony vyrovnané hráčkam z Centra olympijskej prípravy, čo potvrdzuje že stropkovský volejbal dosahuje slovenskú špičku v tejto kategórii.
Zostava: D. Beríková, K. Luberdová, P. Rusnáková, T. Rusnáková, S. Sedlářová, I. Široká, M. Šmajdová, S. Tabišová, V. Ternová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, p. tréner Maroš Šturák.