Najrýchlejší na Dvadsiatke A. Vavrek a Stropkovčanka N. Čorbová

Na polmaratóne a desiatke štartovalo 106 bežcov

Stropkovská dvadsiatka má za sebou úspešné tridsiate siedme pokračovanie. Šiestykrát sa bežci vydali aj na kratšiu desaťkilometrovú trať. V nedeľu sa v Stropkove postavilo na štart oboch behov spolu 106 športovcov, medzi nimi aj bežci z Česka a Poľska. Čo je potešujúce, na pretekoch sa z roka na rok objavuje čoraz viac rekreačných bežcov zo Stropkova a blízkeho okolia. V tomto roku ich tu bežalo 28 – sedem na polmaratónskej trati, dvadsať jeden na desiatke. Aj vďaka nim poukáže stropkovský Klub bežcov na konto neziskovej organizácie Dobrý anjel 280 eur, pričom prostriedky navyše darovali ostatní bežci nad rámec štartovného. Nový certifikovaný polmaratón viedol zo Stropkova do Bukoviec a späť, desať kilometrov malo obrátku v Chotči. Na polmaratónskej trati bol najrýchlejší Adrián Vavrek z Dulovej Vsi časom 1:18:16 hod., druhý skončil Tomáš Kamas zo Sp. N. Vsi (1:18:30), tretí Marek Mockovčiak z klubu TJ Obal servis Košice (1:18:42). V ženskej kategórii jasne dominovala Stropkovčanka Nika Čorbová, ktorá vyhrala časom 1:23:13 hod. a zároveň sa stala Majsterkou okresu Stropkov. Za ňou skončili Prešovčanky Erika Ondrijová (1:37:32) a Ivana Butoracová (1:40:30). Z domácich bežcov bol najrýchlejší Ján Polončák časom 1:27:49 a pre rok 2017 sa stal Majstrom okresu. Druhou z domácich žien na polmaratónskej trati bola Martina Nováková, ktorá dobehla v čase 2:00:30 hod.
Na desiatke dominovala trojica Peter Pulik z Košíc (36:28 min.), Kamil Skiba z Poľska (37:13 min.), tretí skončil Marek Selleng z Košíc (38:05). Medzi Stropkovčanmi bol najrýchlejší Damián Polončák (41:57), pred Šimonom Senajom (42:04) a Tomášom Antošom z Vyškoviec (44:50). Medzi ženami dominovali domáce bežkyne Zuzana Iľovová (42:52), pred Luciou Marošovou (47:59) a Miroslavou Molčányiovou zo Svidníka (50:43). V kategórii Stropkovčaniek skončila tretia Barbora Zakovičová (55:37). Desaťkilometrový beh absolvoval premiérovo aj stropkovský primátor Ondrej Brendza.
Potešujúce je, že v Stropkove vyrastá aj atletický dorast. Do obľúbeného Detského behu pre mamičku za v tomto roku zapojilo viac ako 50 detí rôzneho veku.
Viac informácií, fotoreportáž a kompletné výsledky 37. ročníka Stropkovskej 20 a 6. ročníka Stropkovskej 10 prinesieme v nasledujúcom vydaní Spektra.