smahu správy

Stropkovu sa hovorí „mesto priechodov pre chodcov“, niekde však chýbajú

Na poslednom aprílovom zasadaní mestského zastupiteľstva v rámci interpelácií poslanec Jozef Šimko predniesol žiadosť o preverenie možnosti vyznačenia priechodu pre chodcov čo najbližšie k bytovým domom na ul. Ciolkovského a Gagarinovej. Najbližší priechod pre chodcov na bezpečný prechod cez cestu majú obyvatelia spomínaných bytoviek pri výjazde z Tesca a autobusovej stanice oproti Kovo-Sipoxu, z opačnej strany pri vstupe do mesta pri spoločnosti Tesla.

Aj keď jednu aj druhú stranu cesty lemuje chodník, nielen ľudia bývajúci v tejto lokalite, ale aj široká verejnosť navštevujúca zariadenia jestvujúce v tejto časti mesta vstupuje na vozovku mimo vyznačených priechodov pre chodcov, čím na tomto dopravne vyťaženom úseku doslova riskujú svoj život.
Tento podnet štandardne zo zastupiteľstva postúpil na posúdenie dopravnou komisiou, tá zasadala minulý týždeň a rozhodla predmetnú žiadosť zamietnuť. „Dopravná komisia Mestského úradu Stropkov jednohlasne rozhodla, že vyznačenie priechodu pre chodcov na ceste I. triedy na ul. Hviezdoslavovej pri ul. Ciolkovského nie je v súlade s koncepciou znižovania počtu priechodov pre chodcov na ceste I. triedy v meste Stropkov, ktorú nám odporučil dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu vo Svidníku. Naviac ohliadkou miesta navrhovaného vyznačenia priechodu pre chodcov bolo zistené, že navrhovaný priechod pre chodcov by sa nachádzal na rizikovom mieste za neprehľadným vrcholom stúpania resp. klesania, kde by v značnej miere bola ohrozená bezpečnosť prechádzajúcich chodcov.“ Naďalej tak prechod cez vozovku ostáva na šťastí chodcov ako aj na ohľaduplnosti vodičov, ktorí sa v mnohých prípadoch nevyhnú rýchlym reakciám a znižovaniu rýchlosti svojich vozidiel.
Na zastupiteľstve k priechodom pre chodcov predniesol interpeláciu aj poslanec Stanislav Kolcun. Jeho požiadavka vyznačiť na križovatke ulíc Krátka a Hrnčiarska priechody bola v dopravnej komisii prehodnotená a schválená. Komisia tak s návrhom vyznačenia štyroch priechodov pre chodcov vyjadrila súhlasné stanovisko. Súhlas vyjadrila aj s jeho ďalším podnetom na vybudovanie chýbajúcej časti chodníka neďaleko potravín sídliacich v tejto lokalite.

obrazok obrazok

Gréta Očkayová | 12. 5. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1043x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
Onegin 14. 5. 2017 o 20.55 hod. IP: 178.40.65.XXX

Už sa to začína. Posledných 5–6 rokov sa situácia zhoršila na maximum.Výnimkou je nedeľa. Dopravný kolaps začína pri každej cestnej uzávere, prietrži mračien, každom jarmoku, a – vianočných sviatkoch. A bude sa to zhoršovať až tak, že potom si nielen chudoba, ale aj šľachta spomenie, že treba konečne začať z obchvatom Stropkova! Lebo zatiaľ sa o tom len blabluje…

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou