Spod vysokých sietí 18/2017

3. miesto Majstrovstiev oblasť Východ a postup do baráže M-SR

V poslednom kole finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok cestovali hráčky MVK Stropkov A v nedeľu 23.4.2017 do Spišskej Novej Vsi. Po náročnom konci týždňa, ktorý absolvovali na školských M-SR v Detve ich čakal deň voľna a dôležitý dvojzápas na palubovke súpera, kde len víťazstvo v obidvoch zápasoch zabezpečilo Stropkovčankám postup do baráže M-SR.
V prvom zápase po zisku úvodného setu a dobre rozohratom druhom sete hráčok Stropkova, ktoré viedli 23:17, poľavili v jeho koncovke a set nečakane prehrali. To sa prenieslo na ich psychiku do ďalšieho setu, ktorý poľahky stratili. V štvrtom sete sa Stropkovčanky prebrali, zvrátili nepriaznivo sa vyvíjajúci priebeh zápasu a zdolali domáce hráčky v dramatickej koncovke tajbrejku.
Aj druhý zápas bol veľmi vyrovnaný a dramatický, v ktorom Spišiačky získali úvodný set. V ďalšom priebehu hry však hráčky Stropkova zvládli lepšie koncovky ďalších troch setov a druhým víťazstvom na pôde súpera získali celkové 3. miesto Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok a zároveň si zabezpečili postup do semifinálového turnaja klubových M-SR, ktoré sa uskutočnia v dňoch 6. – 7. mája 2017 v Piešťanoch.
Výsledky:
MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 3:2 (21, –25, –15, 20, 13)
MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 3:1 (-21, 24, 25, 20)
Zostava družstva MVK Stropkov A: Pariláková Alexandra, Andrejovská Lívia, Dzurjová Bianka, Volčková Laura, Hnátová Nina, Bujdošová Mária, Fečková Nikola, Hvozdová Zdenka, Hašková Radka.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

Skupina D finálová

Sety           Lopty
  Por. Klub   Z   V   P   Body   V   P   Pomer   V   P   Pomer
  1. VK Junior 2012 Poprad   20   13   7   39   43   31   1,39   1567   1533   1,02
  2. MVK Snina   20   12   8   35   43   32   1,34   1645   1470   1,12
  3. MVK Stropkov „A“   20   11   9   33   40   37   1,08   1654   1615   1,02
  4. ŠK Komenského Svidník   20   10   10   32   39   33   1,18   1522   1466   1,04
  5. VK Spišská Nová Ves   20   8   12   24   32   44   0,73   1570   1667   0,94
  6. Školský klub ELBA Prešov   20   6   14   17   30   50   0,60   1599   1806   0,89

Skupina E o umiestnenie

Sety         Lopty
  7. MŠK Vranov nad Topľou   20   18   2   51   57   17   3,35   1688   1357   1,24
  8. MVK Stropkov „B“   20   15   5   47   53   22   2,41   1731   1319   1,31
  9. VK ZŠ Lendak   20   13   7   40   47   25   1,88   1625   1426   1,14
  10. VK EPERIA Prešov   20   9   11   26   31   38   0,82   1418   1448   0,98
  11. VK Slávia TU Košice   20   4   16   11   16   52   0,31   1159   1532   0,76
  12. VEA Bardejov   20   1   19   5   7   57   0,12   1012   1551   0,65

Žiačky ZŠ Mlynská Stropkov bronzové na školských M-SR

Bronzové medaile z M-SR vo volejbale žiačok základných škôl, ktoré sa uskutočnili v dňoch 20. – 21. apríla 2017 v Detve, si vybojovali žiačky ZŠ Mlynská Stropkov. V konkurencií ôsmich najlepších tímov jednotlivých krajov rozdelených do dvoch skupín si úspešne viedli v prvom dni turnaja, keď nezaváhali ani raz a zdolali svojich súperov z Považskej Bystrice, Nových Zámkov a Senice, proti ktorému predviedli vynikajúci výkon. Ako víťaz skupiny sa v semifinále druhého dňa turnaja postavili proti hráčkam zo športového Gymnázia Bilíková Bratislava, v ktorom zaostávali svojim výkonom z prvého dňa a podľahli im v obidvoch setoch. O konečné 3. miesto si zopakovali zápas proti hráčkam zo Senice, ktoré chceli Stropkovčankám vrátiť prehru zo skupiny. Vo veľmi vyrovnanom zápase s pekným volejbalom na obidvoch stranách, napriek strate prvého setu, hráčky ZŠ Mlynská Stropkov zabojovali a dotiahli zápas do víťazného konca. Z jednou prehrou na finálovom turnaji sa tak mohli tešiť z dosiahnutého výsledku ako tretie najlepšie volejbalové školské družstvo na Slovensku v školskom roku 2016/2017.
Výsledky skupiny:
Stropkov – Považská Bystrica 2:0 (13, 11)
Stropkov – Senica 2:1 (22, –22, 13)
Stropkov – Nové Zámky 2:0 (23, 13)
Semifinále:
Stropkov – Bratislava 0:2 (15, 16)
Brusno – Senica 2:0 (18, 16)
O 3. miesto: Stropkov – Senica 2:1 (-22, 15, 10)
O 1. miesto: Brusno – Bratislava 2:1 (-25, 17,13)
Zostava družstva ZŠ Mlynská Stropkov: Pariláková Alexandra, Andrejovská Lívia, Dzurjová Bianka, Hnátová Nina, Zajtková Martina, Bujdošová Mária, Fečková Nikola, Hvozdová Zdenka, Hašková Radka, Bartkovičová Sofia, Nemcová Kristína, Luberdová Daniela. Tréner: Mgr. Alexík Patrik