Futbal 18/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Vranov – Stropkov 1:0 (0:0)

V stretnutí dvoch dlhoročných súperov, ktorým sa v poslednom období výsledkovo nedarí, vychádzali v úvode obidve mužstvá zo zabezpečenej obrany. Územnú prevahu mali v prvom dejstve na kopačkách domáci hráči, gólovo sa však aj vďaka pozornej defenzíve Stropkova a kvalitným zákrokom brankára Mydlu nepresadili. Na opačnej strane v koncovke nepochodili Marián Dolutovský ani Erik Burcák, čo pre Stropkovčanov znamenalo už šiestu polčasovú remízu v šiestom zápase jarnej časti. Domácemu kormidelníkovi v polčasovej prestávke vyšlo striedanie, keď na ihrisko poslal mladého Dzurinu, ktorý po minúte strávenej na ihrisku otvoril skóre krížnou strelou z hranice šestnástky. Hostia od tohto momentu zvýšili aktivitu v ofenzíve a snažili sa o vyrovnanie. Po centri Poľáka zachraňoval v poslednej chvíli pred Burcákom v sklze domáci brankár a odchovanec stropkovského futbalu Erik Makó. Domácej obrane hrozil aj aktívny 17-ročný Dominik Haško, ktorý si odkrútil premiéru v drese mužov. Gólové vyústenie nepriniesli ani viaceré štandardné situácie, či centrované lopty striedajúceho Petrišina. Keďže sa v ďalšom priebehu strelecky nepresadili ani Vranovčania, odchádzali Stropkovčania s najtesnejšou prehrou. Zlepšený výkon je však prísľubom pred domácim stretnutí s vedúcim Trebišovom, ktoré je na programe v najbližšiu sobotu.
Zostava: Mydla- Bochin, Pavlík, F. Dolutovský, Jakubčo- Bunda (73. Petrišin), M. Dolutovský, Poľák, Paluba- Haško, Burcák.

Víťazné ťaženie starších dorastencov pokračuje

V druhom domácom stretnutí v rade sa predstavili dorastenci Stropkova, ktorí na jar ešte neprehrali a ich séria pokračuje aj po zápase s Trebišovom. Zverenci Alojza Lehockého opäť strelili tri góly. Skóre otvoril v 5.minúte Maroš Jaselský, 35. gól v sezóne pridal Ladislav Matej Vrábeľ a na 3:0 upravil v závere Tomáš Jesenský. Mladší dorastenci podľahli svojmu súperovi podobne ako pred týždňom, 0:1.
II.liga starší dorast:
Stropkov – Trebišov 3:0 (1:0)
Góly: Jaselský, Vrábeľ, Jesenský
Zostava: Majerník – Cuprišin, Feč, Lipák, Kapa – Berežný (57. Jesenský), Vaško, Fečo, Batfalský (68. Vaňko) – Jaselský (83. Veselý), Vrábeľ,
II. liga mladší dorast:
Stropkov – Trebišov 0:1 (0:1)
Zostava: Rusinko – Čabala (62. Kollarik), Glovacký, Hančák, Mačuga- Artim (69. Novotňák), Džupin (K), Gonos, Preksta- Korba, Bedruň.

MŠK Žilina stratila prvé body v sezóne s našou U15

Vo štvrtok odohrali v netradičnom čase svoje prvé zápasy nadstavby v domácom prostredí starší žiaci. Súperom im boli hráči z momentálne najkvalitnejšej akadémie MŠK Žilina. Vo veľmi kvalitnom zápase s peknou diváckou kulisou získala naša U15 cenný bod, pričom v dramatickom závere zápasu nevyužila dve obrovské príležitosti. Slzy hráčov po zápase dokumentujú obrovský vzťah k futbalu a víťaznú DNA, ktorá je pre nás podstatná pri výchove hráča. Celkový dojem zo zápasu, zisk bodu proti súperovi, ktorý v doterajšej časti sezóny nestratil ani bod a strelil viac ako sto gólov a zisk veľmi cenných skúseností vytvára veľmi pozitívne hodnotenie. Menej sa darilo ich mladším kolegom, ktorí prehrali výrazným rozdielom. V tomto zápase súper potvrdil kvalitu a zaslúžene dominoval. Šiesti hráči základnej zostavy spadajú do kategórie U13, čo nám vytvára obrovské predpoklady do budúcna, čomu sa tešíme. Chceme vyjadriť veľkú vďaku rodičom, ktorí pripravili chlapcom príjemné posedenie po zápase. Najbližším súperom bude starším žiakom MFK Ružomberok. V domácom zápase ich privítajú 6. mája so začiatkom o 11.00 hod. Srdečne Vás všetkých pozývame.
Výsledky:
U15: MŠK Tesla Stropkov 0:0 MŠK Žilina
U14: MŠK Tesla Stropkov 1:6 MŠK Žilina
Gól: Šlechta
-mšk-

Víkend plný futbalu aj pre najmenších

Počas posledného víkendu odohrali ďalšie kolo aj mladší žiaci, ktorí sa v nedeľu predstavili v Bardejove. Viac sa darilo kategórii U13, ktorá dobrý výkon vyjadrila aj gólmi. Ani mladší kolegovia nezaostali výkonnostne, no v závere si nechali vziať víťazstvo sériou chýb. Prípravky odohrali sériu turnajov a užili si tak predĺžený víkend plný futbalu. Už v piatok sa na umelej tráve odohral McDonalds Cup, turnaj určený pre prvý stupeň základných škôl. Bohatá účasť šiestich základných škôl potešila. Jednotlivé výbery boli tvorené predovšetkým našimi levíčatami, no tréneri MŠK spoznali aj nové talentované tváre. Výborné zápasy plné emócií a radosti zo strelenia gólov pripravili výborný zážitok pre najmenších. V sobotu odcestovala na turnaj U10 a U11. Na ihrisku FAMT Prešov sa postupne stretli s tromi súpermi. Viac sa darilo starším hráčom, ktorí potvrdili dobré výkony z poslednej akcie. Kategória U10 stále hľadá chuť z halových turnajov a aj tentokrát nemal ich prejav potrebnú iskru. V nedeľu sa na nie práve ideálnom ihrisku FAMT Prešov predstavila kategória U9. V štyroch zápasoch sa prezentovali veľmi sympatickou hrou, no skúsenosti z boja v blate a daždi nie sú tým, čo si ceníme. V pondelok sme zapojili do turnaja ďalších chlapcov. V domácom prostredí im súpermi boli FK Humenné a FK Svidník. Vzhľadom na početnosť kategórie U9 sme levíčatá rozdelili do dvoch tímov a zabezpečili plné zápasové vyťaženie všetkým. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke MŠK Tesla Stropkov. Ďakujeme rodičom za podporu.
Výsledky zápasov:
U13: Partizán Bardejov 2:8 MŠK Tesla Stropkov góly: Klučár 2, Dovičák 2, Viet, Reiter, Rapáč, Jobko.
U12: Partizán Bardejov 10:6 MŠK Tesla Stropkov góly: Biľ 2, Nemec, Čonka, Kundrát, Ripper

Breznica – Hrabovčík 0:1 (0:0)
V Breznici sa stretli mužstvá, ktoré v jari ešte neprehrali. Domáci horko-ťažko postavili 11 hráčov na ihrisko. Pre zranenie im chýbal Olčák a Štefanišin, z rodinných dôvodov bratia Melníkovci a z pracovných Šafranko. V prvom polčase mali domáci tri tutovky, ktoré nevyužili. V 2. polčase to boli hostia, ktorí sa ujali vedenia nádhernou strelou Drugu. Domácim sa nepodarilo vyrovnať ani z pokutového kopu a tak si hostia odviezli tri body. Domácich ani tak neškrie strata bodov, ako to, že sa im, už v 1. polčase, zranil ďalší hráč L. Medvec, po surovej hre hosťujúceho hráča.
Góly: Druga
ŽK: Antol – 3

Miňovce – Chotča 1:3 (0:3)
Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase po hrubých chybách domácej obrany. Hosťom dobre zachytal brankár a tým si zabezpečili 3 body. Zápas sledovalo 100 divákov.
Góly: Špirňák –

Stročín – Mestisko
hostia nepricestovali

Lomné – Kuková 3:2 (2:1)
Góly: Marián Medvec 3 -
ŽK: F. Roba, Želizňák – 0

Tisinec – Kalnište 3:1 (1:0) Tisinec mal prvý polčas pod kontrolou. Krásne kombinačné akcie skončili stále mimo bránu alebo v náručí brankára. Až v 35. minúte na dvakrát otvoril skóre T. Skysľák. Začiatok druhej polovice Kalnište začalo aktívne, ale do šestnástky sa nedostali. Naopak aktívny Demjan zvýšil umiestnenou strelou na 2:0. Kalnište znížili v 82. min. tečovaným priamym kopom, no 3 minúty pred koncom krásnym sólom od svojej šestnástky a ešte krajším gólom upravil na 3:1 domáca puma Demjan.
Góly: Demjan 2, Skysľák Tomáš – vlastný

7. liga

Ladomírová – Orlík 8:0 (4:0)
Pekný futbal, ktorý rozhodca pred 150 divákmi dobre zvládol.
Góly: P. Džurban 3, M. Sivák 2, M. Demeter 2, Šoma

Havaj – Baňa 3:0 (1:0)
Domáci mali na ihrisku prevahu, využili šance a zaslúžene vyhrali.

Úradná správa č. 28 zo dňa 27. apríla 2017

1. Schvaľuje žiadosť FO Sokol Sitníky o zmenu termínu a UHČ zápasu 19.kola 6.ligy dospelých Sitníky – Radoma z dňa 30.4.2017 o 16.00 na 29.4.2017(sobota) o 16.30 hod. na UT v Stropkove, zraz na ihrisku v Sitníkoch – poplatok 10,–€ – Sitníky – vzájomná dohoda
2. Schvaľuje žiadosť TJ Družstevník Breznica o zmenu UHČ zápasu 19.kola 6.ligy dospelých Breznica – Hrabovčík dňa 30.4.2017 zo 16.00 hod. na 13.30 hod. – poplatok 10,–€ – Breznica – vzájomná dohoda
3. Schvaľuje žiadosť FO Sokol Sitníky odohrať domáce zápasy dorastu v jarnej časti súťaže 2016/2017 na ihriskách súperov, poplatky R hradí FO Sokol Sitníky a hrá sa v termíne a UHČ hosťujúceho mužstva – poplatok 5,– € – Sitníky
4. Kontumuje: stretnutie 18.kola 6.ligy dospelých Chotča – Breznica 0:3 kont. na základe rozhodnutia DK.
5. Žiada TJ Topľan Kalnište a TJ Družstevník Rovné o dodanie vzájomnej dohody odohratia stretnutia 3.kola Pohára predsedu OOFZ do 3.5.2017, prípade nedohody určí termín stretnutia ŠTK a výhodu domáceho zápasu určí žreb.
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
DK na základe šetrenie nedohraného stretnutia 18. kola 6. ligy dospelých Chotča – Breznica, uznáva inzultáciu R HÚ stretnutia a prijala tieto rozhodnutia:
1. Trestá ŠK Chotča kontumáciou v stretnutí 18.kola 6. ligy dospelých Chotča – Breznica 0:3 kont., podľa DP čl. 49/5, poplatok 10,– EUR
2. Trestá ŠK Chotča finančnou pokutou 50,– € za inzultáciu R v stretnutí 18.kola 6. ligy dospelých Chotča – Breznica, podľa DP čl. 49/4 – poplatok 10,– €
3. Trestá HÚ stretnutia 18.kola 6. ligy dospelých Chotča – Breznica pána Milana Hančáka zastavením výkonu akejkoľvek funkcie v stretnutiach ŠK Chotča na 14 mesiacov nepodmienečne od 27.04.2017, podľa DP čl.49/1e,2e – poplatok 10,–€
4. Trestá hráča ŠK Chotča – Michala Bujdoša- 1193749 – DO zastavením výkonu funkcie kapitána mužstva na 2 mesiace nepodmienečne od 27.4.2017, podľa DP čl. 16/1, poplatok 10,–€
5. Trestá hráča TJ Družstevník Kuková – Ľuboš Vereščák – 1257025– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 27.04.2017, podľa DP 37/5a, poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).