Spod vysokých sietí 16/2017

MOV štvorkový volejbal mladšie žiačky – finálová skupina

V nedeľu 9.4.2017 sa na palubovke hosťujúcej Sniny uskutočnilo 4.kolo finálovej skupiny Majstrovstiev Oblasť Východ v štvorkovom volejbale mladších žiačok, na ktorom sa stretli vyrovnané družstvá zo Svidníka, Stropkova, Spišskej Novej Vsi a domáceho klubu.
Náročný turnaj zvládli najlepšie hráčky MVK Stropkov. V prvom zápase po vyrovnanom priebehu hry s domácou Sninou získali úvodný set. Koncovku setu druhého zvládol lepšie súper a tak sa rozhodovalo v tajbrejku. Ten napriek nepriaznivému stavu 13:10 pre hostí dokázali hráčky Stropkova zvrátiť a nakoniec zvíťaziť. V zápase proti družstvu zo S.N.Vsi od začiatku dominovali na palubovke a dotiahli zápas do víťazného konca. Podobný priebeh hry bol aj v zápase so Svidníkom, kde hráčky Stropkova si vytvorili od úvodu tlak a aj napriek strate koncentrácie v koncovke úvodného setu, získali ďalšie dôležité víťazstvo. Posledné kolo súťaže odohrajú dňa 14.5.2017 na palubovke S.N.Vsi.
Zostava MVK Stropkov A: Hvozdová Z., Šafránková E., Balážová S., Hašková R., Nemcová N., Dovičaková K., Semancová K., Polivčaková N., tréner: Mgr. Alexík P.
Výsledky:
MVK Stropkov A – MVK Snina 2:1 (16, –23, 13)
MVK Stropkov A – VK S. N. Ves 2:0 (14, 12)
MVK Stropkov A – ŠK Komen¬ského Svidník 2:0 (20, 16)
-pa-

Volejbal – staršie žiačky

V dohrávke 9. kole finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok hostili hráčky MVK Stropkov A v domácom prostredí družstvo Elba Prešov. Od začiatku prvého setu sa bojovalo o každú loptu a obidve družstvá predvádzali pekný volejbal. No lepšie zvládnuté koncovky setov prvého zápasu zo strany súpera znamenali víťazstvo hosťujúceho družstva a stratu troch bodov.
Druhý zápas opäť ukázal kvalitu obidvoch družstiev a vyrovnaný priebeh hry s peknými výmenami, kde úvodný set získali domáce hráčky. V nasledujúcom sete, napriek náskoku Stropkovčaniek, dramatickú koncovku zvládlo lepšie družstvo Prešova. Tretí a štvrtý set Stropkovčanky zlepšili podanie a presadili sa proti pohyblivej obrane súpera útočnými kombináciami a dotiahli zápas do víťazného konca.
V poslednom kole, ktoré čaká hráčky MVK Stropkov A v Spišskej Novej Vsi v nedeľu 23.4.2017, sa rozhodne o postupe do baráže M-SR.
Výsledky:
MVK Stropkov A – ŠK Elba Prešov 0:3 (-21, –21, –20)
MVK Stropkov A – ŠK Elba Prešov 3:1 (16, –25, 21,10)
Zostava družstva MVK Stropkov A: Pariláková Alexandra, Andrejovská Lívia, Dzurjová Bianka, Volčková Laura, Hnátová Nina, Zajtková Martina, Bujdošová Mária, Fečková Nikola, Hvozdová Zdenka, Hašková Radka., tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

7. kolo mladšie žiačky – šestkový volejbal

V predposlednom kole (8.4.2017) Majstrovstiev oblasť Východ v šestkovom volejbale mladších žiačok si úspešne viedli hráčky MVK Stropkov, keď po výbornom výkone založenom na dobrom podaní a útočnej hre, postupne zdolali bez straty setu domáce družstvo z Prešova, potom hráčky z Bardejova a v treťom zápase bojovné družstvo zo S.N.Vsi. Posledné kolo svojej súťaže odohrajú dňa 29.4.2017 v S.N.Vsi.