Futbal 13/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Pušovce – Stropkov 3:1 (1:1)

Hoci domáci v doterajšom priebehu nezískali ani bod, v priebehu zimnej prestávky sa posilnili a na body siahali už v prvom jarnom zápase, kde viedli na pôde Vyšného Opátskeho 2:0, napokon však prehrali 2:3. Aj napriek tomu boli favoritom stretnutia Stropkovčania, papierové predpoklady sa však nenaplnili. Už v 5. minúte otvoril skóre po kombinačnej akcii strelou do vinkľa Jakub Jurečko- 1:0. Hostia odpovedali zvýšenou aktivitou a vypracovali si viaceré sľubné príležitosti, v koncovke sa im však nedarilo. Hlavičkové pokusy Petrišina a dvakrát Burcáka gólom neskončili, neujali sa ani ďalekonosná strela Jakubča, priamy kop Mariána Dolutovského, dorážku Bochina z päťky domáca obrana zblokovala. Jediný gólový moment zverencov trénera Jozefa Lehockého prišiel v 27. minúte. Po centri Mariána Dolutovského brankár MIgaš loptu vyrazil pred nikým nekrytého Kamila Pavlíka, ktorý hlavou vyrovnal na 1:1. Festival zahodených šancí hostí pokračoval aj v druhej polovici zápasu. Vyložené príležitosti Mariána Dolutovského, Petra Poľáka, Jakuba Kimáka, Erika Burcáka či strely Michala Potomu však gólový prívlastok nemali. Naopak, Pušovce vyťažili z minima maximum a svoj bojovný výkon okorenili ďalšími dvoma gólmi. V 63. minúte na radosť domácich priaznivcov naklonil misky váh na stranu svojho mužstva po individuálnej akcii a strele spoza šestnástky Peter Bondra. Gólovú bodku dal za kontroverzných okolností v 87. minúte Michal Tramita. Na prekvapenie väčšiny prítomných postranný rozhodca svoju zástavku pri ofsajdovej pasci hostí nedvihol a domáci hráč loptu pohodlne zasunul k žrdi, čím stanovil na konečných 3:1.
G: 27. Pavlík
ŽK: Petrišin, M. Dolutovský, F. Dolutovský
Čk: M. Dolutovský (po druhej žltej karte v 88. minúte)
Zostava: Mydla- Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Jakubčo- O. Paluba (77. Bunda), Bochin (58. Kimák), M. Dolutovský, Poľák (83. Karsa), Petrišin- Burcák

Dorastenci doma šesťbodoví

Obidva dorastenecké celky Stropkova potvrdili úlohu favoritov a v stretnutiach so Sninou doma zvíťazili. Aj starší aj mladší dorastenci rozhodli o svojich výhrach v druhom polčase, v ktorých strelili zhodne po tri góly. Strelecky sa opäť presadili kanonieri Vrábeľ s Džupinom, ktorí sú v celkovej tabuľke strelcov súťaže na prvom, resp. druhom mieste. Náskok zverencov trénera Alojza Lehockého na čele tabuľky II. ligy starších dorastencov pred druhou Spišskou Novou Vsou je aj po 18.kole trojbodový.
II. liga starší dorast
Stropkov – Snina 3:0 (0:0)
Góly: Vrábeľ 2, Batfalský
Zostava: Šmajda – Fečo, Jaselský, Feč (76. Kapa), J. Lipák- Berežný (52. Batfalský), Veselý, Vaško, Jesenský (67. Vaňko)- Haško, Vrábeľ
II. liga mladší dorast:
Stropkov – Snina 3:1 (0:1)
Góly: Džupin 2, vlastný
Zostava: Rusinko- Glovacký, Hančák, Bedruň, Bochmáč- Korba (47. Čabala), Slivka, Džupin, Novotňak- Gonos (77. Mihelič), Kollarik (74. Jakubov).

Extra mládežnícky týždeň za nami

Počas posledného týždňa odohrali druhé jarné kolo žiacke výbery. Staršie kategórie cestovali v sobotu do Trebišova a mladšie ročníky odohrali svoj zápas v domácom prostredí už vo štvrtok. Kategória U15, ktorej snahou je dostať sa do postupovej prvej štvorky, odohrala kvalitné stretnutie na hlavnej ploche Trebišova. Aj napriek množstvu nepremenených šancí dokázala uchmatnúť všetky tri body. Cenným je tiež výkon ich mladších kolegov z U14. Aj napriek tomu, že kostru družstva tvoria chlapci s ročným vekovým deficitom, ich pozitívny pokrok a vývoj smerom vpred dokazujú v každom zápase. Kategória U13 odohrala tentokrát kvalitný len prvý polčas. V tom druhom sa nevyhli zaváhaniam a strate sústredenia. Aj napriek tomu sa spolu s U12 tešili z víťazstva, pričom mladší ročník si znovu schuti zastrieľal. Svoj posledný halový domáci turnaj odohrali levíčatá z U11 a U9. Počas celej soboty malo početné publikum možnosť vzhliadnuť dokopy 24 zápasov. Kvalita organizácie turnaja, výkonov jednotlivých družstiev a aktivity publika bola výbornou bodkou za zimným obdobím 2017. Samotný turnaj vnímame veľmi pozitívne. Množstvo ďalších skúseností, utuženie kolektívov a hlavne sympatický herný prejav, ktorý sa neuchyľuje k praktikám založených na prehnanom dosahovaní výsledku aj na úkor učenia sa. Ak vydrží entuziazmus rodičov, záujem chlapcov a pracovitosť klubu, rastú nám v Stropkove ďalšie skvelé talenty. Kompletný servis bohatého pohostenia zabezpečili vo svojej réžii rodičia za čo im patrí obrovská vďaka. Individuálne ocenenia hráčov nám poskytol M&M team – manželia Čonkovci, ktorým srdečne ďakujeme a zároveň veríme, že nájdeme ďalších ochotných, ktorým nie je mládež v Stropkove ľahostajná. Pripomíname možnosť podpory prostredníctvom darovania 2% z dane. Potrebné údaje – JUNIOR Stropkov, adresa – Matice slovenskej 895, 09101 Stropkov, Občianske združenie, IČO – 37947567. Vopred veľmi pekne ďakujeme.
Výsledky jednotlivých zápasov:
U15: Slavoj Trebišov 0:1 MŠK Tesla Stropkov gól: Krajňák
U14: Slavoj Trebišov 0:3 MŠK Tesla Stropkov góly: Suvák 2, Durkoš
U13: MŠK Tesla Stropkov 12:7 MFK Vranov nad Topľou góly: Klučár 6, Suvák 2, Malačina, Danko, Dovičák 2
U12: MŠK Tesla Stropkov 21:6 MFK Vranov nad Topľou góly: Nemec 4, Ripper 4, Andrejko 2, Čonka 2, Veselý D. 3, Petrík 3, Petrus 2, Veselý T.
U11: MŠK Tesla Stropkov 4:0 a 0:3 FK Svidník góly: Fatľa 2, Olach, Nábožný
MŠK Tesla Stropkov 3:3 a 1:4 FK Junior Košice góly: Nábožný 2, Olach, Olčák.
MŠK Tesla Stropkov 1:2 a 1:1 KS Kotwica Korczyna góly: Fatľa, Olach
U9: MŠK Tesla Stropkov 0:1 a 2:0 FK Svidník góly: Berežný, Zápotocký
MŠK Tesla Stropkov 2:2 a 3:4 FK Junior Košice góly: Mulík, Karala, Materňák 2, Berežný
MŠK Tesla Stropkov 8:1 a 4:1 KS Kotwica Korczyna góly: Zápotocký 5, Karala 2, Janek, Vereščák, Kitľan, Janek, Veselý.