Futbal 12/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Prešov „B“ 3:2 (1:1)

Po dvoch mesiacoch zimnej prípravy sa Stropkovčania predstavili v prvom jarnom stretnutí na domácej pôde proti rezerve Prešova. Úvod zápasu patril zverencom meninového oslávenca Jozefa Lehockého, ktorí sa už v tretej minúte ujali vedenia zo štandardnej situácie. Po prudkom a presnom centri Petra Jakubča zmiatol hosťujúceho brankára pohyb útočiacich hráčov a lopta napokon zapadla za jeho chrbát- 1:0. Na rozdiel dvoch gólov mohol o pár minút neskôr zvýšiť aktívny Peter Poľák, hosťujúca obrana však tentokrát odvrátila loptu do bezpečia. V 22. minúte sa hostia tešili z vyrovnávajúceho gólu. Po prvom rohovom kope Prešovčanov sa hlavou presadil Michal Krajňák. V ďalšom priebehu prvého dejstva pracovali defenzívy oboch mužstiev spoľahlivo a nepustili svojich protihráčov do vyložených príležitostí. Po zmene strán sa domáci snažili presadiť kombinačnou hrou a získať zápas vo svoj prospech. Po dvanástich minútach druhého polčasu dostal Stropkovčanov opäť do vedenia Pavol Bunda, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku od Viktora Bochina a krížnou strelou s prispením žrde rozjasal tribúny po druhýkrát. Rovnaký hráč mohol onedlho pridať svoj druhý gól v zápase, tentokrát však po individuálnej akcii mieril ľavačkou tesne vedľa. V 73. minúte sa domáci predsa len dočkali tretieho gólu. Striedajúci Petrišin si na hranici šestnástky vymenil loptu s Poľákom a prvý menovaný sa po prízemnej strele ľavačkou zapísal do streleckej listiny. Jeho gól mal v konečnom účtovaní prívlastok víťazný, pretože hostia v 85. minúte skorigovali stav stretnutia na 3:2.
Góly: 3. Jakubčo, 57. Bunda, 73. Petrišin
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Jakubčo- O. Paluba (67. Petrišin), Bochin, Kimák (62. M. Dolutovský), Poľák, Bunda (77. E. Tabiš)- Burcák.

Dorasty s výhrou aj prehrou

Dorastenecké výbery sa predstavili v prvom jarnom kole na umelej tráve v Lipanoch. Staršia U19 po veľmi dobrom výkone zvládla náročný zápas, menej sa darilo ich mladším kolegom. V sobotu sa dorastenecké družstvá predstavia na domácom ihrisku a ich súperom bude MFK Snina.
U19: ŠK Odeva Lipany 0:2 MŠK Tesla Stropkov
Góly: Haško, Vrábeľ
Zostava: Majerník – Lipák, Feč, Jaselský, Fečo – Berežný (Batfalský), Vaško, Veselý, Jesenský (Vaňko) – Vrábeľ, Haško (Kapa).
U17: ŠK Odeva Lipany 2:0 MŠK Tesla Stropkov
Zostava: Rusinko – Glovacký, Hančák, Bedruň, Preksta – Gonos, Slivka, Džupin, Artim (Čabala) – Korba (Novotňak), Bochmač.
-mšk-

Remízový vstup U15 do jarnej časti

Žiacke družstvá rozbehli v sobotu jarnú časť ročníka so striedavými úspechmi. Najstaršie družstvo U15 sa aj napriek výraznej hernej prevahe nedokázalo presadiť gólovo a odnieslo si zo zápasu s košickým VSS len bod. Mladší ročník odohral aj napriek nepriaznivému výsledku kvalitný zápas, ktorý ich posunul o ďalší krok vpred. U13 sa predstavila v Poprade. Preladila sa z klasického ihriska na dve polovice, čím sa do zápasu zapojilo 18 hráčov. Kvalitný výkon nebol odmenený výsledkom, no siahnutie na dno svojich síl posunulo chlapcov výrazne výkonnostne vyššie. Celkový dojem z víkendu žiakov napravil najmladší žiacky ročník, ktorý sa presadil aj výrazne gólovo. V sobotu odohrajú posledný domáci turnaj v mestskej športovej hale levíčatá z U11 a U9. Starší žiaci cestujú v ten istý deň do Trebišova a v nedeľu sa mladší žiaci predstavia v domácom zápase s Vranovom. Všetkých srdečne pozývame.
Výsledky zápasov:
U15: MŠK Tesla Stropkov 0:0 VSS Košice
U14: MŠK Tesla Stropkov 1:3 VSS Košice gól: Suvák
U13: FK Poprad 9:3 MŠK Tesla Stropkov góly: Znoj, Jobko, Homoľa
U12: FK Poprad 4:29 MŠK Tesla Stropkov góly: Nemec 3, Čonka 5, Marčišin 3, Andrejko 5, Biľ 3, Petrík 3, Pavlenko, Ripper, T. Veselý, D. Veselý 4.
-mšk-

Mládežnícky hráč mesiaca február

Zodpovednosť pri účasti na tréningovom procese, maximálna snaha zlepšiť sa, výkon v zápase a prístup k školským povinnostiam sú kritériami ocenenia Mládežnícky hráč mesiaca MŠK Tesla Stropkov. Za mesiac február sa ním stal Matej Petrík z U12, ktorý si svojimi výkonmi tiež zabezpečil pozvánku do výberu VsFZ a absolvoval tak kvalitný turnaj v Budapešti. Splnil tiež prísne kritéria tréningovej dochádzky a v škole sa pri odovzdávaní vysvedčení nemusel hanbiť. K tradičnej pamiatkovej soške sme pridali podpiskartu slovenského reprezentanta Ondreja Dudu, ktorý bude Matejovi pripomínať, že snaha sa cení. Svojou dominantnou a kvalitnou ľavou nohou bude patriť v budúcnosti k žiadaným hráčom. Jeho obľúbeným hráčom je Lionel Messi a medzi obľúbené kluby zaradzuje FC Barcelona. Matejovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalšom období.
-mšk-

Úradná správa č. 22 zo dňa 16. marca 2017

Zasadnutie VV OOFZ Svidník sa uskutoční 20.3.2017 (pondelok) o 16.30 hod. na sekretariáte OOFZ vo Svidníku.
Schvaľuje žiadosť FK Sitníky o odohratie zápasu Pohára predsedu OOFZ Sitníky – Radoma dňa 26.3.2017 o 14.30 hod. na ihrisku v Breznici – vzájomná dohoda
6. liga dospelí – 14.kolo 26.03. 2017 o 14.30 hod.:
Mestisko – Breznica – Špak A., Hubáč, Špak D. – Holub
Kuková – Hrabovčík – Želizňák, Dovičák, Šmajda – Burcák
Pohár predsedu OOFZ – 26.3.2017 o 14.30 hod.:
Sitníky – Radoma – Suchanič Ľ., Suchanič M., Suchanič K. – Vaško – hrá sa v Breznici
DK po opätovnom prešetrení udalosti zo stretnutia 8. kola 6. ligy dospelých Lúčka – Lomné potvrdzuje svoje rozhodnutie zverejnené v ÚS č. 13 zo dňa 6.10.2016
DK po opätovnom prešetrení udalosti zo stretnutia 9. kola 6. ligy dospelých Rovné – Breznica potvrdzuje svoje rozhodnutie zverejnené v ÚS č. 13 zo dňa 6.10.2016
Prenos trestov do jarnej časti súťaží: Marcel Bučko – 1153461 – Breznica – nepodmienečne zastavenie činnosti do 6.4.2017
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).