7. kolo staršie žiačky

V 7. kole Majstrov¬stiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok privítalo družstvo MVK Stropkov A na domácej palubovke lídra súťaže VK Junior Poprad.
Úvodný set prvého zápasu po chybách Stropkova na príjme podania ako aj v obrane pomerne hladko získalo hosťujúce družstvo. V druhom sete sa karty obrátili a domáce hráčky dominovali na podaní ako aj v útoku a diktovali hru do konca setu. Po nedôraznej koncovke tretieho setu museli mladé Stropkovčanky opäť doťahovať nepriaznivý stav 1:2 na sety, čo sa aj podarilo a rozhodovalo sa napokon v tajbrejku. Ten hráčky Stropkova zahrali dobre, od úvodu zatlačili súpera útočnou hrou a doviedli zápas do víťazstva.
Vstup do druhého zápasu mali lepší hráčky MVK Stropkov, keď získali úvodný set. V ďalšom sete poľavili a dovolili súperovi vyrovnať 1:1 na sety. V nasledujúcom sete si domáce hráčky vytvorili veľmi sľubný náskok (11:2), no napriek tomu oň prišli sériou chýb v obrane ako aj v útoku a darovali súperovi set. Vo štvrtom sete aj napriek fantastickej atmosfére, o ktorú sa po celý čas starali rodičia a priatelia neustálim povzbudzovaním, už nedokázali zopakovať obrat ako v prvom zápase a Popradčankám podľahli.
V sobotu 25.3.2017 odohrajú nasledujúce kolo v Snine.