Stropkovčania nezvládli úvod zápasu

V piatok popoludní sa na zimnom štadióne vo Svidníku uskutočnil exhibičný hokejový zápas mužstiev zložených z poslancov zastupiteľstiev a zamestnancov miest Svidník a Stropkov. Úvodné buly stretnutia vhodil primátor Svidníka Ján Holodňák ešte v civilnom oblečení. Neskôr si obliekol aj hokejovú výstroj, no na ľade strávil iba zopár minút. Primátor Stropkova Ondrej Brendza prišiel až pred druhou tretinou a zdá sa, že táto jeho prítomnosť jeho „zverencom“ ako tak pomohla pred vysokým debaklom.
Už tradičná rivalita medzi obidvoma mestami nechýbala ani na tomto poli. Vzájomný súboj rozbehli vo veľkom tempe zástupcovia domácej samosprávy a v úvodnej dvadsaťminútovke hrubého hracieho času získali štvorgólový náskok. Druhá tretina bola bezgólová a v záverečnej dali Stropkovčania hneď na úvod dva góly a zdalo sa, že tento priateľský duel sa predsa len zdramatizuje. Nakoniec tomu tak nebolo, nakoľko Svidníčania si svoje vedenie bez problémov udržali. Záverečné samostatné nájazdy všetkých hráčov, vrátane brankárov, dvojica „samozvaných“ komentátorov gólovo nestíhala registrovať. Nakoniec sa komentátori i kapitáni obidvoch mužstiev dohodli na tom, že nájazdy sa skončili spravodlivou remízou.
Výsledok
Svidník – Stropkov 6:3 (4:0, 0:0, 2:3), góly Micenko a Rešetár po 2, Vook, Beňko – Vojček 2, Olčák
Zostava Svidníka: Martin Hudák – Patrik Kolečava, Rastislav Sivulič, Vladimír Žák, Martin Miščík, Kamil Beňko, Ján Vook, Peter Rešetár, Martin Friga, Ján Holodňák, Slavomír Bednár, Ján Micenko
Zostava Stropkova: Miroslav Macko – Michal Šandrik, Marek Olčák, Peter Lukáč, Peter Novák, František Hurný, Michal Michalov, Slavomír Rapáč, Vít Babjarčík, Róbert Hecko, Matúš Vojček
Text: -bar-, foto: -jm-