Spod vysokých sietí 08/2017

VÍKEND BEZ STRATY SETU

KV MŠK OKTAN KEŽMAROK – MVK CELE GROUP STROPKOV (juniorky) 0:3, 0:3
MVK CELE GROUP STROPKOV (ženy) – VK SLOVAN RIMAVSKÁ SOBOTA 3:0, 3:0
Juniorky si v sobotu zahrali dvojzápas v Kežmarku, kde pricestovali ako jednoznačné favoritky, keďže domáce volejbalistky sú momentálne na chvoste aktuálnej tabuľky. Prognózy sa vyplnili a Kežmarčanky sa takmer k ničomu nedostali počas celého priebehu oboch duelov. Podobné zápasy charakterizovalo výborné podanie Stropkovčaniek, ich útočná hra na sieti a zodpovednosť v poli, ktoré priniesli hladkú výhru bez drámy v oboch stretnutiach 0:3, 0:3.
Nedeľa sa od soboty veľmi nelíšila. Tento raz hostilo naše ženské družstvo volejbalistky Rimavskej Soboty. Diváci boli svedkami zápasov v réžii domácich, ktoré dominovali vo všetkých herných činnostiach. To im prinieslo ďalších šesť bodov za výhry 3:0, 3:0. Hráčky nášho klubu teda počas úspešného víkendu získali maximálny počet bodov a neprišli ani o jediný z dvanástich setov k čomu im gratulujeme.
V mene celého kolektívu MVK Cele Group Stropkov sa chceme poďakovať za podporu nášho klubu pánovi L.Š.
Zostava junioriek: M. Keselicová, K. Luberdová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, I. Široká, M. Šmajdová, S. Tabišová, V. Ternová, S. Tomková, Š. Tomková, p. tréner Maroš Šturák
Zostava žien: D. Gondeková, M. Keselicová, A. Petrová, S. Sedlářová, N. Sovičová, I. Široká, M. Šmajdová, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, p. tréner Maroš Šturák
Najbližšie stretnutia:
Ženy: So 25.2.2017 MVK CG Stropkov – BK97 Stova Spišská Nová Ves, Mestská športová hala SP 11:00
Juniorky: So 4.3.2017 ŠKM Liptovský Hrádok – MVK CG Stropkov
So 18.3.2017 MVK CG Stropkov – ŠŠK OA Považská Bystrica, Mestská športová hala SP 11:00
Šimona Tomková

2. kolo MOV štvorkový volejbal mladšie žiačky – finálová skupina

V nedeľu 19.2.2017 privítali hráčky MVK Stropkov A na domácej palubovke v 2. kole finálovej skupiny Majstrovstiev Oblasť Východ v štvorkovom volejbale mladších žiačok družstvá zo Sniny, Vranova /T a Popradu.
Hráčky MVK Stropkov A predviedli dobrý výkon v úvodnom zápase proti družstvu z Vranova, ktoré dobrým podaním a útočnou hrou zatlačili a nakoniec zdolali bez straty setu. Podobným výkonom sa predviedli proti hráčkam z Popradu, s ktorými zvíťazili rovnakým pomerom setov a lôpt. Víťazné ťaženie mladých Stropkovčaniek zastavili hráčky zo Sniny, ktoré hrali koncentrovanejšie a umnejšie, na čo hráčky Stropkova nedokázali reagovať. Chybovali hlavne v obrane a boli málo dôrazné v útočných kombináciách.
Najbližšie kolo finálovej skupiny (26.3.2017) sa uskutoční v Snine.
Zostava MVK Stropkov A: Hvozdová Z., Šafránková E., Balážová S., Hašková R., Nemcová S., Dovičaková K., Polivčáková N., Semancová K., Nemcová N.
Tréner: Mgr. Alexík P.
Výsledky:
MVK Stropkov A – MŠK Vranov nad Topľou 2:0 (14, 16)
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 2:0 (14, 16)
MVK Stropkov A – MVK Snina 0:2 (-21, –19)
-pa-

5. kolo mladšie žiačky – šestkový volejbal

Po trojtýždňovej prestávke sa v Bardejove dňa 18.2.2017 uskutočnilo 5. kolo Majstrovstiev oblasť Východ v šestkovom volejbale mladších žiačok za účasti družstiev z Prešova, Spišskej Novej Vsi, Stropkova a Bardejova.
Mladé Stropkovčanky prvýkrát v tejto súťaži zaváhali v úvodnom zápase proti hráčkam zo Spišskej Novej Vsi, keď nezvládli koncovku prvého setu ako aj záver tajbrejku.
V ďalších dvoch zápasoch proti hráčkam z Prešova ako aj domácemu Bardejovu herne dominovali na palubovke a zdolali svojich súperov bez straty setu.