6. kolo - staršie žiačky

V sérií víťazstiev na domácej palubovke pokračujú hráčky MVK Stropkov A vo finálovej časti Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok, keď v sobotu zdolali rivalky zo Svidníka.
Napriek slabšiemu vstupu do úvodného setu postupne Stropkovčanky zlepšili svoju hru a získali prvý set. V dobrom nasadení pokračovali aj v nasledujúcom sete, kde sa súperovi vzdialili na pomer 17:6 bodov, no séria pokazených príjmov podania a chýb na sieti postavila na nohy súpera, ktorý otočil stav a získal vedenie 21:19. V dramatickej koncovke však otrasené hráčky Stropkova dokázali zabrať a dobrým podaním zvrátili stav vo svoj prospech. V poslednom sete prvého zápasu hrali domáce hráčky koncentrovanejšie až do samotného konca a zaslúžene zvíťazili.
V druhom zápase od úvodu hrali Stropkovčanky útočný volejbal s výborným podaním. Po hladkom priebehu prvého setu prišlo zaváhanie v sete druhom. Napriek tomu sa domáce hráčky otriasli a vrátili k svojej útočnej hre založenej na kvalitnom podaní, ktoré súperovi robil veľké starosti .Stropkovčanky tak kontrolovali priebeh posledných dvoch setov a mohli sa tak radovať z plného bodového zisku za podpory rodičov a priateľov volejbalu, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru.
V najbližšom kole (25.2.) privítajú doma lídra skupiny družstvo Popradu.