Spod vysokých sietí 05/2017

Volejbal – staršie žiačky

V 4. kole finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok cestovali hráčky MVK Stropkov na palubovku hosťujúceho družstva Elba Prešov zo snahou získať plný 6 bodový zisk. Nakoniec to boli len 2 body.
Vstup do prvého zápasu bol v réžií domáceho Prešova, ktorý získal prvý set a lepšie zvládol aj koncovku setu druhého. V ďalšom priebehu zápasu hráčky Stropkova pridali a získali tretí set. Zle sa vyvíjajúci štvrtý set, v ktorom už prehrávali 11:20, dokázali zvrátiť a dostať zápas do rozhodujúceho piateho setu. Ten bol veľmi dramatický hlavne v jeho závere, keď po niekoľkých mečboloch na strane domácich hráčok ako aj hosťujúceho Stropkova sa nakoniec z víťazstva tešili domáce hráčky v pomere 27:25.
V druhom zápas úvodného setu dominovali mladé Stropkovčanky, ktoré po jeho víťazstve poľavili v koncentrácií čo súper využil a získal vo svoj prospech set druhý ako aj tretí. V ďalšom priebehu sa Stropkovčanky skoncentrovali a zvíťazili v sete štvrtom. Znovu sa rozhodovalo v tajbrejku, ktorí opäť hráčky Stropkova nezvládli už od samotného úvodu a bojovnejší hostia sa mohli po druhýkrát radovať z víťazstva.
Výsledky:
MVK Stropkov A – Elba Prešov 2:3 (-19, –25, 20, 23, –25)
MVK Stropkov A – Elba Prešov 2:3 (19, –14, –16, 18, –7)
Zostava družstva Stropkov A: Pariláková A., Dzurjová B., Andrejovská L., Volčková L., Fečková N., Hnátová N., Zajtková M., Bujdošová M., Hvozdová Z., Hašková R.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

Staršie žiačky MVK Stropkov ”B” opäť zabodovali

Volejbalové družstvo starších žiačok MVK Stropkov ”B” malo v roku 2017 na programe 3. a 4. kolo nadstavbovej časti súťaže skupina východ o 7. až 12. miesto.
Dňa 14. 1. 2017 vycestovali za svojim súperom do Košíc. V prvom zápase dievčatá sústredeným výkonom súpera k ničomu nepustili a vyhrali po jednoznačnom priebehu 3:0 (-3, –8, –6). V druhom zápase však vďaka podceneniu súpera a strate koncentrácie pustili súpera do zápasu a nakoniec museli o víťazstvo zabojovať. Konečný výsledok bol 3:1 (-18, 25, –10, –15).
Za zabezpečenie dopravy do KE sa chceme touto cestou poďakovať manželom Bednárikovým a firme Stroptel s.r.o..
Vo štvrtom kole 21. 1. 2017 privítali naše dievčatá súpera z Bardejova. Bardejovčanky však podali odovzdaný výkon a obidva zápasy mali veľmi rýchly priebeh v ktorom bolo minimum pekných volejbalových výmen. O jednostrannom priebehu svedčia aj výsledky 3:0 (6,9,9) a 3:0 (9,5,4). V piatom kole dievčatá vycestujú do Vranova.
Zostava MVK Stropkov ”B”: D. Luberdová, A. Juhasová, K. Nemcová, I. Žihalová, T. Jurková, S. Bednáriková, A. Tarabcáková, L. Homzová
Tréner M. Haľko
-jl-

4. kolo MOV štvorkový volejbal mladšie žiačky

V 4. kole skupiny B Majstrovstiev Oblasť Východ v štvorkovom volejbale mladších žiačok privítali domáce družstvá Stropkova A a B na domácej palubovke hráčky zo Svidníka a Trebišova, s ktorými si turnajovým spôsobom každý s každým zmerali svoje sily.
Hráčky Stropkova A zdolali bez straty setu družstvá Stropkova B a Trebišova a zaváhali proti súperkám zo Svidníka, ktorým podľahli v tajbrejku.
Družstvo Stropkova B zdolalo v rozhodujúcom treťom sete hráčky Trebišova a bez zisku setu podľahlo súperkám zo Svidníka a Stropkova A.
Zostava Stropkov A: Hvozdová Z., Šafránková E., Balážová S., Hašková R., Nemcová S., Dovičaková K., Polivčáková N., Semancová K., Nemcová N.
Zostava Stropkov B: Berežná Z., Cichá Š., Hricová S., Kočišová S., Križanovská N., Lehocká L., Rusinová P., Dzurjová R., Maťašová E.
Tréner: Mgr. Haľko M.
Výsledky:
MVK Stropkov A – TJ Sokol Trebišov 2:0 (13, 12)
MVK Stropkov A – ŠK Komenského Svidník 1:2 (19, –21, –13)
MVK Stropkov A – MVK Stropkov B 2:0 (15, 22)
MVK Stropkov B – ŠK Komenského Svidník 0:2 (-10, –13)
MVK Stropkov B – TJ Sokol Trebišov 2:1 (3, –18, 8)
-pa-

Volejbalový turnaj mladších žiačok

Dňa 26. 1. 2017 sa v poľskom Jasle konal volejbalový turnaj mladších žiačok v štvorkovom volejbale, na ktorom sa svojimi výkonmi prezentovali žiačky ZŠ Mlynská Stropkov. Za účasti piatich družstiev, ktoré hrali systémom každý s každým, si dve družstvá Stropkova počínali úspešne a zdolali svojich súperov bez straty setu. V poslednom rozhodujúcom zápase o 1. miesto si zmerali sily Stropkovčanky proti sebe, kde úspešnejšie bolo družstvo Stropkova1.
Výsledky:
ZŠ Mlynská Stropkov 1 – Mosir Jaslo 1 2:0 (2, 8)
ZŠ Mlynská Stropkov 1 – Jedlicze 2:0 (10, 6)
ZŠ Mlynská Stropkov 1 – Mosir Jaslo 2 2:0 (6, 11)
ZŠ Mlynská Stropkov 2 – Mosir Jaslo 1 2:0 (5, 4)
ZŠ Mlynská Stropkov 2 – Mosir Jaslo 2 2:0 (21, 17)
ZŠ Mlynská Stropkov 2 – Jedlicze 2:0 (13, 13)
ZŠ Mlynská Stropkov 1 – ZŠ Mlynská Stropkov 2 2:0 (14, 14)
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov 1: Hvozdová Zdenka, Polivčaková Natália, Šafránková Emma, Semancová Karin, Dzurjová Rebeca
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov 2: Hašková Radka, Nemcová Nina, Nemcová Simona, Balážová Stela, Lehocká Laura
Tréner: Mgr. Alexík Patrik
Celkové poradie: 1. ZŠ Mlynská Stropkov 1, 2. ZŠ Mlynská Stropkov 2, 3. UKS Mosir Jaslo 2, 4. Mosir Jedlicze, 5. UKS Mosir Jaslo 1.
-pa-

Víťazný štvrtok aj sobota

MŠK ŽIAR NAD HRONOM – MVK CELE GROUP STROPKOV ženy 2:3, 0:3
VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – MVK CELE GROUP STROPKOV juniorky 1:3, 0:3
Tento týždeň hráčky MVK Cele Group Stropkov opäť nesklamali a v oboch kategóriách boli stopercentne úspešné.
Ženy vycestovali netradične vo štvrtok do Žiaru Nad Hronom, kde predohrávali nedeľňajšie kolo. Do prvého zápasu naše nevstúpili najlepšie a po niekoľkých chybách úvodný set stratili. V ďalšom však vyrovnali na 1:1, no tretí si opäť nechali vziať. Ani tento nepriaznivý stav ale Stropkovčanky nevystrašil a po víťaznom štvrtom sete, v ktorom dokázali domáce uhrať len desať bodov si už ani tajbrejk nenechali ukradnúť a stretnutie vyhrali v pomere 3:2. Druhý duel na šťastie pre naše dievčatá už nepriniesol takú drámu. Ani v jednom sete Stropkovčanky nedovolili hráčkam Žiaru pripísať si viac ako dvadsať bodov a bez väčších problémov získali ďalšie tri body za víťazstvo 3:0.
Sobota pre juniorky sľubovala napínavé dva zápasy v Spišskej Novej Vsi, keďže naše dievčatá dovtedy neprehrali a Spišiačky podľahli iba nášmu družstvu. Avšak úvodné dva sety sa javili veľmi jednoznačne v prospech hosťujúceho tímu a aj napriek dobrému výkonu súperiek im Stropkovčanky veľa nedovolili. Až nasledujúci set priniesol zápletku v podobe náskoku domácich, ktoré síce družstvo Stropkova dokázalo dobehnúť, no v koncovke boli úspešnejšie domáce volejbalistky a stav stretnutia upravili na 1:2. Tento malý neúspech nakopol hráčky MVK Cele Group k ešte kvalitnejšiemu a zodpovednejšiemu výkonu, ktorý priniesol poľahky vyhraný štvrtý set a celkové víťazstvo Stropkova v pomere 3:1. Druhý duel začal inak. Napínavý set prišiel totiž hneď na začiatku, no tentokrát po niekoľkých odvrátených setbaloch Spišiačok využili svoj druhý naše dievčatá a v ostatnom priebehu zápasu už podobné ťahanice nedopustili. Nasledujúce dva sety si jednoznačne lepšou hrou vo všetkých činnostiach pripísali na svoje konto a ďalšou výhrou 3:0 na sety tak ostávajú naďalej neporazené.
Zostava juniorky: I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, I. Široká, N. Špaková, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, p. tréner Maroš Šturák
Zostava ženy: D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, A. Vrabľová, p. tréner Maroš Šturák
Najbližšie stretnutia:
JUNIORKY: So 4.2.2017 MVK CG Stropkov-1.VK Púchov Mestská športová hala SP, 11:00
ŽENY: Ne 5.2.2017 MVK CG Stropkov – VK Iskra Hnúšťa Mestská športová hala SP, 11:00
Šimona Tomková

4. kolo mladšie žiačky šestkový volejbal

V 4. kole Majstrov¬stiev oblasť Východ v šestkovom volejbale mladších žiačok privítali v sobotu dňa 28. 1. 2018 hráčky MVK Stropkov na domácej palubovke družstvá Bardejova, S.N. Vsi a Prešova.
Hráčky MVK Stropkov potvrdili svojim výkonom líderské postavenie v skupine V prvom zápase zvíťazili nad družstvom z Bardejova bez straty setu. V zápase proti húževnatým Spišiačkam dominovali v sete prvom dobrým podaním a útočnou hrou na sieti. Druhý set bol vyrovnanejší, keď domáce hráčky poľavili v koncentrácií, chybovali na podaní a obrane, čím súper získal výhodný náskok v koncovke setu (22:24). Stropkovčanky však dokázali otočiť jeho záver a zvíťaziť.
V poslednom zápase, aj keď nevýrazným výkonom, zdolali svoje súperky z Prešova bez straty setu a mohli sa tešiť z plného bodového zisku.
Najbližšie 5.kolo odohrajú hráčky MVK Stropkov 18.2.2017 v Bardejove.