Spod vysokých sietí 49/2016

Víťazstvo vo Svidníku

V predohrávke 1. kola finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok dňa 1.12.2016 sa na palubovke hosťujúceho Svidníka odohralo tradičné derby s družstvom MVK Stropkov A.
Vstup do úvodného zápasu nevyšiel podľa predstáv mladých Stropkovčaniek, keď po vyrovnanom priebehu v úvodných dvoch setov kazili veľa podaní, boli nedôrazné v útoku a statické v obrane, čo súper využil a získal prvé dva sety. V treťom sete hráčky Stropkova pridali na koncentrácií, spresnili prihrávky a boli útočnejšie ako ich súper. Ziskom tretieho setu si začali hráčky Stropkova viac veriť, dostali svojho súpera pod tlak a dokázali vyrovnať na stav 2:2 na sety. Tajbrejk bol už jasnou záležitosťou družstva Stropkova, ktoré kvalitným podaním a útočnými kombináciami jasne dominovalo na palubovke a nakoniec zvíťazilo.
Druhý zápas úvodného setu zvládli Stropkovčanky lepšie v jeho koncovke, aj keď prehrávali 20:23. V ďalších dvoch setoch už nedovolili svojím súperkám podať výkon z prvého zápasu a kontrolovali priebeh hry až do konca a zaslúžene zvíťazili.
V najbližšom kole (17.12.2016) vycestujú hráčky MVK Stropkov A do Popradu.
Výsledky:
MVK Stropkov A – ŠK Komenského Svidník 3:2 (-19, –22, 19, 17, 4)
MVK Stropkov A – ŠK Komenského Svidník 3:0 (23, 12,14)
Zostava družstva Stropkov A: Pariláková A., Tchirová N., Volčková L., Fečková N., Hnátová N., Vaškaninová L., Zajtková M., Bujdošová M., Hašková R.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

Úspešná sobota žien aj junioriek

TJ SOKOL GIRALTOVCE – ŽENY MVK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 0:3
ŠŠK OA POVAŽSKÁ BYSTRICA – JUNIORKY MVK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 0:3
Túto sobotu sa hráčky MVK Cele Group Stropkov rozdelili na dve družstvá. Ženské si zahralo v Giraltovciach a Juniorské už v piatok vycestovalo do Považskej Bystrice.
Papierové predpoklady sa dokonale naplnili, keď mali naše ženy hru na giraltovskej pôde vo svojich rukách od prvého setu. Po ňom prišli ďalšie dva víťazné a tri body boli vo vrecku, avšak aj v tomto zápase sa našiel čierny moment pre naše družstvo, keď došlo ku zraneniu kolena u smečiarky Viktórie Hnátovej. Tento nešťastný moment neovplyvnil priebeh ďalšieho duelu, práve naopak, dievčatá bojovali aj za svoju zranenú spoluhráčku, čo prinieslo výhru 3:0 aj v tomto stretnutí.
Juniorky síce prvý zápas nezačali tak jednoznačne, keď súperky predvádzali bojovný výkon najmä v poli. Prvý set sa zo začiatku zdal vyrovnaný a veštil napínavý priebeh stretnutia. To sa ale nevyplnilo. Naše rýchlo dokázali odskočiť a každý ďalší set vyhrať s väčším náskokom, teda pomerom 3:0. V nasledujúcom zápase už nebol vyrovnaný ani úvod. Stropkovčanky nechceli dopustiť drámu a svoj pobyt v Bystrici zbytočne nepredlžovali, teda aj v tomto dueli si s domácimi poradili v troch setoch.
Zostava žien: D. Gondeková, V. Hnátová, I. Keselicová, M. Keselicová, P. Rusnáková, S. Pariláková, N. Sovičová, S. Tabišová, V. Ternová, p. tréner Maroš Šturák
Zostava junioriek: K. Luberdová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, I. Široká, M. Šmajdová, N. Špaková, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák
Najbližšie zápasy:
JUNIORKY: MVK CG Stropkov -TJ Slávia TU Zvolen Pia 16.12.2016 Mestská športová hala SP – 11.00 hod.
ŽENY: MVK CG Stropkov -Školský klub ELBA Prešov Ne 11.12.2016 Mestská športová hala SP – 11.00 hod.
Veľká vďaka za pomoc s dopravou patrí Karolovi Mydlovi.