Spod vysokých sietí 47/2016

4. kolo MOV vo volejbale starších žiačok

Na palubovke Elby Prešov sa v sobotu 19.11.2016 uskutočnilo posledné 4. kolo základnej skupinovej fázy Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok za účasti družstiev z Bardejova, Stropkova A a B a domáceho tímu.
Hráčky MVK Stropkov A v prvom zápase zvíťazili so súperom z Bardejova bez straty setu. Druhé víťazstvo získali po dobrom výkone nad domácimi Prešovčankami. V poslednom zápase proti mladším súperkám (Stropkov B) museli po prehratom prvom sete a nepriaznivom stave v koncovke setu druhého otáčať stav a zdolať ich až v tajbrejku.
Hráčky Stropkova B nestačili na domáce družstvo Prešova a podľahli mu 2:0. V zápase s Bardejovom jasne dominovali na palubovke a zvíťazili bez straty setu. Najlepší výkon podali proti Stropkovu A, aj keď mu nakoniec podľahli v tajbrejku.
Družstvo MVK Stropkov A si tak bez prehry vo svojej skupine zabezpečilo postup do finálovej šestky Majstrovstiev oblasť Východ a hráčky MVK Stropkov B budú bojovať o celkové 7.- 12. miesto v súťaži.
Výsledky v skupine:
MVK Stropkov A – VEA Bardejov 2:0 (14, 18)
MVK Stropkov A – Elba Prešov 2:0 (15, 22)
MVK Stropkov A – MVK Stropkov B 2:0 (-16, 22, 3)
MVK Stropkov B – Elba Prešov 0:2 (-14 –14)
MVK Stropkov B – VEA Bardejov 2:0 (15, 17)
Zostava družstva Stropkov A: Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Volčková L., Fečková N., Hnátová N., Vaškaninová L., tréner: Mgr. Alexík P.
Zostava družstva Stropkov B: Bednáriková S., Juhasová A., Jurková T., Luberdová D., Nemcová K., Žihalová I., Tarabčaková A., Homzová L., tréner: Mgr. Milan Haľko.
-pa-

Volejbal mladšie žiačky ZŠ Mlynská

Žiačky 6. ročníka športovej triedy ZŠ Mlynská hrajúce pod hlavičkou MVK Stropkov znova zabojovali. V druhom kole turnaja oblasti východ o postup na Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok v 3-kovom volejbale tento krát v Poprade dňa 13.11.2016 bojovali o čo najlepšie výsledky. Stropkov A: L. Lehocká, Š. Cichá, S. Kočišová a S. Hricová. Stropkov B: N. Križanovská, Z. Berežná, R. Dzurjová, P. Rusinová a E. Maťašová. Druhé kolo súťaže prinieslo tieto výsledky zápasov: PP-SK B 2:0, SNV-SP B 2:0, PP-SK A 2:0, SNV-PP 2:1, SP B- PP 0:2, SNV-SK A 2:0, SK A- SP A 0:2, SK B- SP A 0:2, SK B- SP B 0:2, SP A- SNV 2:1. Stropkov A je zatiaľ bez jedinej prehry. Stropkovu B sa tento raz nedarilo hlavne v koncovkách zápasov. Bojovali do posledného bodu ale 2krát prehrali . Ďalšie kolo súťaže sa odohrá na domácej pôde 4.12.2016 a my im budeme držať palce aby pod vedením trénera Mgr. Milana Haľka zahviezdili aj v nasledujúcich kolách turnaja. Vďaka za pomoc s dopravou patrí firme ALFA STAV Stropkov.
Tatiana Cichá

Juniorky aj ženy opäť víťazne

JUNIORKY MVK CG STROPKOV – ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK 3:0, 3:0
ŽENY MVK CG STROPKOV – MŠK ŽIAR NAD HRONOM 3:1, 3:1
Tento víkend bol úspešný pre juniorky aj ženy nášho klubu MVK Cele Group Stropkov.
V sobotu privítali juniorky na domácej pôde súperky z Liptovského Hrádku. Oba zápasy mali veľmi podobný priebeh. Naše volejbalistky si od začiatku udržiavali postavenie favorita a protihráčkam nedali príležitosť na pokus o zvrat. Dominancia na sieti, zodpovednosť v poli a dobré podanie im bez väčších ťažkostí priniesli výhru 3:0 v oboch dueloch a cenných šesť bodov do vrecka. Ako jediné v súťaži tak ostávajú bez prehry a naďalej sú líderkami tabuľky.
Nedeľa bola taktiež priaznivá pre stropkovské volejbalistky. Ženy sa stretli s hráčkami Žiaru Nad Hronom pred domácim publikom, ktoré si mohlo vychutnať dva zápasy v réžii nášho družstva. Prvý zápas zo začiatku neprebiehal tak jednoznačne ako v sobotňajších stretnutiach junioriek, avšak Stropkovčanky zvládli koncovky prvých dvoch setov na jednotku, no v treťom sa karta obrátila a v dramatickom závere si set na svoju stranu pripísali hosťujúce volejbalistky. Štvrtý set si však už naše nenechali ukradnúť a za ich obetavú hru si zaslúžili víťazstvo v pomere 3:1. Druhé stretnutie naopak začalo lepšie pre hráčky Žiaru, ktoré opäť tesne dokázali vyhrať prvý set. Náš tím sa ale nenechal rozhodiť a ďalšie tri sety si už s istotou dokázal udržať vďaka kvalitnému prevedeniu všetkých herných činností. Ženy si teda pripisujú rovnako šesť bodov za výhry 3:1, 3:1.
Najbližšie zápasy:
JUNIORKY: ŠŠK OA Považská Bystrica -MVK CG Stropkov So 3.12.2016
MVK CG Stropkov -TJ Slávia TU Zvolen Pia 16.12.2016
ŽENY: VK Iskra Hnúšťa – MVK CG Stropkov So 26.11.2016
TJ Sokol Giraltovce -MVK CG Stropkov So 3.12.2016
MVK CG Stropkov -Školský klub ELBA Prešov 11.12.2016 – Mestská športová hala SP – 11:00
Zostava junioriek: I. Keselicová, M. Keselicová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák
Zostava žien: K. Bodnárová, V. Hnátová, I. Keselicová, M. Keselicová, S. Pariláková, A. Petrová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, I. Široká, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, p. tréner Maroš Šturák.