Futbal 45/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Snina – Stropkov 0:0

V predohrávke prvého jarného kola sa Stropkovčania predstavili na značne rozmočenom ihrisku v Snine. Diváci na takmer neregulérnom teréne videli bojovný futbal, s viacerými šancami na oboch stranách. Tú úvodnú mal po centri Michala Potoma kapitán hostí Peter Jakubčo, hlavou však minul Brzovu bránu. Za domácich mohol skórovať takisto kapitán Hišem, ani on však priestor brány netrafil. Najväčšiu šancu v stretnutí mal v 16. minúte hosťujúci Kristián Karsa. Rýchlonohý Dávid Danko unikol sninskej obrane, presnou prihrávkou našiel v šestnástke osamoteného Karsu, ktorému však lopta nesadla ideálne a z dvanástich metrov namieril len do Brzových rúk. Gólom neskončil ani protiútok domáceho Ukrajinca Vyshnevskeho, ktorého krížnu strelu so sebazaprením chytajúci Mydla aj napriek zraneniu vyrazil na roh. Ku vedúcemu gólu mali blízko v 30. minúte Viktor Bochin, o päť minút neskôr aj Dávid Danko. Keďže aj ich príležitosti zostali nevyužité, odchádzali obidve mužstvá do šatní s bezgólovým rezultátom. Po zmene strán sa oba celky snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu najmä po štandardných situáciách, defenzívy oboch mužstiev na čele s pozornými brankármi však udržali čisté kontá.
Stropkovčania sa tak s jeseňou rozlúčili bezgólovou remízou, v nekompletnej tabuľke sa pohybujú na stredných priečkach. Bodové rozdiely medzi špicou a chvostom tabuľky sú však minimálne, a tak jarná časť sezóny sľubuje zaujímavé rozuzlenie.
Zostava: Mydla – Potoma, F. Dolutovský, Burcák, E. Tabiš – Karsa (81. Lipák), Bochin, Jakubčo, M. Dolutovský, Bunda – Danko.

Góly: Vrábeľ 2, Jesenský
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Feč, J. Lipák- Jaselský, Veselý, Vaško, Vaňko (55. Jesenský)- Haško (63. Batfalský), Vrábeľ
Stropkov – Svit 8:0 (1:0)
Góly: Vrábeľ 6, Jesenský, Vaňko
Zostava: Majerník (80. Šmajda)- Paluba, Belina, Feč, J. Lipák- Kapa, Veselý, Vaško (76. Cuprišin), Jesenský- P. Berežný (58. Vaňko), Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Lokomotíva Košice 2:2 (0:0)
Góly: Korba (11m), Fečo
Zostava: Šmajda – Korba, Glovacký, Bedruň, Bochmáč- Novotňák, Fečo, Cichý (52. Mačuga), Preksta (41. Artim)- Džupin, Gonos
Stropkov – Svit 5:0 (2:0)
Góly: Bedruň, Džupin, Novotňák, Rusinko (11m), Preksta
Zostava: Rusinko- Korba (52. Jakubov), Bochmáč (64. Preskta), Hančák, Slivka- Artim, Cichý (41. Gonos), Fečo, Novotňák- Džupin, Bedruň.

Žiaci U15 po sérii úspešných výsledkov v Poprade bez bodu

Starší žiaci z U15 okúsili trpkosť prehry po piatich zápasoch v rade. Aj napriek dobre zvládnutému prvému polčasu, zaznamenali v Poprade tretiu prehru v súťaži. U14 taktiež neudržala svoje vedenie a zopakovala výsledok starších kolegov. U13 odčinila prehru z minulého týždňa a kvalita ich výkonu sa prejavila aj vo výsledku. Najmladšie žiacke družstvo nestačilo na svojho súpera.
U15: FK Poprad 4:2 MŠK Tesla Stropkov
U14: FK Poprad 4:2 MŠK Tesla Stropkov
U13: MŠK Tesla Stropkov 20:4 Partizan Bardejov
U12: MŠK Tesla Stropkov 3:10 Partizan Bardejov
-mšk-

Levíčatá z U9 s ďalším krokom vpred

V Snine odohrali mladé futbalové nádeje ďalší turnaj. V náročnom programe štyroch zápasov ukázali opäť maličký posun vpred a výrazne potešili svojich rodičov. Túžba, nezlomnosť, radosť a víťazný pokrik na konci turnaja s potleskom rodičov naplnili podstatu našej práce s mladými ľuďmi. Klub srdečne ďakuje rodičom za pomoc pri preprave a vzorné povzbudzovanie počas celého turnaja. Pripomíname, že tréningy levíčat s ročníkom narodenia 2008 prebiehajú v mestskej športovej hale o 17.00 a v hale SOUP o 14.30 hod. Tešíme sa na každú novú tvár.
Mesto Stropkov a klub MŠK reprezentovali títo hráči: Timotej Durkaj, Radovan Bičej, Kristián Karala, Adam Materňák, Adam Mulík, Oliver Zápotocký, Oliver Hurný, Oliver Lehocký, Richard Berežný, Adam Vidiščák.
Výsledky jednotlivých zápasov – MŠK 5:3 Snina, MŠK 1:3 FAMT Prešov, MŠK 0:4 Lipany, MŠK 7:1 Stará Ľubovňa.
-mšk-

Stročín – Rovné 4:0 (1:0)
Domáci hráči odohrali veľmi dobré stretnutie a mužstvo hostí nepustili do žiadnej šance, práve naopak, domáci nevyužili ďalšie príležitosti na výraznejšie skóre. Za úspešnú reprezentáciu obce a pekné 3. miesto telovýchovná jednota ďakuje všetkým hráčom.
Góly: Peter Veselý, Jakub Rodák, Denis Hnat, Oliver Dudáš
ŽK: Igor Sagan – 0

Sitníky – Lomné 5:0 (2:0)
Od začiatku zápasu boli domáci lepším mužstvom, čoho výsledkom boli 2 strelené góly. Do polčasu domáci spálili ešte šesť čistých gólových šancí. V druhom polčase nepoľavili a pridali ešte ďalšie tri góly. Výsledok mohol byť oveľa vyšší, ale nevyužili viacero príležitostí. FO Sitník ďakuje Miňovciam za poskytnutie výbornej hracej plochy.
Góly: Kirňák, Durkáč, Polaščík, Varga, Berežný

Tisinec – Miňovce 6:3 (4:1)
Jesenní majstri. Domáci už v prvom polčase, tromi gólmi nestarnúceho kapitána Michrinu, potvrdili postavenie v tabuľke. V druhom polčase ešte zahrali domácim fanúšikom na nervy hostia, kedy rýchlymi gólmi znížili stav o dva góly a pritlačili domácich na vlastnú polovicu. V závere upravil skóre na 6:3 domáci hráč Kavka.
Góly: Michrina 3, Čepa, Demjan, Kavka – Homoľa 2, Teraz

Radoma – Chotča 8:1 (4:0)
Domáci jednoznačne predčili hostí a výsledok 8:1 je ešte pre nich lichotivý.

Úradná správa č. 17 zo dňa 3. novembra 2016

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac október, ktorá je splatná do 14.11.2016 (pondelok).
ODVOLACIA KOMISIA OOFZ:
1. OK – OOFZ Svidník na základe odvolania klubu FK Breznica voči rozhodnutiu DK a ŠTK OOFZ na svojom zasadnutí dňa 29.10.2016 po preskúmaní predložených písomných dokladov zo stretnutia 9.kola 6.ligy dospelých Rovné – Breznica konaného 2.10.2016 na ihrisku FK Rovné rozhodla takto: Podľa článku 85, písm. d, DP ruší rozhodnutie DK a ŠTK OOFZ uverejnené v ÚS č. 13 zo dňa 6.10.2016 a vec vracia príslušným komisiám na nové konanie a rozhodnutie.
2. OK-OOFZ Svidník na základe odvolania klubu FK Lomné voči rozhodnutiu DK a ŠTK OOFZ na svojom zasadnutí dňa 29.10.2016 po preskúmaní predložených písomných dokladov zo stretnutia 8.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Lomné konaného dňa 25.9.2016 na ihrisku FK Lúčka rozhodla takto: Podľa článku 85, písm. d, DP ruší rozhodnutie DK a ŠTK OOFZ uverejnené v ÚS č. 13 zo dňa 6.10.2016 a vec vracia príslušným komisiám na nové konanie a rozhodnutie.
Schválila výsledky 13.kola 6.ligy dospelých
Schválila zmenu termínu 14.kola 6.ligy dospelých Mestisko – Breznica z dňa 6.11.2016 na 26.3.2017 o 14.30 hod.– vzájomná dohoda, poplatok 10,– EUR – Mestisko
Kontumuje: stretnutie 3.ligy 6.kola žiakov Lúčka – Radoma 3:0 kont. – podľa SP čl. 82/c – odmietnutie hostí pokračovať v stretnutí, ktoré sa riadne začalo a zároveň 0:3 kont. – podľa SP 82/f – neoprávnený štart hráča domácich na cudzí registračný preukaz . Ruší výsledok 7:2 dosiahnutý na HP. Prípad odstupuje DK.
Na základe rozhodnutia Odvolacej komisie OOFZ Svidník zo dňa 29.10.2016 pozývame na zasadnutie DK dňa 10.11.2016 o 16.00 hod. zo stretnutia 8.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Lomné: R – Martin Suchanič, DZ -Ivan Mackanin, Lúčka – kapitán mužstva- Ľ. Tkáč, VD – M. Mašlej, HÚ – F. Gálik, Lomné – kapitán mužstva – F. Roba, VD – M. Hospodár, hráč D. Roba
Na základe rozhodnutia Odvolacej komisie OOFZ Svidník zo dňa 29.10.2016 pozývame na zasadnutie DK dňa 10.11.2016 o 16.30 hod. zo stretnutia 9.kola 6.ligy dospelých Rovné – Breznica: R – Denis Czech, DZ -Ivan Mackanin, Rovné – kapitán mužstva- M. Palenčár, VD – J. Viravec, HÚ – N. Kaplan, Breznica – kapitán mužstva – J. Potoma, VD – J. Berežný, hráč M. Bučko
Trestá vedúceho mužstva žiakov FK Lúčka – Mikuláš Mašlej – DO pozastavením výkonu funkcie na 1 mesiac nepodmienečne od 6.5.2017 do 6.6.2017, podľa DP 53/3b, poplatok 5,– EUR
Trestá vedúceho mužstva žiakov FK Radoma – Dávida Malačinu – DO pozastavením výkonu funkcie na 1 mesiac nepodmienečne od 6.5.2017 do 6.6.2017, podľa DP 65/2, poplatok 5,– EUR
Trestá FK Lúčka za neoprávnený štart hráča v stretnutí 6.kola 3.ligy žiakov Lúčka – Radoma finančnou pokutou 30,– EUR, podľa RS čl.26/f, poplatok 5,– EUR
Trestá FK Radoma za odstúpenie zo stretnutia 6.kola 3.ligy žiakov Lúčka – Radoma finančnou pokutou 20,– EUR, podľa DP čl. 65, poplatok 5,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).