Spod vysokých sietí 43/2016

1. kolo MOV vo volejbale starších žiačok

Dňa 15.10.2016 sa uskutočnilo prvé kolo Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok v telocvični ZŠ Mlynská Stropkov, kde si turnajovým spôsobom zmerali sily družstvá z Bardejova, Prešova a domáceho Stropkova A a Stropkova B.
Bez zaváhania a straty setu si počínali staršie Stropkovčanky, ktoré si poradili so svojimi súpermi. Mladšie ôsmačky zdolali družstvo z Bardejova a nestačili na Prešovčanky a domáce družstvo Stropkova A.
Najbližšie kolo (22.10.2016) vycestujú obidve družstvá Stropkova do Bardejova.
Výsledky v skupine:
MVK Stropkov A – VEA Bardejov 2:0 (1, 8)
MVK Stropkov A – Elba Prešov 2:0 (22, 20)
MVK Stropkov A – MVK Stropkov B 2:0 (23, 10)
MVK Stropkov B – VEA Bardejov 2:0(13, 6)
MVK Stropkov B – Elba Prešov 0:2 (-16, –17)
Zostava družstva Stropkov A: Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Zajtková M, Volčková L., Fečková N., Hnátová N., Vaškaninová L.
Tréner: Mgr. Alexík P.
Zostava družstva Stropkov B: Bartkovičová S., Bednáriková S., Homzová L., Juhasová A., Jurková T., Luberdová D., Nemcová K., Žihalová I., Tarabčaková A.
Tréner: Mgr. Milan Haľko
-pa-

2. kolo MOV vo volejbale starších žiačok

Druhé kolo Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok, ktoré sa uskutočnilo v Bardejove dňa 22.10.2016, prinieslo vyrovnané zápasy predovšetkým medzi trojicou družstiev Elba Prešov, MVK Stropkov A a MVK Stropkov B, keďže domáce družstvo Bardejova získava v tejto súťaži prvé herné skúsenosti.
Výbornú úroveň mal prvý zápas Stropkova A proti húževnatému súperovi z Prešova, ktorý zvládol lepšie prvý set. V ďalších dvoch setoch boli už Stropkovčanky útočnejšie, nekazili podania a zvrátili nepriaznivý vývoj zápasu vo svoj prospech. Veľmi podobný priebeh mal aj zápas proti Stropkovu B, ktoré získali prvý set, no staršie Stropkovčanky využili svoje skúsenosti a nepostarali sa o prekvapenie. V zápase proti domácemu Bardejovu hráčky Stropkova A jasne dominovali na palubovke.
Družstvo Stropkova B po prehre so Stropkovom A zdolalo domáce družstvo v oboch setoch a nestačili na súperky z Prešova, aj keď svojou bojovnosťou dokázali svojho súpera potrápiť hlavne v sete druhom.
V najbližšom kole (5.11.2016) obidve družstvá Stropkova privítajú svojich súperov na domácej palubovke ZŠ Mlynská Stropkov.
MVK Stropkov A – Elba Prešov 2:1 (-17, 14, 8)
MVK Stropkov A – VEA Bardejov 2:0 (12, 11)
MVK Stropkov A – MVK Stropkov B 2:1 (-22, 15, 8)
MVK Stropkov B – VEA Bardejov 2:0 (7, 20)
MVK Stropkov B – Elba Prešov 0:2 (-12, –17)
Zostava družstva Stropkov B: Bednáriková S., Homzová L., Juhasová A., Jurková T., Luberdová D., Nemcová K., Žihalová I., Tarabčaková A.
-pa-

1. kolo MOV štvorkový volejbal mladšie žiačky

V nedeľu 16.10.2016 vycestovali družstvá MVK Stropkov A a B na 1. kolo Majstrovstiev oblasť Východ v štvorkovom volejbale mladších žiačok do Trebišova.
Na turnaji si víťazne počínali hráčky Stropkova A, keď postupne zdolali súperky z Trebišova, Stropkova B a Svidníka. Prvé skúsenosti získavalo mladšie družstvo Stropkova B, ktoré podalo sympatický a bojovný výkon hlavne proti domácemu Trebišovu. V ďalších dvoch zápasoch podľahlo družstvu zo Svidníka a Stropkovu A.
Najbližšie kolo odohrajú družstvá Stropkova A a B dňa 20.11.2016 na domácej palubovke.
Zostava Stropkov A: Balážová S., Hašková R., Nemcová S., Dovičaková K., Polivčáková N., Nemcová N., Semancová K., Hvozdová Z.
Stropkov B: Berežná Z., Cichá Š., Hricová S., Kočišová S., Križanovská N., Lehocká L., Rusinová P., Dzurjová R., Maťašová E.
Tréner: Mgr. Haľko M.
Výsledky:
MVK Stropkov A – TJ Sokol Trebišov 2:0 (9, 15)
MVK Stropkov A – ŠK Komenského Svidník 2:0 (15, 15)
MVK Stropkov A – MVK Stropkov B 2:0 (11, 17)
MVK Stropkov B – ŠK Komenského Svidník 0:2 (-8, –16)
MVK Stropkov B – TJ Sokol Trebišov 2:0 (19, 29)
-pa-

Juniorky víťazne, ženy nestačili na favorita

juniorky: VK Púchov – MVK Cele Group Stropkov 0:3, 0:3
ženy: MVK Cele Group Stropkov – BK97 Stova Spišská Nová Ves 0:3, 0:3
Tento víkend platilo, že družstvu MVK Cele Group Stropkov priniesla viac šťastia sobota, a to preto, že v nedeľu si naše ženy nedokázali poradiť so Spišskou Novou Vsou. Hosťujúce hráčky ukázali svoje kvality vo všetkých herných činnostiach. Presnými príjmami a dobre načasovaným blokom potrápili domáce volejbalistky, ktoré sa ale nepoddali tak ľahko a súperkám čo najviac sťažovali hru. Po prvom nevydarenom zápase si Stropkovčanky začali počínať oveľa lepšie. V napínavej koncovke sa im ale zranila kapitánka družstva, nahrávačka I. Keselicová, čo neovplyvnilo len prebiehajúci set ale celé nasledujúce dianie. Dievčatá v oklieštenej zostave podali proti veľmi skúseným hráčkam zo Spiša výkon plný odhodlania a snahy ukázať v každej výmene čo najviac. Tento krát však na výhru nestačil.
Sobota bola pre stropkovský volejbal svetlejšia. Juniorky vycestovali do vzdialeného Púchova, no ani táto dlhá cesta neovplyvnila ich výborný výkon. Všetky hráčky ukázali to najlepšie zo svojich schopností na sieti i v poli. Podaním si takisto dokázali pomôcť najmä v prvom zápase. Druhý bol o malý kúsok vyrovnanejší, avšak aj v ňom ťahali hosťujúce Stropkovčanky za dlhší koniec. Fakt, že Púchov hral v minulom ročníku súťaže v kvalitnej skupine západ takže sa s ním naše volejbalistky stretli po prvýkrát nijako nepoznačil hru našich. Hneď si dokázali nájsť spôsob ako na tohto nového súpera a oba zápasy zvládli v troch setoch.
Najbližšie stretnutia: MVK CG Stropkov Juniorky – KV MŠK Oktan Kežmarok – 5.11.2016,Mestská šp. hala SP, 11:00 MVK CG Stropkov Ženy – VK Slovan Rimavská Sobota – 6.11.2016, Mestská šp. hala SP, 11:00
Zostava junioriek: T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, M. Šmajdová, N. Špaková, V. Ternová, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák
Zostava žien: K. Bodnárová, D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, K. Luberdová, S. Pariláková, A. Petrová, S. Sedlářová, I. Široká, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, p. tréner Maroš Šturák.