Futbal 42/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Giraltovce – Stropkov 3:1 (2:0)

Pred šlágrom trinásteho kola si v Stropkove zmerali sily v derby stretnutiach dorastenecké celky, v obidvoch z nich boli úspešnejší Stropkovčania. V kategórii mužov vstúpili do zápasu lepšie domáce Giraltovce a už v 3. minúte sa ujali vedenia. Akciu potiahol rýchly Digoň, z pravej strany poslal center do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval 17– ročný Adam Tkáč a strelou z jedenástich metrov otvoril skóre. Onedlho na to mohol pridať druhý gól po ďalšom centri Digoňa útočník domácich Pankúch, tentokrát však Mydla v bráne Stropkova ukryl jeho hlavičku do rukavíc. Na opačnej strane mal dvakrát vyrovnanie na hlave Dávid Danko, no v oboch prípadoch tesne minul Sobekovu bránu. V 15. minúte pridali domáci svoj druhý gól. Na rohový kop Jána Čabalu si nabehol stopér Giraltoviec Erik Tomko a hlavou zvýšil na 2:0. Hostia sa pokúšali o zníženie takisto po štandardných situáciách, lopty z kopačky Mariána Dolutovského ani Petra Jakubča však gólom neskončili. Po polčasovej prestávke zverenci Jozefa Lehockého zvýšili aktivitu a v 57. minúte potešili stropkovských divákov na giraltovskej tribúne. Z pravej strany poslal center do vápna Michal Potoma, k lopte sa dostal osamotený Peter Poľák, ktorý ľavačkou s prispením žrde znížil na 2:1. Z gólu sa Stropkovčania neradovali dlho a už o dve minúty opäť inkasovali. Dlhú nakopnutú loptu do šestnástky hostia odvrátili len na kopačku Martina Gdovina a ten strelou pod brvno rozjasal giraltovskú časť publika. V záverečnej polhodine sa hostia snažili stretnutie zdramatizovať, no v koncovke neboli úspešní. Hlavou mierili vedľa Bunda a neskôr Danko, priamy kop Petrišina brankár domácich vyrazil pred seba a dorážku striedajúceho Karsu obrana Giraltoviec odvrátila. Po záverečnom hvizde sa tak z troch bodov tešili Giraltovčania, ktorí potvrdili tohtosezónnu kvalitnú formu a odskočili Stropkovčanom na rozdiel ôsmich bodov.
Gól: 57. Peter Poľák
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Poľák, Petrišin, Jakubčo (82. Karsa), M. Dolutovský, E. Tabiš (46. Bunda)- Danko.

Gól: Jaselský, Jesenský
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Feč, J. Lipák (80. Kapa)- Jaselský (63. Vaňko), Veselý, Vaško, Jesenský (83. Batfalský)- Haško (83. P. Berežný), Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Giraltovce 3:0 (1:0)
Góly: Džupin 2, Fečo
Zostava: Šmajda – Čabala, Hančák (41. Mačuga), Bedruň, Bochmáč- Artim (66. Jakubov), Fečo, Mihelič (41. Preksta), Korba (60. Slivka)- Džupin, Gonos

U15 znovu s tromi bodmi

Žiacke družstvá odohrali cez víkend zápasy proti Snine. Kategória U15 dokázala v náročnom počasí a s nepríjemným súperom získať všetky body. U14 odohrala bojovný zápas s nerozhodným výsledkom. Mladšie ročníky sa predstavili vo veľmi špecifickom prostredí. Aj napriek tomu dokázali v oboch zápasoch potvrdiť väčšiu kvalitu, čo sa odzrkadlilo aj vo výsledkoch zápasov. Práve kategóriám U13 a U12 zabezpečil Šmak fast food doplnenie energie vrámci pozápasového občerstvenia. Klub týmto vyslovuje veľké poďakovanie.
U15: MŠK Tesla Stropkov 1:0 MFK Snina
U14: MŠK Tesla Stropkov 0:0 MFK Snina
U13: MFK Snina 5:8 MŠK Tesla Stropkov
U12: MFK Snina 0:4 MŠK Tesla Stropkov
-mšk-

Stročín – Hrabovčík 5:1 (2:0)
Po dobrom kolektívnom výkone mužstvo domácich konečne zabralo a prebrali sa aj strelci, preto bolo víťazstvo zaslúžené.
Góly: Veselý 2, Jakub Rodák, Patrik Kačmár, Lukáš Kostelník – Hopko
ŽK: 0 – Nebesný, Gazda, Paľa

Tisinec – Chotča 2:1 (0:0)
Domáci mali celý zápas pod kontrolou, no ich snaženie sa o gól prinieslo ovocie až v druhom polčase, kedy otvoril skóre kapitán Michrina a o 10 min. neskôr poistil na 2:0 Sivák. Hostia upravili skóre zápasu na 2:1 až v závere zápasu.
Góly: Michrina, Sivák – Fejko
ŽK: Sivák – Madej

Mestisko – Lúčka 0:4 (0:3)
Hostia mali miernu prevahu nad domácimi a v podpriemernom zápase dokázali zvíťaziť.

Miňovce – Sitníky 1:8 (0:4)
Domáci nezvládli úvod zápasu čoho odrazom bol aj výsledok do polčasu 0:4. Na začiatku druhého polčasu sa domáci snažili korigovať výsledok, z čoho vyplynuli nevyužité šance. Hostia tlak domácich ustali, a po vydarených akciách strelili ďalšie góly. Z nasledujúcich dvoch, troch šancí domáci dali len jeden gól. Gratulujeme súperovi k predvedenému výkonu.

*Sekretariát:**
Oznamuje členom Konferencie OOFZ Svidník, že na najbližšej Konferencii OOFZ musia byť zaregistrovanými členmi SFZ, preto žiadame týchto členov o urýchlené zaregistrovanie a uhradenie členského poplatku.
Členovia Konferencie OOFZ: J. Kačmár, I. Mackanin, I. Hric, S. Brendza, S. Baka, M. Sakara, R. Fatľa, F. Čakurda, J. Gondek, J. Kaňuch, L. Košč, P. Kokolik, P. Kasarda, P. Dovičák, Š. Kožlej, A. Tyč, M. Džavoronok, J. Viravec, L. Bojčik
Oznamuje členom (predsedovia, manažéri, členovia výborov) FK OOFZ Svidník, že musia byť zaregistrovanými členmi SFZ, preto žiadame týchto členov o urýchlené zaregistrovanie a uhradenie členského poplatku.
Schválila výsledky 10.kola 6.ligy dospelých, 5.kola 4.ligy dorastu, 5.kola 3.ligy žiakov
Upozorňuje FK OOFZ na dodržiavanie SP futbalu čl. 57, 58, 60 a nariaďuje klubom povinnosť označenia HÚ a minimálne 2 členov ÚS reflexnými vestami od začiatku stretnutia až do odchodu delegovaných osôb z areálu štadióna po stretnutí. V prípade nedodržania tohto nariadenia, podľa správy DZ bude klub sankcionovaný pokutou.
Trestá hráča FK Breznica – Jakub Hurný – 1263115– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 13.10.2016, podľa DP 37/3, poplatok 10, – EUR
DK nevyhovuje odvolaniu TJ Družstevník Lomné, potvrdzuje svoje rozhodnutie v plnom rozsahu a odvolanie predkladá na prerokovanie odvolacej komisii OOFZ.
DK nevyhovuje odvolaniu TJ Družstevník Breznica, potvrdzuje svoje rozhodnutie v plnom rozsahu a odvolanie predkladá na prerokovanie odvolacej komisii OOFZ.
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, 5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).