Spod vysokých sietí 41/2016

Mladšie žiačky – šestkový volejbal

V sobotu 8.10.2016 odcestovali mladšie žiačky MVK Stropkov do Bardejova na 1. kolo Majstrovstiev oblasť Východ v šestkovom volejbale. Turnajovým spôsobom na dva víťazné sety si postupne zmerali sily so súpermi z Bardejova, Prešova a S.N. Vsi.
V prvom zápase proti domácemu družstvu jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach a súperovi dovolili uhrať len 9 bodov.
Podobný priebeh mal aj druhý duel s družstvom z Prešova, kde Stropkovčanky hrali sústredene a zodpovedne a zápas mali pod kontrolou. V poslednom zápase proti hráčkam zo S.N.Vsi si súper držal krok len do polovice obidvoch setov, v ďalšom priebehu hráčky Stropkova pridali a útočnou hrou a dobrým podaním dotiahli zápas do víťazného konca. Z prvého kola tak získali plný bodový zisk. Najbližší turnaj sa uskutoční v Stropkove 12.11.2016 na palubovke ZŠ Mlynská Stropkov.
Výsledky:
MVK Stropkov – VEA Bardejov 2:0 (4, 5)
MVK Stropkov – ŠK Elba Prešov 2:0 (7, 9)
MVK Stropkov – VK S.N.Ves 2:0 (15, 17)
Zostava: Hvozdová Zdenka, Hašková Radka, Polivčaková Natália, Nemcová Nina, Nemcová Simona, Balážová Stela, Šafránková Emma, Semancová Karin, Dovičáková Klára.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik
-pa-

Prípravný turnaj vo Vranove nad Topľou

V sobotu 8.10.2016 sa konal 2. ročník volejbalového turnaja starších žiačok o Pohár primátora mesta Vranov nad Topľou, na ktorý cestovali hráčky 9. ročníka ZŠ Mlynská Stropkov.
Na turnaji sa predstavili družstvá zo Svidníka, Stropkova a domáce staršie žiačky. Na poslednú chvíľu sa družstvo domácich kadetiek odhlásilo a tak hralo systémom každý s každým na dva víťazné sety dvojkolovo.
V dopoludňajších zápasoch zdolali mladé Stropkovčanky hladko domáce Vranovčanky a neskôr hosťujúce družstvo zo Svidníka bez straty setu.
Po obedňajšej prestávke si zopakovali družstvá vzájomné zápasy, kde hráčky Stropkova jasne dominovali proti domácemu družstvu. Zápas so Svidníkom bol už vyrovnanejší, keď mladé Stropkovčanky nezvládli koncovku setu prvého. V ďalšom priebehu pridali na koncentrácií a útočnej hre a po víťazstve v druhom sete pokračovali na víťaznej vlne až do tajbrejku. Družstvo Stropkova, ktorým patrí za predvedené výkony pochvala, sa tak bez prehry na turnaji stali jeho víťazkami.
Najbližšiu sobotu (15.10.2016) sa predstavia na domácej palubovke v prvom kole Majstrovstiev oblasť Východ starších žiačok.
Výsledky:
ZŠ Mlynská Stropkov – MŠK Vranov 2:0 (8, 12)
ZŠ Mlynská Stropkov – ŠK Svidník 2:0 (20, 8)
ZŠ Mlynská Stropkov – MŠK Vranov 2:0 (3,20)
ZŠ Mlynská Stropkov – ŠK Svidník 2:1 (-23, 18, 11)
Zostava družstva: Pariláková A, Bujdošová M., Tchirová N., Andrejovská L., Hnátová N., Dzurjová B., Fečková N., Volčková L., Zajtková M.
Tréner: Mgr. Alexík P.
Celkové umiestnenie: 1. ZŠ Mlynská Stropkov, 2. ŠK Svidník, 3. MŠK Vranov nad Topľou
-pa-

Ženy MVK CELE GROUP Stropkov začali sezónu úspešne

1. liga ženy:
MVK CELE GROUP STROPKOV – TJ SOKOL GIRALTOVCE 3:0, 3:0
Hráčky MVK Cele Group Stropkov vo svojom prvom dvojzápase v ženskej sezóne nesklamali. Túto nedeľu sa pred domácim publikom predstavili v dueli proti tímu TJ Sokol Giraltovce.
Od začiatku prvého setu sa našim volejbalistkám darilo ťahať za dlhší koniec. Bodovali podaním, nechybovali na príjme a v útoku dokázali bez väčších ťažkostí položiť loptu do poľa súperiek. To zapríčinilo, že úvodný set sezóny im jednoznačne patril, čo sa nezmenilo ani v nasledujúcich dvoch. V druhom stretnutí si diváci pozreli veľmi podobný priebeh troch setov, a tak ako v prvom, si kvalitnejšie herné akcie vychutnali poväčšine zo strany Stropkovčaniek.
Volejbalistky Giraltoviec podali síce bojovný výkon, avšak kvalitou nestačil na družstvo MVK Cele Group. Celému tímu gratulujeme k úspešnému zahájeniu sezóny a Vás, milí športoví priaznivci, pozývame na nasledujúce kolo junioriek, netradične v piatok 14.10.2016, so začiatkom o 15:00 v Mestskej športovej hale proti hráčkam zo Spišskej Novej Vsi. Ženy v sobotu vycestujú za súperka mi do Prešova.
Zostava: K. Bodnárová, D. Gondeková, I. Keselicová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, M. Šmajdová, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák