Futbal 41/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Veľké Revištia 2:0 (1:0)

Pred stretnutím mali obidve mužstvá na svojom konte 16 bodov, a tak sa predpokladal vyrovnaný priebeh zápasu. Prvú vážnejšiu príležitosť mal po štvrťhodine hry kapitán domácich Jakubčo, po Bochinovom vysunutí však jeho prudkú strelu z 15-tich metrov hosťujúci brankár zneškodnil. Na opačnej strane sa parádnym zákrokom vyznamenal 18-ročný mladík v bráne Stropkove Matej Mydla, ktorý robinzonádou vyrazil na roh tečovanú strelu Pauloviča spoza šestnástky. Z následného rohového kopu zakončoval hosťujúci útočník Bellás, Mydla tentokrát zachraňoval svoje mužstvo reflexívnym zásahom nohou. V 25. minúte vyšiel domácim nacvičený signál, v situácii 5 na 2 však Petrišinovi zakončenie nevyšlo podľa predstáv. V 43. minúte prišiel zlomový moment stretnutia. Po faule na Jakubča a následných protestoch bol vylúčený hosťujúci obranca Yurii Shukal, ktorý tak výrazne oslabil svoje mužstvo. Domáci mohli presilovú hru využiť hneď po niekoľkých sekundách. Jakubčo našiel ligovým centrom Burcáka, ten loptu jemne nadvihol hlavou, no radosť z gólu mu úspešným zákrokom zmaril ukrajinský brankár Prysiazhniuk, ktorý sa vysporiadal aj následnou dorážkou Viktora Bochina. O dve minúty neskôr sa domáci predsa len tešili z vedúceho gólu. Marián Dolutovský preniesol hru na ľavú stranu, loptu šikovne prepustil za seba Peter Poľák na Erika Tabiša, ktorý prudkým centrom po zemi posadil loptu na kopačku Erika Burcáka a ten zblízka otvoril skóre. Po zmene strán mohli vedenie domácich navýšiť dvakrát Poľák, neskôr Bochin, Burcák a Pavlík, ich zakončenia však skončili buď v rukaviciach brankára, na nohách obetavých obrancov alebo na bránkovej konštrukcii. Stropkovčania boli za útočnú snahu predsa len odmenení gólom v 75. minúte. Po dôraze striedajúcich Danka a Karsu sa k lopte vo vnútri šestnástky dostal Burcák, ktorý z uhla poslal loptu ponad padajúceho brankára hostí- 2:0. Na 3:0 mohol v 87. minúte upraviť rýchlonohý Danko, ten však namiesto strely volil prihrávku, ktorú obrana Veľkých Revíšť vystihla. Hostia oslabení o jedného hráča recept na spoľahlivo pracujúcu obranu Stropkova v druhom polčase nenašli, a tak sa zverenci Jozefa Lehockého tešili z ďalšieho domáceho víťazstva.
Stropkovčania neinkasovali na domácom ihrisku už 540 minút, po jedenástich kolách im patrí stále štvrtá priečka, ktorú si však môžu vylepšiť v sobotňajšom derby stretnutí na ihrisku v Giraltovciach.
Góly: 45. Burcák, 75. Burcák
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Petrišin (70. Karsa), Jakubčo, Poľák, M. Dolutovský (62. Danko), E. Tabiš- Burcák (83. Staško).

Gól: J. Lipák
Zostava: Majerník- Paluba, Jaselský, Feč, J. Lipák- Vaňko (69. Batfalský), Veselý, Vaško, Jesenský (66. P. Berežný)- Haško, Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Vranov – Stropkov 1:1 (0:1)
Gól: Cichý
Zostava: Rusinko – Korba (78. Mihelič), Bedruň, Bochmáč, Kollarik (21. Preksta)- Artim (61. Hančák), Fečo, Cichý (68. Mačuga), Novotňák- Džupin, Gonos.

U15 s ďalším plusovým bodom z ihriska súpera

Najstaršie žiacke družstvo uchmatlo ďalší bod z ihriska súpera. V kvalitnom zápase si pripísalo do tabuľky plusový bod a drží si veľmi pozitívne postavenie v skupine Východ. Mladší kolegovia v početnej nevýhode nedokázali držať krok so súperom a podľahli mu. Najmladšie žiacke výbery sa vrátili na domácu pôdu a v zápase s Trebišovom potvrdili svoj rast jednoznačnými výsledkami aj predvedenou hrou.
U15: FK Spišská Nová Ves 1:1 MŠK Tesla Stropkov
U14: FK Spišská Nová Ves 4:1 MŠK Tesla Stropkov
U13: MŠK Tesla Stropkov 19:5 Slavoj Trebišov
U12: MŠK Tesla Stropkov 14:1 Slavoj Trebišov
Dominik Teraz

Najmladšie výbery naďalej na úspešnej vlne

V kategóriách U10 a U11 odohrali naše výbery počas tejto sezóny už tretí turnaj. Na domácej pôde si v sobotu zmerali sily s akadémiou Safi Prešov, FAMT Prešov a družstvom zo Svidníka. Veríme, že organizovaná práca už aj s najmenšími deťmi z nášho mesta prinesie svoje úspechy v budúcnosti. Už dnes je veľmi potešiteľné, že družstvá U10, U9 a U8 sú plné športuchtivých detí. Celý klub ďakuje najmä rodičom za ich dôveru. Mladí chlapci ukázali počas zápasov vysokú dávku talentu a predčili každého súpera najmä herne. Celá snaha bola podporená aj výsledkami a potleskom divákov na záver turnaja. Radosť a pozitívne zážitky počas celého turnaja by mala motivovať všetkých k ešte svedomitejšej práci.
V kategórii U10 nastúpili – Tokár, Klučár, Korady, Motyka, Zápotocký, Petruňko, Kmiť, Škublík, Janek, Pališin, Lehocký, Kundrát.
Kategóriu U11 reprezentovali – Fatľa, Hrubý, Olach, Veselý, Sejka, Čurilla, Gonšenica, Olčák, Vojčík, Nábožný, Šivak, Šamko.

Chotča – Stročín 4:2 (2:2)
Domácim konečne vyšiel zápas ako si predstavovali. V 9. min. otvoril skóre najmladší hráč domáceho mužstva Drotár, potom sa dlho hralo medzi šestnástkami a až v 35. min. hostia vyrovnali Saganom. V 38. min. sa dokonca ujali vedenia gólom Vitka. Domáci v 41. min. po peknej hlavičke Švahlu vyrovnali na 2:2. Do 2. polčasu domáci nastupovali s úmyslom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 76. min. opäť Švahla strelil gól voľný v šestnástke. V 81. min. z pokutového kopu Švahla zakončil hetrikom na 4:2. Pochvalu si zaslúži celý kolektív za príkladnú bojovnosť.
Góly: Drotár, Švahla 3 – Sagan, Vitko
ŽK: 0 – Sagan

Hrabovčík – Lomné 3:4 (0:3)
V 1. polčase boli hostia efektívni, v 2. polčase domáci pridali na dôraze a znížili na 2:3. Ešte mali dve 100% šance, kde Dušan Vaňko nezaznamenal gól na 3:3 a hostia zase z ojedinelej akcie zvýšili na 3:4. Pre domácich to bolo krutý výsledok, ale divákom sa musel páčiť, lebo videli 7 gólov.

Úradná správa č. 13 zo dňa 6. októbra 2016

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac september, ktorá je splatná do 11.10.2016 (utorok).
Schválila výsledky 8. a 9.kola 6.ligy dospelých, 4.kola 4.ligy dorastu, 4.kola 3.ligy žiakov
Schvália výmenu poradia zápasov 6.ligy dospelých Kalnište – Radoma, zápas 12. kola sa odohrá v Radome a zápas 25. kola v Kalništi – vzájomná dohoda – poplatok 10, – € -Kalnište
Kontumuje: stretnutie 9.kola 6.ligy dospelých Hrabovčík – Sitníky 0:3 kont. – domáci na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
Kontumuje: stretnutie 8.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Lomné 3:0 kont. na základe rozhodnutia DK.
Kontumuje: stretnutie 9.kola 6.ligy dospelých Rovné – Breznica 3:0 kont. na základe rozhodnutia DK.
Trestá FK Hrabovčík za nenastúpenie na stretnutie 9.kola 6.ligy dospelých Hrabovčík – Sitníky finančnou pokutou 50, – €, podľa RS 26/a, poplatok 10, -€
Trestá hráča FK Breznica – Samuel Babjarčík – 1268776 – DO zastavením športovej činnosti na 3 stretnutia nepodmienečne od 6.10.2016, podľa DP čl. 47/1a, 2a, poplatok 10, – Eur
Trestá hráča FK Breznica – Marcel Bučko – 1153461 – DO zastavením športovej činnosti na 6 mesiacov nepodmienečne od 6.10.2016, podľa DP čl. 49/1e, 2e, poplatok 10, – Eur
DK na základe správy DZ začala disciplinárne konanie v zmysle DP 71/2b voči hráčovi FK Breznica – Radoslav Antol – 1125986 – a udelila DO zastavenie športovej činnosti na 4 týždne nepodmienečne od 6.10.2016, podľa DP čl. 48/1c, 2b, poplatok 10, – Eur
DK na základe správy DZ začala disciplinárne konanie v zmysle DP 71/2b voči hráčovi FK Rovné – Stanislav Tyč – 1055580 – a udelila DO zastavenie športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 6.10.2016, podľa DP čl. 45/2a, poplatok 10, – Eur
Trestá hráča FK Lomné – Daniel Roba – 1151912 – DO zastavením športovej činnosti na 6 mesiacov nepodmienečne od 29.09.2019, podľa DP 49/1e, 2e, poplatok 10, – EUR.
Uvoľňuje činnosť hráčovi FK Lomné – František Roba – 1247817– od 6.10.2016, poplatok 10, – EUR
Trestá FK Breznica kontumaciou v stretnutí 9.kola 6. Ligy dospelých Rovné – Breznica 3:0 kont., podľa DP 49/5, poplatok 10, – EUR
Trestá FK Lomné kontumaciou v stretnutí 8.kola 6. Ligy dospelých Lúčka – Lomné 3:0 kont., podľa DP 49/5, poplatok 10, – EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, 5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).