Futbal 40/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Bardejovská Nová Ves – Stropkov 2:2 (0:1)

Po vydarenom domácom stretnutí chceli Stropkovčania bodovať aj na pôde súpera, čo sa im po dramatickom priebehu napokon podarilo. Úvodnú šancu mal už v prvej minúte domáci útočník Jančošek, tomu však v poslednej chvíli vypichol loptu stopér Stropkova Pavlík. Hostia odpovedali o štyri minúty neskôr a hneď prvú príležitosť premenili na gól. Po krídelnej akcii našiel Pavol Bunda centrom Petra Poľáka, ten si loptu prebral do protipohybu obrancu a následnou prízemnou strelou otvoril skóre. Po polhodine hry sa do streleckej listiny mohol zapísať aj druhý Peter v zostave Stropkova. Po priťuknutí od Burcáka sa od vlastnej polovice rútil sám na brankára kapitán hostí Peter Jakubčo, po 50 metrovom šprinte však jeho pokus tesne minul Molčanovu bránu. V 38. minúte mal na kopačke vyrovnanie Martin Vasiliak, no strela bývalého hráča Stropkova skončila len brvne Mydlovej brány a následnej presnej dorážke zabránil Pavlík. O minútu neskôr mohol zvýšiť vedenie Stropkova Erik Burcák, kľučkou sa zbavil kapitána Virgalu, jeho strelu ľavačkou však Molčan vyrazil na roh. Po polčasovej prestávke Bardejovská Nová Ves zvýšila aktivitu a hrozila najmä zo štandardných situácii. Po jednej z nich sa robinzonádou vyznamenal Matej Mydla, ktorý vyrazil priamy kop Martina Vasiliaka z dvadsiatich piatich metrov. V 57. minúte predviedli rýchlu brejkovú akciu Viktor Bochin s Mariánom Dolutovským, prvý menovaný posadil centrom loptu presne na kopačku staršieho z bratov Dolutovských, jeho volej však ukryl do rukavíc Dušan Molčan. O štyri minúty neskôr sa po druhýkrát menilo skóre, tentokrát však v prospech Bardejovskej Novej Vsi. Po prízemnom prudkom centri z ľavej strany sa v šestnástke najlepšie zorientoval Mário Jančošek a zblízka nedal šancu Mydlovi v bráne Stropkova- 1:1. Hostia sa mohli opäť ujať vedenia v 65. minúte, priamy kop Mariána Dolutovského z hranice šestnástky však Molčan nepustil za svoj chrbát. Onedlho na to zachraňoval na bránkovej čiare obetavým zákrokom František Dolutovský, ktorý odpratal Jančoškovu dorážku do bezpečia. V 77. minúte sa domáci útočník predsa len dokázal druhýkrát gólovo presadiť. Podobne ako pri prvom góle si nabehol na prízemný center svojho spoluhráča a z troch metrov zasunul loptu do siete. V 88. minúte rozhodol o deľbe bodov striedajúci Martin Staško, ktorému na skórovanie stačil trojminútový pobyt na ihrisku. Bývalý ligový hráč zúročil svoje dlhoročné skúsenosti, nabehol si na zadnú žrď kde ho presným centrom našiel Michal Potoma a pre Staška už nebolo problémom zasunúť loptu z voleja do brány domácich.
Góly: 5. Poľák, 88. Staško
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Bunda, Jakubčo, Poľák (79. Danko), M. Dolutovský (85. Staško), Petrišin (90. E. Tabiš)- Burcák.

Góly: Vrábeľ 3, Veselý
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Feč, J. Lipák- Vaňko (73. Batfalský), Veselý, Vaško, Jesenský (84. Kapa)- Haško (88. P. Berežný), Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Ľubotice 2:2 (0:1)
Góly: Džupin, Korba
Zostava: Šmajda – Korba, Hančák (41. Novotňák), Bochmáč, Kollarik- Artim (41. Slivka), Fečo, Cichý, Preksta (78. Mihelič)- Džupin, Gonos

U15 s výrazným domácim víťazstvom

Starší žiaci sa vrátili opäť na domáce ihrisko a aj napriek slabšiemu štartu vyhrali nad svojim súperom výrazným rozdielom. Odhodlanie a bojovnosť priniesla po skvelom obrate prvé body aj U14. Za pracovitosť bola odmenená už aj kategória U13, ktorá sa prvý krát tešila z víťazstva. Sympatickým výkonom sa zase prezentovali chlapci z U12 a potvrdili svoj prejav aj výsledkom.
U15: MŠK Tesla Stropkov 4:0 Slavoj Trebišov
U14: MŠK Tesla Stropkov 4:3 Slavoj Trebišov
U13: MFK Vranov nad Topľou 6:12 MŠK Tesla Stropkov
U12: MFK Vranov nad Topľou 7:8 MŠK Tesla Stropkov
-mšk-

Mestisko – Kuková 1:1 (1:0)
Zápas prebiehal na priemernej úrovni. Domáci miernu prevahu zužitkovali gólom Červeňáka. Druhý polčas mal obraz prvého, ale po chybe hostia vyrovnávali na 1:1. Po niekoľkých dobrých gólových šanciach sa ani jednému mužstvu nepodarilo skórovať a tak zostala spravodlivá remíza.
Góly: Červeňák – Mezej
ŽK: Kačmár, Červeňák – Šiman, Šmajda, Jurč

Tisinec – Radoma 2:1 (1:1)
Hra domácich nebola ideálna ako sú doma zvyknutí, ale 3 body zostali doma. Treba pochváliť aktívnu hru hostí.
Góly: Bokšanský, Michrina –

Stročín – Lúčka 3:2 (0:0)
Hral sa vcelku vyrovnaný zápas. Domáci nevyužili množstvo šancí v prvom polčase, čo súper potrestal v druhom polčase vedúcim gólom. Našťastie domáci hneď vyrovnali. V závere zápasu domáci strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: Sagan, Vitko, Gajdoš – Partila, Krajňák
ŽK: 0 – Ján Leško, Marek Malik

Lomné – Chotča 0:0

Hrabovčík – Sitníky
(Stretnutie sa nehralo)

Rovné – Breznica
Zápas sa za stavu 1:1 nedohral, pretože v 75. min. ukončil zápas hlavný rozhodca. Bolo to po odpískaní pokutového kopu, vyrazení píšťalky rozhodcovi z ruky a pokrikom vulgarizmov voči hlavnému rozhodcovi hráčmi hostí.

Miňovce – Kalnište 3:2 (2:0)
Miňovce sú nastavené na víťaznej vlne. Domáci prekvapili súpera hneď v úvode v 4. min. kedy strelili prvý gól. Snahou hostí bolo čo najskôr vyrovnať, ale výsledkom bol iba druhý gól v sieti hostí. Domáci nezachytili začiatok druhého polčasu a tak hostia znížili na 2:1. Po vydarenej štandardnej situácii (rohový kop) zvýšil hráč domácich hlavou na 3:1. Hosťom sa podarilo upraviť výsledok na 3:2, ale bojovnosťou domáci výsledok udržali.
Góly: Dominik Teraz 2, Vladimír Homoľa – Jozef Ivan,
ŽK: 3 – 1

7. liga

(dohrávka 6. kola)

Ladomirová – Kružlová 7:1 (2:1)
Za pekného počasia sa hral slušný, rozhodcom dobre zvládnutý, zápas.

Úradná správa č. 12 zo dňa 29. septembra 2016

Predseda OOFZ Svidník pozýva na zasadnutie komisií OOFZ dňa 6.10.2016 o 17.30 hod. (sekretariát OOFZ ) týchto R a DZ: Horochonič, Czech, Micheľ, Ličko, Homoľa, Čonka, Leferovič, Jancura, Dudáš, Mackanin, účasť nutná.
Schválila výsledky 7.kola 7.ligy dospelých, 3.kola 4.ligy dorastu, 3.kola 3.ligy žiakov
Trestá hráča FK Breznica – Jakub Petrík – 1283868– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 29.9.2016, podľa DP čl. 45/1a, poplatok 10, – Eur
Zastavuje športovú činnosť do vyriešenia hráčom FK Lomné- František Roba – 1287817 a Daniel Roba – 1151912
Pozýva na svoje zasadnutie dňa 6.10.2016 o 17.00hod. zo stretnutia 8.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Lomné : rozhodcu M. Suchaniča, delegáta zväzu I. Mackanina, hlavného usporiadateľa F. Gálika, vedúceho mužstva domácich M. Mašleja, kapitána mužstva domácich Ľ. Tkáča, vedúceho mužstva hosti M. Hospodára, kapitána mužstva hosti F. Robu, hráča FK Lomné D. Roba – 1151912