Futbal 39/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Sabinov 4:0 (1:0)

V stretnutí dvoch tabuľkových susedov mali od začiatku prevahu domáci, z množstva šancí sa im nakoniec podarilo premeniť štyri. Po prihrávke od staršieho z bratov Dolutovských mohol v 4. minúte otvoriť skóre Daniel Petrišin, jeho strelu z hranice šestnástky však hosťujúci brankár Sudimák vyrazil. O dve minúty neskôr bol opäť v úlohe nahrávača Marián Dolutovský, tentokrát nabil Erikovi Burcákovi, ktorý z dvanástich metrov namieril vedľa. Chuť si však napravil v 12.minúte, po prízemnom centri Martina Lehockého si Burcák nabehol na prvú žrď a na trikrát napokon dotlačil loptu do siete- 1:0. Druhý gól v stretnutí mohol domáci útočník pridať v 30. minúte, po 70 metrovom šprinte a následnej prihrávke Viktora Bochina však Burcák prestrelil Sudimákovu bránu. Gólové príležitosti nevyužili v prvom dejstve ani jeho spoluhráči. Jakubčo hlavičkoval nad, stopér Pavlík zakončil svoj ofenzívny únik do rúk Sudimáka, Michal Potoma po centri Lehockého zblízka tesne minul priestor medzi troma žrďami. Po zmene strán sa o vyrovnanie pokúšal kapitán hostí Vranko, jeho obaľovačka spoza šestnástky však skončila mimo Mydlovej brány. Od tohto momentu prevzali iniciatívu v druhom dejstve opäť Stropkovčania a postupne pridali ďalšie góly. Druhú gólovú asistenciu si v 53. minúte pripísal Martin Lehocký, ktorý vysunul Erika Burcáka a ten ľavačkou k bližšej žrdi druhýkrát prekonal brankára Sabinova. Na 3:0 mohol po spätnej prihrávke Pavla Bundu upraviť Peter Poľák, tentokrát sa však Sudimák v bráne hostí vyznamenal a loptu vyrazil na roh. V 87. minúte brankár hostí predsa len inkasoval po tretíkrát. Po súboji striedajúceho Dávida Danka sa lopta odrazila ku Erikovi Burcákovi, ktorý strelou po zemi zavŕšil svoj hetrik. Gólovú bodku za stretnutím dal v 90. minúte kapitán Stropkova Peter Jakubčo, keď premenil pokutový kop po ruke hostí vo vlastnom pokutovom území.
Z vysokej prehry v Trebišove sa Stropkovčania rýchlo otrepali a takmer rovnakým výsledkom zvíťazili v domácom prostredí. Po desiatich kolách im v tabuľke patrí štvrtá priečka, svoje bodové konto môžu vylepšiť už o týždeň v Bardejovskej Novej Vsi.
Góly: 12. Burcák, 53. Burcák, 87. Burcák, 90. Jakubčo (11m)
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Poľák (80. Danko), Jakubčo, Petrišin (46. Bunda), M. Dolutovský, M. Lehocký (70. E. Tabiš)- Burcák

Gól: Vrábeľ
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Veselý, J. Lipák- Vaňko (84. Batfalský), P. Berežný, Vaško, Jesenský- Haško, Vrábeľ

II. liga mladší dorast

Košická Nová Ves – Stropkov 0:3 (0:1)
Góly: Fečo 2 (prvý z 11m), Džupin
Zostava: Šmajda – Čabala, Hančák (61. Mihelič), Bedruň, Bochmáč- Korba (65. Slivka), Fečo, Cichý, Novotňák- Džupin, Gonos.

Prerušenie pozitívnej série U15

Starší žiaci z družstva U15 prerušili svoju sériu úspešných výsledkov a na horúcej pôde v Košiciach podľahli kvalitnému výberu VSS. Aj napriek snaživému výkonu chýbal kúsok k bodom aj ich mladším kolegom. Podstatným je fakt, že herne obe celky nezišli zo svojej cesty a nepodali výrazne zlé výkony. Bod nezobrali chlapcom z Popradu ani mladší žiaci.
U15: VSS Košice 1:0 MŠK Tesla Stropkov
U14: VSS Košice 2:0 MŠK Tesla Stropkov
U13: MŠK Tesla Stropkov 3:8 FK Poprad
U12: MŠK Tesla Stropkov 6:14 FK Poprad
Dominik Teraz

Futbalisti z U9 s prvou turnajovou skúsenosťou

Kategória U9 rozbieha svoj futbalový život a prvou skúsenosťou pre drvivú väčšinu chlapcov z tohto družstva bol turnaj v Prešove pod záštitou futbalovej Akadémie FAMT Prešov. Už vo svojich prvých zápasoch sa dokázali títo osemroční chlapci radovať z úspechu. Pri silnej a ukážkovej podpore svojich rodičov ukázali svoj talent a odniesli si domov veľa pozitívnych zážitkov. Práve rodičom patrí veľké poďakovanie za zabezpečenie dopravy a umožnenie účasti na tomto turnaji.
MŠK Tesla Stropkov reprezentovali Oliver Zápotocký, Oliver Hurný, Timotej Durkaj, Adam Vidiščák, Adam Materňák, Gregor Kitľan, Adam Mulík, Damián Janek, Richard Berežný, Sebastián Olijár, Radovan Bičej.
Výsledky jednotlivých zápasov:
MŠK 3:1 MFK Snina, MŠK 0:6 Odeva Lipany, MŠK 3:1 Stará Ľubovňa, MŠK 0:10 FAMT Prešov.
-mšk-

Breznica – Miňovce 2:3 (1:1)
Domáci v oklieštenej zostave nestačili na rozbehnutých hostí a zaslúžene prehrali.
Góly: Šafranko, Tabiš – Homoľa 3
ČK: Petrik (po 2. ŽK) – 0

Hrabovčík – Rovné 1:2 (1:1)
Hral sa v derby zápase dobrý futbal. Hostia boli šťastnejší v zakončení a zvíťazili.
Góly: Marián Druga – Palenčár (PK), Simko

Chotča – Sitníky 0:4 (0:0)
Od prvých minút mali hostia miernu prevahu, ale gól sa im nedarilo streliť. Naopak, boli to domáci, ktorí sa mohli ujať vedenia, ale strelu Kocáka tečovala hosťujúca obrana. Druhý polčas vyšiel lepšie hosťom, ktorí v 48. a 50. minúte strelili dva rýchle góly. Tretí pridali z pokutového kopu a štvrtý strelili v nastavenom čase.
Góly: 0 – Durkáč, Vasilko, Kirňák, Denis Polaščík

Lúčka – Lomné 1:3 (1:1)
Góly: Hvišč – František Roba, Lukáš Medvec, Tomáš Tramita
ŽK: Nazarej – D. Beľan
ČK: 0 – František Roba, Daniel Roba

Radoma – Stročín 3:0 (1:0)
Góly: Matej Matkobiš, Jaroslav Hubáč, Dávid Malačina (PK)

Kuková – Tisinec 1:2 (0:1)
Na to, že hostia sú druhí v tabuľke, podali veľmi chabý výkon.

Orlík – Kružlová 4:0 (3:0)
Vo veľmi slušnom zápase zaslúžená výhra domácich.

Úradná správa č. 11 zo dňa 22. septembra 2016

Zasadnutie VV OOFZ sa uskutoční 27.09.2016 o 17.00 hod. v Stropkove reštaurácia u Poľovníčka.
MATRIKA OOFZ:
Upozorňuje FK OOFZ, že v zmysle Registračného a prestupového poriadku článok 19 odsek 2 sa letné registračné obdobie končí dňom 30. september. Žiadosti o prestup s obmedzením musia byť schválené všetkými stranami od ktorých sa to požaduje (materský klub, hráč, nový klub) najneskôr v posledný deň registračného obdobia, to je 30. septembra. Zároveň Vás upozorňujeme, že na základe článku 12 odsek 8 po ukončení tohto registračného obdobia nie je možné podávať žiadosti o registráciu hráča staršieho ako 12 rokov (základná registrácia).
Schválila výsledky 7.kola 6.ligy dospelých, 6.kola 7.ligy dospelých, 2.kola 4.ligy dorastu, 2.kola 3.ligy žiakov a 2.kola Pohára predsedu OOFZ
Kontumuje: stretnutie 7.kola 6.ligy dospelých Tisinec – Mestisko 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
Postupujúci do 3.kola Pohára predsedu OOFZ: Sitníky, Radoma, Kalnište, Rovné
Podnet FK Radoma nepatrí do kompetencie ŠTK a predkladá ho KR a DZ.
Trestá hráča FK V. Orlík – Rastislav Pavelčák – 1071161 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 22.9.2016, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10,– Eur
Trestá FK Mestisko za nenastúpenie na stretnutie 7.kola 6.ligy dospelých Tisinec – Mestisko finančnou pokutou 50,– €, podľa RS 26/a, poplatok 10,–€