2. miesto na turnaj v Debowci

V nedeľu 11.9.2016 sa hráčky 9. ročníka športovej triedy ZŠ Mlynská Stropkov v rámci prípravy na novú sezónu zúčastnili IV. ročníka medzinárodného volejbalového turnaja kadetiek v poľskom Debowci. V skupine, kde sa hralo na tri hrané sety, si zmerali v prvom zápase sily z družstvom z Lancutu, kde nezvládli úvodný set. V sete druhom boli Stropkovčanky lepším družstvom, kde bodovali hlavne na podaní a hrou na sieti. Tretí set bol do polovice vyrovnaný a súper si po chybách družstva Stropkova vytvoril v koncovke setu náskok a získal päť mečbolov (19:24). Aj tento nepriaznivý stav dokázali hráčky Stropkova zvrátiť a nakoniec zvíťaziť 26:24.
V druhom zápase si poradili bez straty setu so súperom z Grybowa a ako víťaz svoje skupiny postúpili do finále turnaja, v ktorom narazili na družstvo z Tarnova.
Vo vyrovnanom zápase využil súper chyby Stropkovčaniek v koncovkách obidvoch setov a mohol sa tak radovať z víťazstva. Družstvo Stropkova tak v konkurencií 7 tímov získalo na kvalitnom turnaji 2. miesto.
Za najlepšiu nahrávačku turnaja bola vyhlásená Mária Bujdošová a najlepšou hráčkou družstva Stropkova bola Nina Tchirová.