Futbal 37/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Vranov 1:0 (0:0)

Po bezgólovej remíze so Svitom chceli Stropkovčania napraviť svoje zaváhanie proti dlhoročnému súperovi z Vranova. Lepšie začali hostia, už v úvodnej minúte mohol otvoriť skóre Kotľár, domáci Petrišin však v poslednej chvíli sklzom získal loptu a upratal ju do bezpečia. Prvú strelu Stropkovčanov vyslal v 5. minúte po priťuknutí od Poľáka Marián Dolutovský, ale z osemnástich metrov mieril nad. Po tridsiatich minútach mohol hosťujúci Dobranský využiť zaváhanie stropkovskej obrany, miesto strely do opustenej brány však volil prihrávku, ktorú vystihol domáci Michal Potoma. O pár minút neskôr zneškodnil hlavičku vranovského útočníka zvnútra šestnástky Matej Mydla, ktorý v tejto sezóne doma inkasoval len raz. Do polčasu sa o zmenu skóre pokúšali strelami spoza šestnástky Petrišin a neskôr Potoma, ich pokusy však Vaňo v bráne hostí kryl. Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie zverenci Jozefa Lehockého a v 50. minúte sa ujali vedenia. Po súboji Skalu s Vaňom lopta vranovskému brankárovi vypadla priamo na kopačku Erika Burcáka, ktorý ju zo štyroch metrov poslal do siete- 1:0. Ten istý hráč mohol skórovať aj po centroch Poľáka a neskôr Bundu, v týchto prípadoch však nebol úspešný. V záverečnej dvadsaťminútovke sa hostia snažili o vyrovnanie najmä po štandardných situáciách, najlepšia obrana v lige však opäť podala bojovný výkon a v druhom polčase nepustila Vranov do vážnejšej príležitosti. | |Mužstvo dospelých tak napodobnilo svojich mladších kolegov z kategórie starších žiakov U15, ktorí o deň skôr zdolali Vranov 1:0. Po najtesnejšom víťazstve Stropkovčania poskočili v tabuľke na šieste miesto, o týždeň ich čaká stretnutie na pôde ambiciózneho Trebišova.
Gól: 50. Erik Burcák
Žk: M. Lehocký, F. Dolutovský- Paluba, Turcovský, Lemeš, Matej
Zostava: Mydla- Bochin, Pavlík, F. Dolutovský, M. Potoma- M. Lehocký (90. E. Tabiš), M. Dolutovský, Petrišin (85. Danko), Skala, Poľák (65. Bunda) – Burcák.
Hlasy trénerov:
Jozef Lehocký (tréner MŠK Tesla Stropkov): „V prvom rade ma teší, že sme tento zápas zvládli, lebo v poslednom období sa nám strelecky nedarí. Hoci nám chýba väčšia ľahkosť a v koncovke sa trápime, chlapcom nedostatok snahy vyčítať nemôžem. Vranov má kvalitné mužstvo a po domácej prehre s V. Opátskym som predpokladal, že bude chcieť niečo uhrať, preto som v kabíne upozorňoval, aby sme sa vyvarovali chýb, ktorými by sme súperovi pomohli naštartovať sa. Napriek tomu, že sme veľa šancí nemali, predsa len sme silou vôle dali jeden gól, čo znamená, že s výsledkom som spokojný.“
Bartolomej Petro (tréner MFK Vranov): „Myslím si, že z oboch strán to bol kvalitný bojovný zápas. Do Stropkova sme cestovali s cieľom neprehrať a získať aspoň bod… To, čo som od chlapcov chcel, plnili do bodky a z pohľadu gólových príležitostí sme mali v prvom polčase navrch. Marek Dobranský však namiesto zakončenia do prázdnej brány volil zbytočnú prihrávku a pri hlavičke Voloďu Starostu sa vyznamenal domáci brankár… Z môjho pohľadu nemám chlapcom čo vytknúť, lebo išli na dno síl a ako správne sa ukázali aj zmeny v zostave, pretože Tomáš Vaňo, či Tomáš Vožný si svoje miesto na trávniku zastali.“

Trebišov – Stropkov 2:0 (1:0)
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Feč, J. Lipák- Jaselský, Veselý, Vaško, Jesenský (66. Batfalský)- Haško (87. P. Berežný), Vrábeľ

II. liga mladší dorast

Trebišov – Stropkov 0:1 (0:1)
Gól: Džupin
Zostava: Šmajda – Kollarik, Glovacký, Bedruň, Korba (80. Mihelič) – Preksta, Fečo, Cichý, Novotňák (76. Čabala) – Džupin, Gonos (68. Hančák).

Prvé body vzala Vranovu naša U15

Žiacke družstvá odohrali počas víkendu ďalšie kolo. U15 potvrdila získané body z Bardejova a po dominantnom výkone vyhrala zatiaľ nad dovtedy neporazeným Vranovom. Výkonom nesklamala ani U14, ktorá sa zlepšuje každým zápasom. Prvú radosť z víťazstva prežila po výbornom výkone U12. Naopak U13 po najslabšom výkone sezóny zaslúžene prehrala.
U15: MŠK Tesla Stropkov 1:0 MFK Vranov
U14: MŠK Tesla Stropkov 0:1 MFK Vranov
U13: FK Spišská Nová Ves 6:2 MŠK Tesla Stropkov
U12: FK Spišská Nová Ves 4:11 MŠK Tesla Stropkov
-msk-

Hrabovčík – Breznica 3:2 (1:0)
Za pekného počasia sa hral výborný futbal. Domáci sa herne presadili v 2. polčase po pekných 2 góloch M. Koša. Hostia v závere zápasu zdramatizovali a za stavu 3:0 korigovali na 3:2.
Góly: Ján Didik, Milan Koša 2 – Milan Bučko, Igor Tabiš

Lúčka – Rovné 1:1 (1:1)
Góly: Pavol Šebeš – Lukáš Hricko
ŽK: Stekla, Zavilla – Ilčisko, Lukáš Ksenič (ČK po 2. ŽK)

Chotča – Miňovce 0:2 (0:0)
Domáci už na začiatku zápasu nastrelili tyč hosťujúcej brány, potom sa hra odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. Domáci mali zopár šancí, ktoré nevyužili. V 2. polčase domácim znovu neprialo šťastie, tentokrát nastrelili žrď hosťujúcej brány a záver už nevyšiel vôbec, inkasovali 2 góly v rozpätí piatich minút.

Mestisko – Stročín 0:4 (0:2)
Domáci sa stále trápia s absenciou, zraneniami hráčov a nedokázali hrať vyrovnanú partiu s dobrým mužstvom súpera.

7. liga

Baňa – Orlík 5:0 (2:0)
Góly: Rastislav Tirko 2, Marek Šlang 2, Martin Šlang

Havaj – Kružlová 9:0 (2:0)
Za pekného počasia v slušnom zápase hostia využili šance a rozhodli zápas vo svoj prospech.
Góly: Radovan Skysľak 4, Jozef Darivčák 2, Priputník, Pecuch, Čakurda

Dorast

Bard. Nová Ves – Svidník 2:11 (1:4)
Góly: Veselý – Patrik Simko 5, Vladko Haňák 4, Adam Vaľany, Marián Druga

Osikov – Svidník 2:3 (0:1)
V pekelnej 30-stupňovej horúčave vynikajúcim spôsobom zvládli aj peklo na ihrisku futbalisti dorastu 1. FK Svidník. Domáci vyrukovali na nich vyše stovkou divákov, tvrdou, ba až, surovou hrou tolerovanou rozhodcom, aby eliminovali, resp. znechutili hráčov hrať kvalitný futbal. Chlapci 1. FK ukázali oveľa viac disciplíny, trpezlivosti, výborne komunikovali, dobre pracovali vo svojich daných priestoroch a umne kontrolovali dobrými kombináciami a streľbou. Dominovali sme ako herne, tak aj kondične. Vždy aj na tréningu, keď sa pripravujeme na zápas, značne hráčom prizvukujem, že futbal sa hrá hlavou a srdcom.
Góly: – Patrik Simko 2, Vladko Haňák
Zostava Svidník: Szech, Krajňák, Košť, Závoda, Keselica, Ksenič, Simko, Vaľany, Druga, Slávik.

Rovné – Chotča 3:2 (2:2)
Góly: Dušan Sivák, Radovan Ferenc, Dušan Ferenc – Hudák, Potoma

Žiaci

Lúčka – Miňovce 2:13 (1:5)
Góly: Martin Tkáč 2 – S. Červeňák 4, Bačišin 4, Tokársky 2, A. Červeňák, Guzi, Staš

Úradná správa č. 9 zo dňa 8. septembra 2016

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac august, ktorá je splatná do 12.9.2016 (pondelok).
1. Schválila výsledky 5.kola 6.ligy dospelých a 4.kola 7. ligy dospelých OOFZ
2. Nariaďuje odohrať 2.kola Pohára predsedu OOFZ 15.9.2016(štvrtok) o 15.30 hod.
Lúčka – Sitníky, Radoma – Tisinec, Breznica – Kalnište, Kuková – Rovné
4. Kontumuje: stretnutie 4.kola 7.ligy dospelých Ladomirová – Havaj 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
Trestá hráča FK Kalnište – Vladimír Varga –1145742 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 8.9.2016, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10,– Eur
Trestá hráča FK Breznica – Marek Vrabeľ – 1139826 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 8.9.2016, podľa DP čl. 46/1a,2, poplatok 10,–€
Trestá FK Havaj za nenastúpenie na stretnutie 4.kola 7.ligy dospelých Ladomirová – Havaj finančnou pokutou 50,– €, podľa RS 26/a, poplatok 10,–€
Vyhovela žiadosti hráča FK Hrabovčík Róberta Horvatha –1254961 – o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 1 stretnutie so skúšobnou dobou od 8.9.2016 do 15.9.2016, poplatok 10,– Eur