Futbal 36/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Svit 0:0

Od úvodu stretnutia mali viac z hry domáci, vypracovali si množstvo gólových príležitostí, po niekoľkýkrát v sezóne však zlyhali v koncovke. Prvú vážnejšiu príležitosť mal po centri Jakubča Pavol Bunda, jeho hlavičku však na bránkovej čiare vyrazil hosťujúci brankár a následná dorážka Burcáka smerovala nad. Druhý hviezdny moment si pripísal 39– ročný Richard Marušák v bráne Svitu v 15. minúte. K okulahodiacemu sólu v štýle Lionela Messiho sa odhodlal Filip Skala, prekľučkoval sa pomedzi troch obrancov, gólovú radosť mu však úspešným zákrokom zmaril spomínaný Marušák. Ten zneškodnil aj Bochinovu šancu z bezprostrednej blízkosti po centri Skalu. Po góle volali aj strely kapitána Jakubča, v obidvoch prípadoch však dynamit z jeho ľavačky tesne minul svoj cieľ. V 38. minúte mohol oslavný gólový premet predviesť Pavol Bunda, po strieľanom centri Burcáka mu však ku skórovaniu chýbali milimetre. Po zmene strán zverenci Jozefa Lehockého pokračovali vo vytváraní si gólových príležitostí, opäť však s nulovou efektivitou. V 52. minúte si ďalší úspešný zákrok po Skalovej hlavičke pripísal Marušák. O pár minút neskôr mohol svoj prvý kontakt s loptou premeniť na gól striedajúci Peter Poľák, aj jeho pokus zvnútra šestnástky však Marušák kryl. Ten sa zaskvel aj po hlavičke Erika Tabiša a neskôr vyrazil aj priamy kop Mariána Dolutovského. V záverečnej dvadsaťminútovke rozbehal stropkovskú ofenzívu rýchlonohý Dávid Danko, ani jeho individuálne akcie však nepriniesli zmenu skóre.
Ani desať gólových príležitostí nestačilo Stropkovčanom na strelenie vedúceho gólu, naopak vďaka spoľahlivo pracujúcej defenzíve si po štvrtýkrát udržali čisté konto a po siedmich kolách majú najlepšiu obranu v lige.
Žk: Jakubčo, Bunda, Burcák
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Bunda (62. Poľák), Jakubčo (48. E. Tabiš), Skala, M. Dolutovský, M. Lehocký- Burcák (68. Danko)

Góly: Vrábeľ 2, Jaselský 2, Paluba, Haško
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Feč, J. Lipák- Jaselský, Veselý (78. Batfalský), Vaško, Jesenský (76. Vaňko)- Haško, Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Poprad – Stropkov 3:1 (2:0)
Gól: Korba
Zostava: Rusinko- Čabala (46. Novotňák), Glovacký, Hančák, Bochmáč- Korba, Slivka (73. Mihelič), Fečo, Preksta- Džupin, Gonos

Prípravky po prázdninách plné futbalovej chuti

V sobotu odohrali svoj prvý turnaj v sezóne kategórie U10 a U11. V Prešove za účasti štyroch mužstiev boli takmer stopercentní, no podstatným bol fakt, že sa dokázali prezentovať futbalovo a kreatívne v každom zápase.
MŠK Tesla Stropkov 7 – 0 Svidník
Mužstvo U11 tvorili títo hráči – Čurilla, Hrubý, Fatľa, Durkoš, Michrina, Opitz, Veselý, Olach, Olčák, Nábožný
Mužstvo U10 tvorili hráči – Bandurič, Škublík, Korady, Motyka, Kundrát, Tokár, Klučár, Janek, Zápotocký, Karala, Hurný, Materňák.

Družstvo U15 s výborným výsledkom v Bardejove

Žiacke družstvá odohrali cez víkend svoje zápasy na pôde Bardejova a doma proti výberom VSS Košice. Veľmi cenné a dôležité body priniesli domov žiaci z U15, ktorí potvrdzujú svoju kvalitu a športovú formu aj na súperových ihriskách. Výkonom a predvedenou hrou potešili aj mladší žiaci, ktorí aj napriek prehrám ukázali sympatický futbalový prejav.
Partizan Bardejov U15 0 – 2 MŠK Tesla Stropkov U15
Partizan Bardejov U14 4 – 0 MŠK Tesla Stropkov U14
MŠK Tesla Stropkov U13 11 – 3 VSS Košice U13
MŠK Tesla Stropkov U12 13 – 2 VSS Košice U12

Hrabovčík – Kalnište 2:0 (1:0)
Na ihrisku v Hrabovčíku sa hral otvorený kombinačný futbal. Hostia prekvapili dobrou technickou hrou, no domáci boli efektívnejší v koncovke a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Koša, Nebesný

Miňovce – Lúčka 3:0 (3:0)
Do stavu 2:0 domáci držali hru v rukách, po 2. góle prevzali iniciatívu hostia. Napriek tomu domáci dali tretí gól. V druhom polčase sa hra hrala medzi šestnástkami. Na jednej aj druhej strane boli pekné individuálne akcie, ktoré diváci odmenili potleskom. Aj napriek svojmu prvému zápasu medzi mužmi, Kristián Suchanič zvládol svoju úlohu hlavného rozhodcu.
Góly: Homoľa, Petro, Komarnický
ŽK: 1 – 0

Breznica – Chotča 1:0 (1:0)
Za horúceho sparného počasia sa hral medzišestnástkový futbal. Domáci sa ujali vedenia po polhodine hry, keď z priameho kopu nádherne trafil Vrábeľ. Hosťom nedovolil skórovať domáci brankár Potoma a tak sa stretnutie skončilo tesným víťazstvom Breznice, hoci hostia hrali takmer 40 minút o jedného hráča navyše.
Gól: Vrábeľ
K: Vrábeľ (ČK) – Senaj (ŽK)

Kuková – Sitníky 1:6 (0:1)
Domáci sa snažili hrať dobrý futbal, ale súper prišiel lepšie pripravený a hral o ligu vyššie.
Góly: Erik Hajda – Denis Polaščík 3,…
ŽK: Ľuboš Verešák –

Rovné – Radoma 0:0

Lomné – Mestisko 8:2 (5:0)
Góly: Peter Mihálik 3, Kamil Fečko 2, Robert Baľo, Ľuboš Zajaroš, Lukáš Medvec – Patrik Fajak, Erich Kudlik
ŽK: 0 – Rudolf Červeňák

Stročín – Tisinec 3:0 (1:0)
Po veľmi dobrom kolektívnom a zodpovednom výkone Stročín porazil mužstvo z čela tabuľky rozdielom triedy. Vďaka patrí všetkým domácim futbalistom.

1. Schválila výsledky 4.kola 6.ligy dospelých a 3.kola 7. ligy dospelých OOFZ
2. Vzala na vedomie odstúpenie družstva dorastu FK Havaj zo súťaže.
3. Nariaďuje odohrať 2. kola Pohára predsedu OOFZ 15.9.2016 (štvrtok) o 15.30 hod.
Lúčka – Sitníky, Radoma – Tisinec, Breznica – Kalnište, Kuková – Rovné
4. Dorastenecká súťaž v ročníku 2016/2017 bude mať 7 účastníkov, hra sa dvojkolo.
6. Schválila žiadosť o zmenu UHČ pre dorast OŠK Mestisko – domáce zápasy v sobotu o 14.00 hod.
7. Schválila žiadosť FK Drustav-SK- Hrabovčík – domáce zápasy dorastu sa odohrajú na ihrisku v Havaji.
Trestá hráča FK Hrabovčík – Róbert Horvath –1254961 – DO zastavením športovej činnosti na 2 stretnutia nepodmienečne od 31.8.2016, podľa DP čl. 48/1a, 2a, poplatok 10,– Eur
Trestá hráča FK Havaj – Martin Kavalec – 1069716 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 31.8.2016, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10,–€
Trestá hráča FK Havaj – Rastislav Džavoronok – 1257433 – DO zastavením športovej činnosti na 1 mesiac nepodmienečne od 31.8.2016, podľa DP čl. 49/1d,2d poplatok 10,–€