Futbal 35/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Pušovce 9:0 (4:0)

Po víťazstve nad Plavnicou sa tri body očakávali aj proti posledným Pušovciam, ktorí inkasovali za 4 zápasy 34 gólov. V podobnom trende pokračovali hostia aj v Stropkove a už po piatich minútach prehrávali. Po strele čerstvého bakalára Martina Lehockého do brvna sa k odrazenej lopte dostal Pavol Bunda, kľučkou obišiel obrancu a „angličákom“ začal gólovú kanonádu domácich. Ten istý hráč mal prsty aj v druhom góle, jeho prudkú strelu zvnútra šestnástky si do vlastnej siete zrazil pušovský obranca Ján Migaš- 2:0. Na 3:0 zvýšil v 39. minúte po kolmej prihrávke od Jakubča Erik Burcák, ktorý svoj samostatný nájazd zakončil presnou strelou ľavačkou spoza šestnástky. Na polčasových 4:0 upravil v 45. minúte strelou pod brvno opäť Burcák. Tentokrát mu loptu naservíroval centrom z pravej strany Filip Skala. Táto dvojica si tak zaspomínala na spoluprácu z pouličného futbalu na Hrnčiarskej ulici, kde obidvaja futbalovo vyrastali. Po prestávke roztočila gólový kolotoč na vyššie obrátky striedajúca dvojica Dávid Danko a Kristián Karsa. Prvý menovaný pridal ku úspešnej štátnici z geografie v ten istý deň aj presný ligový zásah. V 53. minúte ho krásnou prihrávkou alá Andrés Iniesta našiel Michal Potoma a po krížnej strele Danka z voleja vyťahoval hosťujúci brankár loptu zo siete po piatykrát. O dve minúty neskôr si Dávid Danko pripísal aj asistenciu, uličkou vysunul Kristiána Karsu a ten pomedzi nohy brankárovi vsietil svoj prvý ligový gól v drese áčka. Gólový koncert pokračoval v 59. minúte, po akcii Erika Burcáka a jeho následnej strele do žrde si na loptu počkal jeho menovec Tabiš a prudkou plachtiacou strelou privítal striedajúceho brankára v bráne hostí- 7:0. Po hodine hry nevyužili svoju najväčšiu príležitosť hostia, loptu z pokutového kopu poslali len do brvna Mydlovej brány. „Lačo Karsa!“, týmito slovami možno okomentovať akciu z 88. minúty. Svoj druhý hviezdny moment v stretnutí predviedol divákom Kristián Karsa, ktorý po dvoch kľučkách a následnej „obaľovačke“ do vinkľa potešil najmä ľavý sektor domácej tribúny. V 90. minúte uzavrel skóre na 9:0 kapitán domácich Peter Jakubčo, ktorý poslal loptu z priameho kopu po zemi k ľavej žrdi hosťujúcej brány.
Góly: 5. Bunda, 28. vlastný Migaš, 39. Burcák, 45. Burcák, 53. Danko, 55. Karsa, 59. E. Tabiš, 88. Karsa, 90. Jakubčo
Žk: Mydla, M. Potoma
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Bunda (46. Karsa), Jakubčo, Lehocký (46. Danko), Skala (63. Dávid Polaščík), E. Tabiš- Burcák

Vyšné Opátske – Stropkov 2:1 (1:0)

Stretnutie doposiaľ dvoch nezdolaných tímov malo počas celých 90 minút vyrovnaný priebeh, s rovnakým počtom príležitostí na oboch stranách. Prvú mal v 4. minúte domáci kapitán Turczyk, hlavou však netrafil ideálne Bandžuchov center. Rovnako hlavou sa o vedúci gól hostí pokúšal Burcák, po presnom centri Pavla Bundu však z 12-tich metrov minul priestor Tkáčovej brány. Ďalšiu šancu Stropkovčanov mal o pár minút neskôr Filip Skala, jeho prudká strela z vnútra šestnástky však skončila tesne nad. V 26. minúte sa po prvýkrát menilo skóre. Po Turczykovom centri sa v malom vápne najlepšie zorientoval Sergej Pilipčuk a poslal domácich do vedenia. Do polčasu sa o vyrovnanie snažili spoza šestnástky Jakubčo a Lehocký, ale ich pokusy minuli cieľ. Po zmene strán mohol po brejkovej situácii vyrovnať Martin Lehocký, lopta mu však nesadla podľa jeho predstáv. V 62. minúte sa Stropkovčania predsa len dočkali vyrovnávajúceho gólu. Po faule na Martina Lehockého preloboval domáceho brankára z vyše tridsiatich metrov Filip Skala, ktorého prvý ligový gól znamenal aj príspevok do tímovej pokladnice. Z vyrovnania sa hostia netešili dlho. O 6 minút neskôr predlžil Zeher loptu hlavou na Bandžucha, ktorý v ju páde doklepol za Mydlov chrbát a upevnil svoju pozíciu najlepšieho strelca súťaže. V závere mohli rozhodnúť o deľbe bodov striedajúci Danko s kapitánom Jakubčom, ich príležitosti však zostali nevyužité.
Staronový klubový šofér „Pišta“ Staško tentokrát neodvážal zo súperovho ihriska žiadne body, hoci by stretnutiu viac svedčala remíza. Vyšné Opátske neprehralo od minulej sezóny 28 zápasov za sebou, naopak Stropkovčania zaznamenali prvú prehru v novom ročníku.
Gól: 62. Filip Skala
Zostava: Mydla- M. Potoma, Pavlík, F. Dolutovský, Bochin- Bunda (69. Danko), Jakubčo, Lehocký, Skala, E. Tabiš (57. Karsa)- Burcák (76. Jaselský)

Góly: Vrábeľ 4, Haško, Lipák
Zostava: Majerník- Paluba, Belina (63. Vaňko), Feč (82. Batfalský), J. Lipák- Jaselský, Veselý, Vaško, Jesenský (77. Kapa)- Haško, Vrábeľ
Stropkov – Moldava nad Bodvou 6:2 (4:1)
Góly: Vrábeľ 3 (tretí z 11m), Haško, Paluba, Vaško
Zostava: Majerník- O. Paluba, Belina (71. Š. Tabiš), Feč (61. Kapa), Lipák- Jesenský (46. P. Berežný), Veselý, Vaško, Vaňko (61. Batfalský)- Haško, Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Lipany 2:1 (1:0)
Gól: Preksta, Bedruň
Zostava: Šmajda- Korba (49. Kollarik), Bochmáč, Glovacký, Artim (41. Hančák) – Novotňák (59. Bedruň), Fečo, Cichý, Bochmač, Gonos- Preksta, Džupin
Stropkov – Moldava nad Bodvou 4:0 (2:0)
Góly: Džupin 2, Kollarik, Fečo (z 11m)
Zostava: Rusinko (66. Vaško)- Kollarik, Hančák (58. Mihelič), Bedruň, Bochmáč- Korba (41. Slivka), Preksta (41. Glovacký), Fečo, Novotňák- Džupin, Gonos.

Mužstvo U15 úspešné v prvom domácom zápase

V prvom domácom zápase sa podarilo naplno bodovať prvoligovým starším žiakom. Po disciplinovanom a kvalitnom hernom výkone prevýšili súpera vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili. Práve výsledky tejto kategórie sú smerodajné pre celú mládež. Mladšie ročníky aj napriek prehrám ukázali snahu, kvalitu a najmä nazbierali cenné skúsenosti vo svojom vývoji. Práve tie sú v týchto kategóriách prvoradé.
MŠK Tesla Stropkov U15 3:0 FK Poprad U15
MŠK Tesla Stropkov U14 0:3 FK Poprad U14
Partizan Bardejov U13 10:4 MŠK Tesla Stropkov U13
Partizan Bardejov U12 15:5 MŠK Tesla Stropkov U12
-mšk-

Lúčka – Breznica 2:1 (1:1)
Breznica prekvapila domáci celok a už v 5 min. viedla tento zápas. Domáci skoncentrovali svoju hru, upevnili obranu a do polčasu sa im podarilo výsledok upraviť na 1:1. Druhý polčas bol v réžii domáceho celku a krásnou strelou M. Partilu, ktorá skončila v sieti, zabezpečili aj plný bodový zisk.
Góly: Ľ. Tkáč (11 m), M. Partila – Štefanišin
ŽK: 0 – Štefanišin

Radoma – Miňovce 0:1 (0:1)
Góly: Štepaník

Chotča – Hrabovčík 1:1 (0:1)
Domácim už tradične nevyšiel úvod zápasu a už v 2. min. sa hostia ujali vedenia Košom. Potom sa hra odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. Do druhého polčasu domáci prestriedali a to hneď bolo vidieť na ich výkone. V 75. min. po peknej hlavičke Znoja vyrovnali na 1:1. Domáci mali ešte zopár šancí, ale na skóre sa už nič nezmenilo. V závere hosťujúci hráč Horváth ml. hrubo urazil hlavného rozhodcu a bol za to odmenený červenou kartou.
Góly: Znoj – Koša
ŽK: Martin Zápotocký, Peter Zápotocký – Gazda, Horváth ml.
ČK: 0 – Horváth ml. (za hrubé nešportové správanie)

Tisinec – Lomné 4:0 (3:0)
Domáci vo svojom treťom domácom zápase potvrdili svoju kvalitu a opäť podali zodpovedný kolektívny výkon. Treba vyzdvihnúť strelecky apetít Kochana a gól domáceho kapitána Michrinu, ktorý zavesil krásny volej.
Góly: Kochan 3, Michrina

Kalnište – Stročín 3:2 (2:0)
Góly: J. Ivan, B. Hálek, T. Sabolčík – 2
Kuková – Rovné 5:0 (3:0)
Góly: Erik Hajda, Tomáš Mezej, Jozef Jurč, Ľuboš Vereščák, Gabriel Kožlej

Mestisko – Sitníky 2:4 (1:1)
Hostia boli lepším mužstvom, ale gólové príležitosti nevyužili. Domácich podržal hlavne brankár. Hostia sa ujali vedenia, keď si domáci dali vlastný gól, ale následne Kudlik strelou do šibenice vyrovnal na 1:1. Druhý polčas mal podobný obraz ako prvý, hlavnú úlohu však zohral rozhodca, ktorý proti domácim nariadil pokutový kop. Týmto postavil hostí na nohy a tí dali ešte 2 góly. Domáci ešte potom dokázali skorigovať výsledok na konečných 2:4.
Góly: Kudlik, Cimbala – (vl), Kirňák, Polaščík, Durkáč
ŽK: 2 – 2

7. liga

Baňa – Havaj 0:0

Orlík – Ladomirová 0:5 (0:2)
Výsledok nezodpovedá stavu, keďže do 15. min. domáci spálili štyri 100– percentné gólové šance a naopak hostia z piatich vyložených šancí päť využili. Priebeh zápasu dobre rozhodoval Marián Dovičák.
ŽK 0 – 1

Dorast

Svidník – Kurima 2:0 (0:0)
Výborne dodržané herno-taktické situácie, kde sa zabudováva nový herný systém, perfektne pripravené kombinácie, ktoré vyusťovali v mnohé gólové príležitosti, ktoré sa ukázali ako problém v ich premieňaní. Po zvýšení dôrazu v zakončení, po ďalších mnohých príležitostiach boli úspešnými aktérmi gólov nižšie spomínaní hráči. Vyzdvihovať nebudem jednotlivcov, ale celý kolektív, za čo im patrí vďaka.

1. Schválila výsledky 3.kola 6.ligy dospelých a 2.kola 7. ligy dospelých OOFZ
2. ŠTK vzhľadom na kvalifikačné stretnutie MS SR – Anglicko dňa 4.9.2016 o 18, 00 hod. a na základe ankety ponecháva odohrať stretnutia dospelých plánované na 4.9.2016 v UHČ V prípade žiadosti klubov, odohrať stretnutie v inom termíne a v inom UHČ , ŠTK bude akceptovať predloženú dohodu klubov v systéme ISSF bez poplatku.
3. Schválila zmenu termínu stretnutia 6.kola 6. ligy dospelých Hrabovčík – Breznica z dňa 11.9.2016 na 10.9.2016 (sobota) o 12.30 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10, – € – Hrabovčík
4. Vzala na vedomie odstúpenie družstva dorastu TJ Družstevník Breznica zo súťaže.
5. Kontumuje: stretnutie 3.kola 6.ligy dospelých Rovné – Mestisko 3:0 kont., pokles hráčov hostí pod 7, výsledok 3:0 ostáva v platnosti, do pozornosti DK
Vyhovela žiadosti hráča FK Kalnište – Jozef Ivan – 1028133 o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 2 mesiace so skúšobnou dobou od 25.8.2016 do 25.10.2016, poplatok 10, – Eur
Trestá FK Mestisko finančnou pokutou 25, – € za odstúpenie zo stretnutia 3.kola 6.ligy dospelých, podľa RS 14/e, poplatok 10, -€