Tenisový STROPKOV OPEN prvýkrát pod záštitou primátora mesta Stropkov

Futbalistovi P. Bundovi ušlo víťazstvo len o chlp

Od piatka 12. augusta do nedele 14. augusta sa uskutočnil už 24. ročník tenisového turnaja rekreačných hráčov STROPKOV OPEN. Ako vidno tento turnaj má ešte väčšiu tradíciu ako stropkovský jarmok, no tento rok sa prvý krát hralo o Pohár primátora mesta Stropkov.

Pán primátor JUDr. Ondrej Brendza nielenže podporil turnaj finančne, ale turnaj aj slávnostne otvoril. Tento turnaj je asi najlepší turnaj pre rekreačných hráčov na celom Slovensku, keďže trvá až tri dni a hlavne svojou organizáciou turnaja, veľkým servisom pre hráčov a cenami pre najlepších ešte prevyšuje turnaje konané Slovenským tenisovým zväzom. Možno aj preto tento ročník prilákal až 37 hráčov, nielen zo Stropkova, ale aj zo Svidníka, Medzilaboriec, Humenného, Bardejova, Popradu a dokonca aj dovolenkujúceho Svidníčana žijúceho v New Yorku. Hralo sa na dva víťazné sety systémom tenisového pavúka a porazení z 1. kola ešte hrali o Cenu útechy, tým si každý z účastníkov zahral minimálne dva zápasy. Do semifinále turnaja sa dostali jednoznačne Miroslav Macko, Pavol Bunda a Milan Venglár, ktorí neprehrali dovtedy ani set a kvarteto semifinalistov doplnil Anton Karašinský, ktorý naopak hral už osemfinále s J. Cupák tri hodiny a následne ďalší 3-setový zápas s J. Galajdom, kde dokonca odvrátil 4 matchbaly. Tieto zápasy ho až natoľko unavili, že už po 1. prehratom semifinálovom sete musel Mirovi Mackovi zápas skrečovať. V druhom semifinále plnom dlhých výmen mal väčšiu trpezlivosť a bojovnosť P. Bunda, hráč futbalového mužstva Stropkov, ktorý sa prvýkrát prebojoval do finále turnaja. Zaujímavosťou finále bolo, že obaja sú zamestnanci Tesly Stropkov. Finále sa nieslo v znamení konfrontácie štýlov, na strane M. Macka úderová tvrdosť a na strane P. Bundu vynikajúca obrana. Miroslav Macko v krásnom finále, ktoré videlo zhruba 150 divákov, využil svoje väčšie skúsenosti a vyhral 6:3 4:6 6:4.
Ešte pred finále hlavnej súťaže vyhral Cenu útechy Drahoš Mihališin jednoznačne 6:0 6:1 a v hlavnej súťaži mal len smolu, že dostal do 1.kola celkového víťaza M. Macka.
Miroslav Macko po finále netajil, že jeho súper bol na tom kondične oveľa lepšie a zároveň mal aj dobrú obranu. „Mne po prvom sete značne ubudli sily po predošlých náročných zápasoch v turnaji a preto som sa snažil vyhýbať dlhým výmenám a hrať svoj útočný tenis. Nakoniec som rád, že sa mi zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca.“ Pavol Bunda bol po finále trochu sklamaný, keď bol v treťom sete za stavu 3:1 blízko víťazstva. „Celkovo som ale s turnajom spokojný, keďže som porazil hráča 2.ligy v štvrťfinále a v semifinále skúseného trénera z Humenného Venglara. Do roka chcem ešte zlepšiť bekhend, aby som obhájil tohtoročné výkony.“ Drahoš Mihališin, víťaz Ceny útech, poďakoval organizátorom za úžasný turnaj a zázemie vytvorené pre hráčov a primátorovi za ústretovosť tomuto turnaju. Všetci sa už tešia na ďalší, v poradí už 25. ročník turnaja, lebo je to skvelá oslava priateľstva športovcov z rôznych miest na tenisovom kurte. Veľké ďakujeme patrí sponzorom, bez ktorých by tento turnaj nemohol byť tak kvalitný: JUDr. Ondrej Brendza, Mesto Stropkov, SCBC s.r.o – Jaroslav Novický, Karol Mydla, Coltsun-consult – Ing. Stanislav Kolcun, DREVIMEX – Ing. Jozef Halachan, Mäsiareň Ján Cigán, Zlatý Bažant, STOCK Slovakia s.r.o, Red Bull, Peter Mihálik, pekáreň Šandal – Juraj Maťaš, Tesla Stropkov, Gabriel Foťko – stropkovská medovina.