Slovnaft Cup – 2. kolo/Stropkov – Dun. Streda 0:3 (0:1)

Pohárové stretnutie medzi MŠK Tesla Stropkov a FC 1904 DAC Dunajská Streda bolo futbalovým sviatkom po stránke futbalovej, aj spoločenskej. Oslavu 95. výročia založenia futbalu v Stropkove zvýraznil pred nástupom mužstiev detský spevácky zbor pod vedením Michaely Sušinovej, ktorý prespieval klubovú hymnu z pera Alojza Čobeja.

Uznanie si zaslúžia hráči obidvoch tímov, domáce klubové vedenie za organizáciu a fanúšikovia, ktorí zaplnili celú hlavnú tribúnu, i korzo oproti nej. Diváci svoju veľkosť ukázali predovšetkým v 76. min., kedy sa v súboji s Demčom nepríjemne zranil Stephens a keď ho s bolestivou grimasou viedli na lavičku, publikum ho športovo odprevadilo potleskom…
Dun. Streda začala ako sa na favorita patrí a už po šiestich minútach hry otvoril po Pačindovom rohu skóre dôrazný Sarr. V ďalšom priebehu sa síce zastreľovali Jurčo, Ľupták, či Pačinda, ale chvíle Hažera prišli až v 36. min. Najskôr sa Jurčo šikovne obtočil a brankár Stropkova predviedol prvý parádny zákrok. O pár desiatok sekúnd si obidvaja vzájomný súboj zopakovali a opäť bol úspešnejší ochranca svätyne Tesly.
V priebehu polčasovej prestávky sa žrebovala tombola. V hre bol tablet, ale vyžrebovaní diváci ho nedostali zadarmo. Museli totiž kopať tri jedenástky, pričom prekonať potrebovali náhradného brankára DAC-u Milošoviča… Príjemné spestrenie ocenili všetci traja exekútori a potleskom aj diváci.
Po zmene strán sa ako prvý prihlásil o slovo Pačinda, ktorého však vychytal Hažer a keď sa bývalý hráč Košíc predviedol v úlohe nahrávača, po dôraze Stephensa sa triasla bočná žrď. V 58. min. sa pekne uvoľnil Jurčo a domáci brankár si na konto pripísal ďalší parádny zákrok. Po akcii aktívneho Jurča pálil do stredu brány Polievka a gólom sa neskončil ani jeho pokus z uhla, ktorým zakončoval kontru svojho tímu. Stropkovčania sa o svoju šancu na vyrovnanie prihlásili v 79. min., kedy Tujvel chytil malú domov, ale hoci Mihok prestrelil hradbu tiel pred sebou, skóre ostávalo nezmenené. Jurčo si nedal pokoj ani v 84. min., keď sa dostal za obranu domácich, no jeho obaľovačka cieľ minula. Hostia mohli za zahadzovanie šancí zaplatiť daň v 86. min. Mihok poslal loptu šikovne za obranu Dun. Stredy, kde si nabehol Danko. Zoči-voči Tujvelovi zakončil iba do jeho rúk. Fortunaligista už ďalšiu drámu nedovolil, pretože Polievka dvoma gólmi v závere upravil na konečných 0:3.
Góly: 6. Sarr, 88. Polievka, 90. Polievka.
ŽK: 25. M. Dolutovský, 49. F. Dolutovský, 90. Špak – 40. Pambou, 78. Štepanovský.
Zostava Stropkov: Hažer – F. Dolutovský, Petrišin, Pavlík, Vachaľ, Bochin, Burcák (55. Danko), Mihok, Jakubčo (71. Špak), M. Dolutovský (66. Demčo), Lehocký.
Zostava Dun. Streda: Tujvel – Asanovič, Pačinda (57. Polievka), Ľupták, Kwin, Sarr, Pambou (57. Krišto), Brašeň, Štepanovský, Jurčo, Stephens (76. Horváth).