Žiačky ZŠ Mlynská Stropkov majsterkami Slovenska

V stredu 18. júna sa žiačky zo ZŠ na Mlynskej zúčastnili na športovej olympiáde detí a mládeže KALOKAGATIA 2014, ktorá sa koná každý druhý rok v Trnave. Ich cesta za víťazstvom však začala až nasledujúcim dňom.

Dostali sa do skupiny B, kde bojovali o postup s Piešťanmi, Považskou Bystricou a Žilinou. Všetky zápasy s prehľadom vyhrali 2:0 na sety a do finálovej skupiny postúpili z 1. miesta. Hralo sa systémom na kríž. Súperom Stropkovčaniek boli hráčky z Nových Zámkov, ktoré sa v skupine A umiestnili na 2. mieste. Na tento zápas nastúpili naše dievčatá s bojovnou náladou a vyhrali ho po výbornom výkone 2:0. Toto víťazstvo ich posunulo do úplného finále s jasným cieľom vyhrať a naplniť očakávania. Finálový zápas odohrali so Studienkou (Bratislavský kraj). Prvý set nezačal priaznivo. V úvode prehrávali 8:0, ale zlepšeným výkonom, bojovnosťou a veľkou túžbou vyhrať sa im podarilo zvíťaziť 25:22. V druhom sete už súperkám so Studienky nedali šancu a zdolali ich hladko 25:13. Boj o titul Majsteriek Slovenska vo volejbale žiačok ZŠ sa pre Stropkov skončil splnením sna bez straty setu. Cestou domov spoločným autobusom vládla majstrovská nálada, keďže aj stropkovskí futbalisti – spolužiaci neobišli naprázdno. Vybojovali si krásne 2. miesto. Ďalší spolucestujúci, hádzanárky a futbalisti z Michaloviec, si taktiež odvážali majstrovský titul.
Školu reprezentovali: D. Šafranková, N. Špaková, T. Rusnáková, J. Otrošinová, N. Vasková, K. Hurná, S. Siváková, K. Vašková, S. Tomková, I. Široká, tréner: Mgr. M. Haľko, vedúci: R. Tomko