Na Bankovskej hore súťažilo aj sedem domácich jazdcov

obrazokPredminulú nedeľu pokračoval na Bankovskej hore nad mestom motokrosový seriál Cassovia Cup. V jeho štvrtom kole sa na štart jednotlivých kategórií postavilo v Stropkove 98 pretekárov. Medzi nimi nechýbali ani siedmi domáci jazdci.

V kategórii dorastu do 65 cm3 si pekné druhé miesto vyjazdil Benjamín Bandurič, v dorasteneckej kategórii do 85 cm3 skončil Norbert Antoš na 5. mieste. Zastúpenie sme mali aj v juniorskej kategórii. Smolu mal Kevin Čurný, ktorý prvú jazdu s prehľadom vyhral, no v druhú kvôli technickým problémom nedokončil a napokon obsadil celkové desiate miesto. Súťažnú premiéru so sympatickými výkonmi absolvovali aj ďalší dvaja Stropkovčania – Michal Kočiš a Matúš Gálik. V profikategórii mužov, najvyššej v rámci hodnotenia Cassovia Cupu, sa predstavila dvojica Tomáš Burcák a Róbert Malačina. Prv menovaný obsadil celkové 6. miesto a v celkovom poradí mu po štyroch kolách patrí 17. pozícia. R. Malačina skončil v úvodnej jazde piaty, druhú jazdu však nedokončil, celkovo je v seriáli na 13. mieste. Organizátorov v tomto roku potešila asi najpočetnejšia účasť divákov. Stropkov hostil toto atraktívne motoristické podujatie už po siedmykrát a naše mesto aj tentoraz pripravilo pre pretekárov i všetkých fanúšikov nezabudnuteľnú atmosféru. „Tak po organizačnej, ako aj športovej stránke som s celým dňom veľmi spokojný. Azda len počasie nám tento rok opäť nevyšlo, keďže vietor fúkal smerom do publika, čo v suchom počasí s rozvíreným prachom nebolo príjemné. Sme však radi, že Stropkovčania si akciu nenechali ujsť. Vďaka patrí všetkým fanúšikom, sponzorom i spolupracovníkom, vďaka ktorým sme opäť dokázali pripraviť skvelú akciu,“ povedal po pretekoch jeden z hlavných organizátorov Jaroslav Burcák.