Deviatačky bodovali proti Prešovu

Po takmer trojtýždňovej prestávke odohrali žiačky 9. ročníka pod hlavičkou Mestského volejbalového klubu Stropkov A 6. kolo finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ na palubovke Prešova. Práve tréningová absencia, ako aj veľká chorobnosť sa podpísali pod kvalitu herného prejavu dievčat.
V prvom zápase bodovali z veľkého množstva chýb súpera. Hrali pomerne dobre na sieti, málo chybovali na podaní a súpera zdolali so stratou jedného setu. Druhý zápas bol z pohľadu Stropkovčaniek veľmi nekoncentrovaný, ako v obrane, tak aj v útoku, čo súper využil ziskom druhého a tretieho setu. Dievčatá nakoniec dokázali otočiť priebeh duelu, zvíťazili v tajbrejku a mohli sa radovať z plného bodového zisku.
Výsledky: MVK Stropkov A – VK Prešov 3:1 (18, 14, –16, 16), MVK Stropkov A – VK Prešov 3:2 (20,– 7,–22, 11, 9).
Zostava: Tomková, Zajarošová, Jaselská, Štefaníková, Rusinková, Bučková, Kružová, Konrádová, Novická, tréner: Mgr. P. Alexík.