VI. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

IV. liga

Stropkov – Giraltovce 0:0

Domáce mužstvo delilo od nedeľného súpera šesť miest a štyri body, v prospech Stropkova hralo aj aktívne skóre a trojnásobne vyšší počet strelených gólov. Sezónne štatistiky však išli v tomto stretnutí bokom a mužstvo od Tople sa do favorita pustilo bez rešpektu. Stretnutie zhodnotil domáci tréner Ľuboš Reiter: „Od úvodu začali Giraltovce svižne a v prvej štvrťhodine mali jednoznačne navrch. Zaskočili nás nepríjemným pressingom na našej polovici, čo som vôbec nečakal. Dokázali si vypracovať aj dve vyložené gólové príležitosti, ktoré však ostali nepremenené. Do prvej vážnejšej šance sme sa dostali po akcii Medveca, ktorý centrom našiel Vargu, ale ten sa s hlavou nepresadil. V ďalšom priebehu však bol súper lepší a prakticky celý prvý polčas udávali tempo a mali hru pevne v rukách. Bohužiaľ musím skonštatovať, že boli lepším tímom. Po zmene strán sme ožili a postupne preberali iniciatívu. Prišli aj šance, ale bez gólového efektu. Treba povedať, že napriek získanému bodu dnes hostia na našom ihrisku stratili. Ak by zápas skončil výsledkom 2:4, nemohli by sme protestovať, pretože dnes sme herne ťahali za kratší koniec. Najlepším hráčom v našom mužstve bol jednoznačne brankár Hažer, ktorý mužstvo veľmi podržal a len vďaka nemu sme zachránili bod.“
Zostava: Hažer – Motyka, Pavlík, Bochin, Tabiš (46. Teraz), Medvec, Kovalčík (60. M. Petrovský), Bilas, Vachaľ, Demčo (46. Potoma), Varga.

Breznica – Radvaň n/L. 3:2 (1:2)

Domáci nastúpili proti doteraz neporazenému lídrovi tabuľky s veľkým rešpektom. Aj napriek tomu išli do vedenia. Po centri z pravej strany a nedorozumení v hosťujúcej obrane Fiľarský pohotovo doklepol loptu do siete. Radvančania sa pred domácu bránu dostali v prvom polčase dvakrát a z tohto minima dokázali vyťažiť dva góly. Po zmene strán z Brezničanov opadla nervozita, ovládli hru a hostí nepustili do žiadnej príležitosti. Vyrovnanie zabezpečil Tabiš z pokutového kopu nariadeného po faule na P. Zakoviča. O víťazstve rozhodol gól M. Melníka, ktorý zaznamenal hlavou po centri z pravej strany. Domáci tak zaslúžene získali tri body.
Zostava: Potoma – J. Zakovič, Tabiš, Vrábeľ, Porkoláb, P. Zakovič, Šafranko, Fiľarský, Kovalčík, Mydla (Bujdoš, Demjan), M. Melník.

Jupie Banská Bystrica – Stropkov 0:0
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom množstvo akcií skončilo pred oboma šestnástkami. O prvý vážnejší strelecký pokus sa v 15. minúte zaslúžil Špak, ktorého strela tesne minula šibenicu brány domácich. Otvoriť skóre alá Iniesta mohol po Petrišinovej prihrávke aktívne hrajúci Berežný, no namiesto strely volil prihrávku ktorú domáca obrana zblokovala. Odrazená lopta sa dostala k Lehockému, ktorý svojou slabšou pravačkou nedokázal razantne zakončiť. Domáci si za celý zápas aj vďaka spoľahlivo hrajúcej stopérskej dvojici Jurč – Dolutovský vypracovali jedinú gólovú príležitosť. Tá prišla pred koncom prvého polčasu, keď po signále zo štandardnej situácie nastrelili brvno Varcholovej brány. Druhý polčas bol, čo sa týka počtu šancí, chudobnejší. Hrdinom zápasu sa v 76. minúte mohol stať Vansa, no jeho strela zo vzdialenosti dvadsiatich metrov opečiatkovala len brvno banskobystrickej brány. Hostia tak neprehrali ani tretí zápas vonku za sebou a za svoj disciplinovaný výkon si vyslúžili pochvalu nielen od trénerov, ale aj prítomných divákov.
ŽK: Petrišin, Pundžák
Zostava: Varchol – Medvec (70. Rusnák), Dolutovský, Jurč, Haspra, Lukáč (90. Mikita), Petrišin, Lehocký (63. Pundžák), Berežný, Vansa, Špak

Mladší dorast:
Jupie Banská Bystrica – Stropkov 1:0 (0:0)
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí si najmä vďaka aktivite Karsu vypracovali dve sľubné príležitosti. Ani jedna z jeho striel však úspešná nebola, pričom po tej prvej zvonilo brvno domácej brány. Neujala sa ani tutová šanca Banduriča, ktorý z priestoru päťky prekopol bránu. V ďalšom priebehu stretnutia obidve mužstvá zaostávali za očakávaním, z čoho divákov museli bolieť oči. Podpriemerný futbal s častými nakopávanými loptami pokračoval až do 75.minúty. Po faule Skalu nariadil hlavný rozhodca priamy kop v prospech domácich. Tí sa so zakončením nemaznali a po prudkej a plachtiacej strele si nakoniec vybojovali tri body.
Zostava: Mulík – Bandurič, Kimák, Sivák, Tabiš, Mitruška (65. Senaj), Polaščík, Gundzík, Karsa, Skala, Demjan

Lomné – Kalnište 4:3 (1:1)
Domáci začali náporom, ale z množstva šancí padol úvodný gól až v 15. min. z kopačky Hospodára. Vyrovnanie prišlo po náhodnej strele hostí, keď brankárovi Lomného vypadla lopta z rúk. Po zmene strán boli hostia aktívnejší, ale napriek tomu dostal Berežný Lomné opäť do vedenia. Od tohto momentu sa Kalnište zmobilizovalo, domácich pritlačilo a výsledkom boli dva góly v sieti Lomného. Domáci následne prestriedali, postupne zvýšili aktivitu a po priamom kope Hospodára bolo vyrovnané. O plnom bodovom zisku Lomného rozhodol v samom závere V. Schuster, ktorý premenil penaltu nariadenú po faule na prenikajúceho domáceho hráča.
ŽK: Sivák, F. Roba, Calko, Berežný – Kožlej, Leško
Góly: Hospodár 2, Berežný, Schuster (z 11 m)

Duplín – Mestisko 4:0 (4:0)
Domáci rozhodli o svojom jednoznačnom víťazstve už v prvom polčase.
Góly: Tirko 2, Ilčisko, Gula

Lúčka – V. Mirošov 1:4 (0:2)
Góly: Kuriplach (z 11 m) – Bučko, Macko, Hajduk, Palušný

Miňovce – Tisinec 3:4 (2:2)
Za domácich nastúpil v bráne hráč z poľa, a tento fakt ovplyvnil aj začiatok zápasu. Už po piatich minútach bolo 0:2. Následne Miňovce zabrali a do prestávky dokázali vyrovnať. V prvom polčase navyše nedokázali premeniť ďalšie vyložené šance. Krátko po zmene strán Tisinec zvýšil na 2:3. Vyrovnanie domácich prišlo z penalty. O troch bodoch pre hostí rozhodol v závere nechytateľnou strelou Čakurda. Hostia tak boli napokon šťastnejším mužstvom, aj keď vzhľadom na priebeh zápasu by bola spravodlivejšia deľba bodov.
Góly: Smoliga, Homoľa, Palička – Čepa 2, Čakurda, Bučko

Okrúhle – Rovné 3:1 (1:1)
Za takmer ideálneho počasia pred stovkou divákov domáci skórovali už v 12. min. po chybe brankára hostí. Do prestávky však domáci zahodili niekoľko šancí a inkasovali vyrovnávajúci gól. Druhý polčas sa niesol v duchu ďalších nepremenených akcií. Po prestriedaní však domáci zaznamenali ďalšie dva góly. V relatívne pokojnom zápase pod taktovkou rozhodcu Kaščáka darovali domáci hráči svojim divákom dlhoočakávané víťazstvo.
ŽK: Gnaľ (Okrúhle)
Góly: Friček, Paľa, Gnaľ – Pavluš

Sitníky – Chotča 1:0 (1:0)
Vo veľmi slabom a podpriemernom zápase vyhrali domáci šťastným gólom z kopačky Berežného .
Gól: Berežný

Kuková – Stročín 7:2 (2:1)
Domáci sa rozohrali až v druhom polčase a súper po dobrom výkone z úvodu stretnutia napokon kapituloval.
Góly: I. Lukáč 3, Kulpa, Foltýn, Tomko, Harčarik – 2

II. trieda

Ladomírová – Kružľová 4:2 (2:0)
V obojstranne slušnom stretnutí sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Dobrý výkon podal v stretnutí aj rozhodca Hubáč
Góly: Džurban, Cina, Demeter – Gužo 2

Gribov – Bukovce 2:1 (1:1)
Po dlhoročnej prestávke sa kermešovská nedeľa niesla v znamení derby. Bukovce s viacerými posilami, ktoré pred rokom obliekali dres domácich, sa netajili zámerom bodovať. Túto ambíciu potvrdil po polhodine hry Greško, ktorý po individuálnej akcii trafil z hranice 16-tky a poslal hostí do vedenia. Domácim sa podarilo do polčasu vyrovnať, keď na krížny pas z obrany nabehol Kmiť, ktorého koncovku brankár neudržal a Krivka poslal loptu do siete. O osude stretnutia rozhodla chudobná lavička domácich, keď striedajúci Kundrát z 20 metrov poslal v 75. minúte „špicákom“ loptu do siete. V samotnom závere mohli hostia ukoristiť bod, no prísne nariadenú penaltu hosťujúci Melník nepremenil.
Góly: Kundrát, Krivka – Greško

Radoma – Havaj 3:0 (1:0)
Hostia pricestovali na horúcu pôdu lídra tabuľky s cieľom bodového zisku. Od začiatku zápasu sa nedostali na stranu Radomy. V 20. min. otvoril skóre hlavou nestarnúci Lipák. Tento stav vydržal až do prestávky. V druhom polčase začali domáci tlakom a v 63. min. nekompromisne zvyšoval J. Micenko. Na konečných 3:0 upravil M. Rokyta. Všetkým domácim hráčom patrí uznanie za výborný výkon. Stretnutie s prehľadom rozhodoval Micheľ.
Góly: Lipák, Micenko, M. Rokyta

V. Orlík – Baňa 2:3 (2:2)

Dorast

Sitníky – Breznica 4:0 (2:0)

Žiaci

Duplín – Rovné 4:1
Funkcionári ŠK Duplín blahoželajú trénerovi Michalovi Bokšanskému k jeho premiére na trénerskej lavičke a zároveň k sobotňajším meninám, ktoré oslávil výhrou svojich zverencov.

Úradná správa č. 12 zo dňa 27. septembra 2012

- Oznamuje FO OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelci gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk
- Rozpis súťaži si nevyzdvihli tieto kluby: Miňovce, Kuková, Kalnište, Duplín- rozpis si môžu vyzdvihnúť na sekretariáte.
Žiada kluby aby si zaregistrovali klubových manažérov ISSF (tlačiva na zaregistrovanie sú na našej internetovej stránke v menu Tlačiva OOFZ), po 1.10.2012, klub ktorý nebude mať zaregistrovaného manažéra ISSF nebude môcť vykonávať žiaden prestup, hosťovanie, registráciu. Týka sa to všetkých klubov I. a II. triedy a žiakov N. Olšavy. Zatiaľ majú manažérov iba FO Miňovce , FO Duplín, FO Kalnište, FO Kuková, FO Kružlová.
1. Schválila priebeh a výsledky víkendových stretnutí.
2. Žiada futbalové kluby aby v Zápise o stretnutí v kolónke číslo RP uvádzali sedemmiestne číslo hráča, ktoré je na nových RP alebo ho nájdu na stránke www.futbalnet.sk a neuvádzali rodné číslo.
3. Povoľuje štart hráčov, ktorým zatiaľ neboli dodané plastové preukazy a majú schválené prestupy a hosťovania, na potvrdenú súpisku a občiansky preukaz. Futbalové kluby si môžu skontrolovať hráčov na verejnej matrike webovej stránky SFZ – www.futbalnet.sk. Táto výnimka platí pre stretnutia hrané v dňoch 29. – 30.9.2012 a platí iba jedno stretnutie u jedného hráča, R a DZ stretnutia uvedú túto skutočnosť do zápisu o stretnutí.
4. Kontumuje stretnutie I. triedy žiakov 2.kolo Breznica – N. Olšava 3:0 kont. – neoprávnený štart hráča hostí.
1.DK trestá hráča FO Duplín Marek Mižov rč: 1147742, zastavením činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 27.09.2012, podľa DP 1/5a, poplatok 10,–Eur.
2.DK vyhovela žiadosti FO Sitníky o zmene trestu pre hráča FO Sitníky Ľuboš Calko rč: 1181843 a mení na podmienečný trest 1 stretnutie na 3 mesiace od 27.09.2012, poplatok 10.- Eur.
3.DK trestá hráča FO Mestisko Peter Goriščák rč: 1181843, zastavením činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 22.9.2012, podľa DP 1/5a, poplatok 10,– Eur.
4.DK trestá FO Stročín a FO Breznica za nenahlásenie výsledku žiakov a dorastu pokutou 2,– Eura.
Miňovce – Tisinec/ P. Hubáč/
KR a DZ upozorňuje všetkých R a DZ, že zápisy so stretnutí sa odovzdávajú v počte originál + 1 kópia.
KR a DZ nariaďuje pre všetkých R a DZ, aby zápis o stretnutí /zadná strany zápisu o stretnutí/ a správu delegáta /celá správa/ odovzdávali vypísanú počítačom alebo strojom a to už od najbližšieho majstrovského stretnutia. /Uľahčí sa tým celé fungovanie odborných komisií/.
KR a DZ nariaďuje všetkým R a DZ, aby zápisy so stretnutí, rovnako ako aj správy delegáta odovzdali do 03.10.2012 do 15:00 hod a to priamo na OOFZ Svidník, poprípade uložili v stávkovej kancelárii TIPSPORT u Ing. Gumana, v priestoroch bývalej galantérie na ulici Hlavnej.
KR a DZ dôrazne upozorňuje všetkých R a DZ , aby po skončení majstrovského stretnutia spoločne prešli napomínaných hráčov a strelcov gólov, nakoľko v minulosti došlo k viacerým nezrovnalostiam.
KR a DZ upozorňuje R Horochoniča, že zápis zo stretnutia sa odovzdáva v počte 1 originál a 1 kópia.
Naďalej platí povinnosť pre všetkých R, aby v kolónke vylúčený hráči na prednej strane zápisu o stretnutí uvádzali všetkých napomínaných hráčov / aj ŽK v poradí : meno, priezvisko, číslo RP, minúta priestupkue/.
KR a DZ žiada všetkých DZ / platí pri stretnutiach 1.triedy/, aby vo svojich správach uvádzali, či domáci oddiel vyhotovil 1 originál a 3 kópie zápisu o stretnutí.
KR a DZ zaraďuje na listinu R Olivera Dudáša – mobil 0914181990 a Roberta Škurlu ml. – mobil 0917363857
KR a DZ naďalej hľadá nových adeptov na rozhodcovský dres. Záujemcovia sa môžu dostaviť na pôdu OOFZ Svidník, každý štvrtok od 15.30 hod., budú srdečne vítaní.