ŠACH

Turnaj Torysa OPEN
Šachová sezóna klope na dvere a v príprave na ligové zápasy sa šachisti zúčastnili 16.ročníka turnaja v rapid šachu Torysa OPEN 2012. Najlepší výsledok z našich hráčov dosiahol Radoslav Paňko so ziskom 5,5 bodu a vybojoval si prvenstvo medzi hráčmi s ratingom do 1800 elo bodov. V turnaji sa medzi 70 účastníkmi podľa očakávania presadil veľmajster Mikuláš Maník (Prešov) pred medzinárodným majstrom Štefanom Mazúrom (Michalovce) a majstrom FIDE Vladimírom Jackom st. (Prešov).
Tretia liga
Mladí hráči zo Svidníka odohrali kruhový turnaj v Prešove. Hráči boli rozdelení podľa ratingu do 8 členných skupín. V turnaji B obsadil 4.miesto Samuel Sakalík, v turnaji C tretiu priečku získala Marcela Sakalíková pred Adriánom Mikitkom a v D turnaji zvíťazil Marián Mikitka s plným počtom bodov.
Najbližie akcie
28.09. Okresné majstrovstvá Stropkova mládeže jednotlivcov a 4-členných družstiev. ZŠ od 12.00 hod. SŠ od 14.00 hod. v ABC CVČ Stropkov. Žiacky turnaj bude započítaný aj do celoslovenskej súťaže Grand Prix mládeže.
29.09. 8. ročník medzinárodného šachového turnaja grófa Jána Zamoyského na hrade Ľubovňa