smahu správy

Martin Senaj víťazom turnaja dorastencov v Českej Republike

obrazokV priebehu mesiaca január sa Martin Senaj, reprezentant nášho mesta, zúčastnil na sérii troch turnajov, ktoré boli už súčasťou novej tenisovej sezóny 2011. Prvý turnaj usporiadal DRANaM Košice v termíne 15. – 17. 1. za účasti 32 hráčov. V prvých troch zápasoch po sústredených výkonoch postupne porazil Konkoľa, J. Belána a Kontuľa. V semifinále proti Burdovi (Humenné) bol v úvode aktívny, mal výhody v prvých troch gemoch za sebou, ale žiadnu z nich nevyužil a tak namiesto 3–0 bolo 0–3 a tak aj napriek dobrej hre prehral s neskorším víťazom turnaja ľahko vo dvoch setoch.

V dňoch 22. – 25. 1 sa v Národnom tenisovom centre v Bratislave konali Halové Majstrovstvá SR v tenise mladších dorastencov na tvrdom povrchu (Premier court). Aj povrch, na ktorom predtým nikdy nehral a aj nie žičlivý žreb mali vplyv na jeho účinkovanie na týchto Majstrovstvách. V prvom kole mal za súpera Kyseloviča (Bratislava), ktorého zdolal po dobrom výkone 6–3, 6–0. V druhom kole ho však čakal jeden z najväčších favoritov Jakub Oravec (Žilina). Hoci Martin hral dobre, nakoniec jednoznačne vyhral jeho súper 6–1, 6–1, ktorý napokon získal bronzovú medailu.
Posledným zo série turnajov bol v Strážnici (Česká Republika) v termíne 29. – 31. 1., ktorý sa hral na betónových dvorcoch a zúčastnilo sa ho viacero výborných hráčov z Čiech aj Slovenska. V prvom kole nastúpil Martin proti Tyllichovi (Brno). Po slabšom začiatku nakoniec s prehľadom vyhral 6–4, 6–1. Vo štvrťfinále ho čakal nepríjemný súper Kolouch (Uherský Brod). Po kľudnom prvom sete musel Martin v druhom otáčať zo stavu 0–3 na gemy a potom v tajbrejku zo stavu 1–4. Zápas nakoniec vyhral 6–2,7–6.
V semifinále narazil na jednotku turnaja Schenka (Šlapanice). V úvode svojho súpera doslova zaskočil svojou nátlakovou hrou a až do konca zápasu mu nedal vydýchnuť. Po výbornom výkone zvíťazil 6–1, 6–2 a po zápase dostal množstvo gratulácií od organizátorov, divákov a aj súperov. Vo finále ho čakal Cablík (Zlín), ktorý v predošlých dvoch kolách nečakane vyradil dvojku aj trojku turnaja, po zápasových supertajbrejkoch. Martin vo finále podal najlepší výkon na celom turnaji a bez jedinej nevynútenej chyby a mnohých víťazných úderoch bol stav po necelých 20 minútach 5–0. V danej chvíli súper prišiel k nemu podal mu ruku a zápas mu vzdal. Po víťaznom zápase Martina znovu čakal potlesk a mnohé gratulácie, na čo z turnajov na Slovensku určite nie je zvyknutý.
-ms-

obrazok

Imrich Makó | 16. 2. 2011 | Šport | Odkaz na článok | | 215x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou