smahu správy

Do Miňoviec mieri víťaz Ligy majstrov z rakúskeho Linzu

Obecný športový klub Miňovce potvrdzuje, že s jedlom rastie chuť a preto sa jeho funkcionári pred novou sezónou rozhodli prijať ďalšiu výzvu, ktorou je účasť v stolnotenisovej Superlige žien. V sezóne 2010/2011 sa okrem Miňoviec predstavia v renomovanej európskej súťaži tímy zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Chorvátska a premiéru absolvuje zástupca Švajčiarska. E. Jurková, Ľ. Jurková, S. Hudecová a J. Mihaľovová sa v skupine A predstavia proti Linz AG Froschberg, MŠK CP Břeclav Gumotex a TTC Neuhausen.

„Našu účasť v Superlige sme zvažovali štyri mesiace. Vedeli sme, že ak sa chceme prihlásiť do dvoch súťaží, zvýšia sa pre nás nároky na prípravu a cestovanie, pričom budeme v zápasovom kolotoči utorok – sobota. Keďže nás Superliga lákala, tvrdo sme pracovali na tom, aby sme získali silných partnerov, čo sa nám vďaka ESKO s. r. o. a Ivete Ľos-Božíkovej, ktorá nám garantuje dopravu počas celej sezóny, aj podarilo. Preto sme sa nakoniec rozhodli, že po 2. mieste v slovenskej extralige skúsime tiež rešpektovanú súťaž európskeho formátu,“ uviedol manažér OŠK Miňovce Ladislav Jurko.
V Superlige 2010/2011 sa predstaví 12 celkov rozdelených do troch skupín. Súťaž sa hrá systémom každý s každým doma – vonku. Prvé dva tímy postúpia do skupiny o 1. – 6. miesto a ostatné kolektívy budú hrať o umiestnenie na 7. – 12. priečke. Všetky kádre disponujú profesionálnymi hráčkami, pričom v drese Linzu pôsobí druhá hráčka európskeho rebríčka a dvadsiatadruhá na svete Liu-Ja. „Určite sa môžeme tešiť na špičkový stolný tenis. Pre nás bude úspechom každý získaný bod, pretože sme nováčikom súťaže a napr. Linz je víťazom Ligy majsteriek 2008, či posledným šampiónom Superligy. Renomé však má aj majster ČR Břeclav,“ dodal L. Jurko.
Hoci sa posledné štyri mesiace v Miňovciach točili okolo Superligy, v klube nezabúdajú ani na domácu extraligu, v ktorej obhajujú 2. miesto. Miňovce pracujú systematicky a trpezlivo sa v slovenskej stolnotenisovej hierarchii posúvajú krok za krokom vyššie. Pred novou sezónou ostávajú v OŠK pri zemi, ale zároveň si uvedomujú, že po zmenách v kádri suverénna posledných sezón Topoľčian nie je cesta na slovenský trón zarúbaná. „Do nového súťažného ročníka vstupujeme s rovnakými cieľmi ako pred rokom. Preto chceme najskôr postúpiť do prvej šestky, odtiaľ do prvej štvorky a vo finále zabojovať o medailu. Tvrdím, že pre nás má cenu úspechu každé medailové umiestnenie. Pravdou však je, že Topoľčany sa oslabili nielen o Balážovú, ale aj o Kľačanskú, ktorá v našej extralige neprehrala ani jeden zápas. Na druhej strane získali slovenskú reprezentantku L. Kmotorkovú a nádejnú srbskú reprezentantku D. Holok. Šance sú teda otvorené a uvidíme, čo nám ukážu samotné zápasy,“ vysvetľoval L. Jurko.
Miňovce sa mohli vždy pochváliť najlepšou diváckou kulisou v extralige a L. Jurko v tejto súvislosti verí, že výnimkou nebude ani aktuálna sezóna so superligovou príchuťou. Stretnutia Superligy sa hrajú v utorok o 18.00 hod. a extraliga ma hrací deň v sobotu v čase 10.00 a 16.00 hod. „Podaním prihlášky do Superligy si uvedomujeme jej pridanú športovú a spoločenskú hodnotu. Preto chceme priebeh jej zápasov spestriť krátkymi kultúrnymi vystúpeniami, či žrebovaním o zaujímavé ceny. Vstup na stretnutia Superligy a extraligy bude zdarma, čím chcem pozvať všetkých našich priaznivcov na prvotriedny stolný tenis v podaní najlepších hráčok pôsobiacich v Európe,“ zdôraznil L. Jurko.
Prípravu na novú sezónu riešia zatiaľ dievčatá individuálne. V septembri sa S. Hudecová predstaví na majstrovstvách Európy v Ostrave a E. Jurková na medzinárodnom turnaji Satelit Havířov – Hluk – Topoľčany potvrdila svoju dlhodobo konštantne vysokú úroveň postupom do dvoch finále, čo je pozitívnym signálom pred decembrovými majstrovstvami sveta na Slovensku. „Postup do dvoch finále hodnotím ako významný úspech s tým, že zo slovenských hráčok bola práve Eva vždy najvyššie. Hladko 3:0 si poradila aj so svojou reprezentačnou partnerkou L. Truksovou a preto verím, že účasť na MS juniorov v decembri by jej ujsť nemala,“ pridal svoje prianie L. Jurko.

obrazok

Imrich Makó | 25. 8. 2010 | Šport | Odkaz na článok | | 172x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou