smahu správy

Futbal 10/2010

Stropkov vstúpi do jarnej časti bez zmien v kádri

MŠK Tesla Stropkov získal v jesennej časti dvadsaťštyri bodov, vďaka čomu zimoval na 6. mieste treťoligového pelotónu. Pozitívnu výsledkovú vlnu chceli realizačný a hráči preniesť aj do zimnej prípravy. Stropkovčania absolvovali celý tréningový cyklus v domácich podmienkach a tréner Alojz Lehocký si pochvaľoval predovšetkým možnosť využívať hraciu plochu s umelou trávou. „S prípravou sme začali o čosi neskôr ako sme pôvodne plánovali, ale v hrubých rysoch sa nám naše plány podarilo naplniť. Výhodou pre nás bolo, že sme mohli využívať ihrisko s umelou trávou, kde sme viac pracovali s loptami. Podarilo sa nám odohrať viacero stretnutí s kvalitnými súpermi a som rád, že s mužstvami ako Humenné, Trebišov, či Snina sme dokázali udržať vyrovnanú partiu. Mrzí ma len to, že v závere prípravy sa hráčom nevyhli choroby a zranenia. Týždeň pred prvým majstrovským zápasom nie sme v optimálnej zdravotnej pohode, ale verím, že chlapci sa uzdravia a budú môcť nastúpiť. Hoci hráči mali pracovné a študijne povinnosti, s ich prístupom počas zimnej prestávky som spokojný,“ dodal tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.
Generálkou na štart jarnej časti súťažného ročníka 2009/2010 bol pre Stropkov semifinálový súboj v rámci Pohára VsFZ s Ľuboticami. Hoci domáci mali počas zápasu územnú prevahu, ktorú vyjadrili osemnástimi rohovými kopmi, na úspešný výsledok im to nestačilo, pretože v konečnom účtovaní sa tešil z víťazstvá 1:4 účastník IV. ligy. „Zápas s Ľuboticami môže skresľovať naše výkony v prípravných stretnutiach, ale verím, že aj toto meranie síl otvorí niektorým hráčom oči a duel v Bardejove zvládneme lepšie ako generálku. Myslím si, že priebeh sme mali v rukách, len na našu škodu sme nerozhodli o jeho osude už v prvom polčase, kedy sme si dokázali vytvoriť tlak a viaceré príležitostí. V príprave sme dokázali premieňať šance pomerne efektívne, no dnes sme ich zahadzovali, čo sa nám kruto vypomstilo. Výsledok 1:4 vyplýva aj z nezodpovedného prístupu niektorých hráčov pri plnení defenzívnych činností, kde sme pohoreli najviac. Pravdou je, že obrana hrala v tomto zložení prvýkrát, no hráči, ktorí dostanú šancu, by sa mali o ňu pobiť viac. Ukázalo sa však, že skúsenosti M. Veselého a K. Pavlíka nám citeľne chýbali,“ hodnotil A. Lehocký.
Do jarnej časti nastúpi Stropkov bez zmien v kádri. V prípravných stretnutiach sa síce objavoval Jozef Tirer, ktorému však nedovolia obliecť dres MŠK Tesla Stropkov prestupové normy, pretože hráč v jednej sezóne môže nastúpiť iba za dva kluby a v jeho prípade platí, že už hral v Podbrezovej a Michalovciach. „V jari budeme chcieť udržať trend, ktorý mužstvo nastolilo predovšetkým v druhej polovici jesennej časti. Našou snahou bude opäť sa posunúť herne ďalej, čo by sa malo premietnuť aj do postavenia v tabuľke. Pred jarnou časťou si prajem, aby sa nám podarilo prilákať na štadión stropkovského diváka poctivými výkonmi a úspešnými výsledkami,“ zdôraznil A. Lehocký.

obrazek

Semifinále Pohára VsFZ

Stropkov – Ľubotice 1:4 (1:1)
Stropkov si v generálke na ostrý treťoligový štart vypil kalich horkosti až do dna. Zverenci trénera Alojza Lehockého zahrávali spolu osemnásť rohových kopov, z toho dvanásť v prvom polčase, ale gólovo sa z hráčov v modrých dresoch nepresadil nikto, pretože skóre v 7. min. otvoril vlastencom Lupták. Hostia vyrovnali v 37. min. zásluhou Klima a keď sa postupne nepresadili Fečko, Kapišovský, Potoma, začali úradovať Ľubotice. V 72. min. poslal loptu milimetrovou strelou do siete Harčarik, Vachaľ síce kontroval žrďou, no P. Joščák v 85. min. druhýkrát premenil na presný zásah jeden zo štyroch rohových kopov svojho tímu. Bodku za stretnutím dal v 87. min. Lupták. „Zápas so Stropkovom bol pre nás generálkou na súťaž a preto sme ho brali absolútne vážne. Všetky stretnutia pohára sme hrali na pôde treťoligistu a som rád, že po Giraltovciach a N. Hrušove sa nám podarilo vyradiť aj Stropkov. Pred duelom sme nemali žiadne veľké oči, lebo niektorí naši hráči sú zranení, no príležitosť dostali mladí chlapci, ktorí ukázali, že futbal hrať vedia a cudzia im nie je ani bojovnosť. Domáci boli v úvode lepším tímom, vytvorili si tlak a mali aj šance. Na menšom ihrisku nám chvíľu trvalo, pokiaľ sme sa zorientovali, ale po našom góle sa hra postupne vyrovnala. V druhom polčase sme ťažili z brejkov a teší ma, že sa nám nakoniec podarilo otočiť skóre v náš prospech. Myslím si, že pre klub je postup do finále historickým úspechom a to sa ešte chceme pokúsiť zabojovať o celkové víťazstvo. Chlapci sa sami mohli presvedčiť, že pokiaľ pristupujú k svojim povinnostiam zodpovedne a na ihrisku bojujú, môžu hrať vyrovnanú partia aj s kvalitným súperom,“ pochválil svojich hráčov tréner Ľubotíc Miroslav Sabol.
Góly: Lupták (vl.) – Klimo, Harčarik, P. Joščák, Lupták.
Zostava Stropkov: Biroš – Fiľarský (Kentoš), Teraz, Porkoláb, Gonos, Vatraľ, Medvec, Gonos, Kapišovský, Bokšanský (Bujdoš), Potoma (Vachaľ), Fečko.
Zostava Ľubotice: Figeľ – Fučo, P. Joščák, Harčarik, M. Joščák, Zorský (Sivák), Čuchran, Klimo (Antony), Lupták, Uličný, Baran.

obrazek

Prípravné zápasy MŠK Tesla Stropkov

Stropkov – Trebišov 2:1 (2:0)
Góly: Potoma, Bujdoš.
Stropkov – Giraltovce 3:3 (1:0)
Góly: Gonos, Kapišovský, Tirer.
Stropkov – Svidník 5:1 (2:1)
Góly: Kentoš, Potoma po 2, Fečko – Jadviš
Stropkov – Kračúnovce 6:0 (2:0)
Góly: Kapišovský, Potoma po 2, Bokšanský, Fečko.
Stropkov – Trebišov 1:2 (0:0) Gól: Pavlík
Stropkov – Bystré 4:1 (2:0)
Góly: Fečko 2, Bokšanský, Kentoš.
Stropkov – Jaslo 4:2 (1:1)
Góly: Fečko 2, Potoma, Kentoš.
Stropkov – Humenné 2:3 (0:1)
Góly: Potoma, Ličko.
Stropkov – Snina 0:1 (0:0)

Prípravný futbal Breznice

Breznica – Kamenica 7:2 (3:0)
Góly: M. Melník 2, Varga 2, Onder, Polivka, Beľak.
Zostava Breznice: Bujdoš (Potoma) – Kočiš, J. Melník, E. Vrábeľ, Bučko (Polivka), Beľak, Paňko (Antol), V. Bochin (Tabiš), Onder, Varga, M. Melník.

Svidník chce záchranársku misiu splniť aj s pomocou S. Hvozdu

Po jesennej časti patrí futbalistom FK Drustav Svidník so ziskom dvanástich bodov predposledná priečka. Keďže klubové vedenie si uvedomuje aktuálnu situáciu spojenú s postavením mužstva v tabuľke, snažilo sa hráčom a realizačnému tímu vytvoriť priestor na plnohodnotnú prípravu. Zimné prípravné obdobie rozbehli Svidníčania v domácich podmienkach, ale jeho kondičnú časť zavŕšili päťdňovým sústredením v Novom Smokovci, ktorého sa zúčastnilo 15 hráčov. „Do Nového Smokovca sme cestovali s cieľom trénovať dvojfázovo a preto som rád, že s výnimkou jedného dňa, kedy fúkal vietor, nám prialo aj počasie. Doobeda sme využívali bežecké trate v okolí a poobede sme striedali ihrisko s posilňovňou. Celý tréningový cyklus bol náročný, ale chlapci záťaž zvládli. Verím, že aj toto sústredenie nám pomôže k tomu, aby sme sa v jari posunuli v tabuľke mimo zostupového pásma. Po návrate z N. Smokovca sme museli improvizovať, pod čo sa podpísali klimatické podmienky a niektorým hráčom sa zároveň nevyhli zranenia. Postupne sa však situácia dáva do želaných koľají. Preto som vo všeobecnosti s vytvorenými podmienkami na prípravu a prístupom hráčov spokojný,“ hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.
Počas zimnej prestávky sa kabíne Svidníka nevyhol ani hráčsky pohyb. Hosťovanie sa skončilo J. Čikoš-Pavličkovi, J. Kiseľovi, D. Javorskému a R. Javorskému. Ako najcitlivejší post sa pre P. Piršča ukazovalo obsadenie brankárskej pozície, ale v jarnej časti sa opäť medzi žrde FK Drustav postaví Stanislav Hvozda. „Za najväčší prínos považujem návrat S. Hvozdu, ktorého kvality a skúsenosti budeme v jarnej časti veľmi potrebovať. Z Bardejova na hosťovanie prišli M. Kočiš, M. Luščák, J. Kováč, z V. Mirošova sa vrátil M. Koša a ešte sa pokúsime doplniť káder o jedného útočníka,“ zhrnul personálne zmeny P. Piršč.
V jari čakajú na Svidníčanov bezprostredné záchranárske práce, ktorých by sa v klube najradšej zbavili hneď v úvode odvetnej časti. Pre vyladenie formy a kompatibility medzi jednotlivými formáciami mali slúžiť zápasy v druhej polovici prípravy na umelej tráve so slovenskými a poľskými súpermi. „Myslím si, že všetci naši súperi nás dokonale preverili, pretože nám ukázali naše nedostatky. Výsledkovo sa nám príliš nedarilo, ale prioritou pre nás bolo kryštalizovanie zostavy a súhra hráčov. Získal som podrobný prehľad o tom, kto môže a kto nemôže hrať, resp. ktorý post ešte potrebujeme posilniť. Verím, že aj tieto skúseností z prípravy nám pomôžu naplniť náš cieľ, ktorým je udržanie sa v súťaži,“ poznamenal P. Piršč.

Úradná správa č. 23 zo dňa 4. marca 2010

Sekretariát OOFZ:
1. Oznamuje, že zasadnutie Výkonného výboru a Rady OOFZ sa uskutoční 11. marca 2010 (štvrtok) o 16.30 hod. na sekretariáte OOFZ vo Svidníku.
2. Oznamuje, že R a DZ pôsobiaci v súťažiach VsFZ si môžu „Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti“ prevziať na Sekretariáte OOFZ.
ŠTK OOFZ:
1. Nariaďuje tieto zmeny termínov a ÚHČ:
Pohára Š-Autoservis, 2. kolo: Miňovce – Baňa, Okrúhle – Lomné: stretnutia sa odohrajú 14. marca 2010 o 14.30 hod.
KR a D OOFZ:
1. Oznamuje, že seminár rozhodcov a delegátov OOFZ sa uskutoční 13. 3. 2010 so začiatkom o 9.00 hod. v reštaurácii Fullimex v Breznici. Účasť na seminári je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu R a DZ OOFZ pre jarnú časť súťažného ročníka 2009/2010. Pozvaní na seminár sú aj noví adepti na rozhodcovský dres a R a DZ pôsobiaci v súťažiach VsFZ.
2. Obsadenie R a DZ
Pohár Š-Autoservis – 2. kolo, 14. 3. 2010 o 14.30 hod.:
Miňovce – Baňa (Staško, F. Bodnár, Sivák – Burcák), Okrúhle – Lomné (Cupák, Suchanič, Kaščák – Micheľ).
OOFZ Svidník

Imrich Makó | 10. 3. 2010 | Šport | Odkaz na článok | | 617x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou