Úspešný vstup starších žiačok MVK Stropkov „A“ do novej sezóny 2019/2020

V nedeľu 15. 9. 2019 sa staršie žiacky ZŠ Mlynská pod hlavičkou MVK Stropkov zúčastnili na medzinárodnom volejbalovom turnaji v Sanoku, prvý prípravný turnaj na novú sezónu 2019/2020. V úvodnom zápase proti Rzeszowu po prvom prehratom sete, sme zlepšeným výkonom stav otočili a vyhrali 2:1 (21:25, 25:17, 15:7). V druhom zápase proti Elbe Prešov sme súperovi nedali šancu a vďaka našej skvelej ofenzívnej práci sme vyhrali s prehľadom 2:0 (25:9, 25:13). Náš finálový zápas bol proti domácemu tímu Sanoczanka Sanok. Naše dievčatá v prvom sete nestačili na súpera a prehrali tesne (25:20), no v druhom sete sa naše volejbalistky zomkli a hrali až do posledného „činského” múru Silvie Hricovej. Tretí a zároveň posledný set bol zo začiatku napínavý, avšak náš super na nás nestačil. Posledný víťazný bod získala Ema Maťašová krásnym esom. Konečný výsledok zápasu: 2:1 (20:25, 26:24, 15:9). Za svoju vykonanú prácu boli ocenené až tri naše hráčky Silvia Hricová- najlepšia blokujúca hráčka, Laura Lehocká- najlepšia podávajúca hráčka, a nakoniec Rebecca Dzurjová- najlepšia hráčka celého turnaja. Zostava: R. Dzurjová, E. Maťašová, N. Križanovská, S. Hricová, L. Lehocká, S. Kočišová, Š. Cichá, K. Gombitová pod vedením pána trénera M. Haľka.