smahu správy

STD Domaša Tour 2019 preverí cyklistov na 73-kilometrovej trati

Preteky v cestnej cyklistike STD Domaša Tour napíšu 8. septembra štvrtú kapitolu. Na pelotón bude čakať trať dlhá 73 kilometrov. Víťazstvo z posledných dvoch ročníkov obhajuje slovenský reprezentant Adrián Babič. Súčasťou podujatia je aj detská verzia pretekov.

STD Domaša Tour si počas prvých troch ročníkov získala u cyklistickej verejnosti vysoké renomé. Precízna organizácia, zaujímavá trať a pridaná spoločenská hodnota sú pozvánkou od organizátorov na 8. septembra 2019 aj tento rok.
Kým v minulosti mali cestní cyklisti na výber z dvoch okruhov, tento rok pripravili organizátori univerzálnu trať s dĺžkou 73 kilometrov a prevýšením 400 metrov. Hoci jej väčšia časť kopíruje trasu z posledných pretekov, predsa len na jazdcov čaká zmena. „Po štarte v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá sa pelotón vydá na Kučín a Nižný Hrabovec, odkiaľ si to namieri do Vranova nad Topľou a potom sa už známou trasou smerom na Hanušovce nad Topľou vráti do cieľa. Pre zmenu sme sa rozhodli z toho dôvodu, aby cyklisti videli aj iné časti nášho okresu a pretekanie sa pre nich nezmenilo na rutinu. Trať bude rýchla, ale na druhej strane by ju mal v trojhodinovom časovom limite zvládnuť každý, kto na bicykli sedí aspoň cez víkend,“ uviedol riaditeľ STD Domaša Tour Marián Janič.
Súčasťou podujatia bude aj detská verzia STD Domaša Tour. Organizátori OZ Vranovské vydry a ZŠ Bernolákova opäť pripravili trate odstupňované pre vekové kategórie 4 – 7, 8 – 11 a 12 – 14 rokov. „Na každom z podujatí, ktoré organizujeme ako Vranovské vydry, sa snažíme motivovať deti k športu, čo na druhej strane predpokladá, aby sme im na to vytvorili podmienky. Keď vidia hromadný štart, organizáciu pretekov, či dojazdy, sú namotivované a chcú si zajazdiť tiež. Vzhľadom k tomu, že veľa „cestných“ pretekov sa práve pre deti neorganizuje, o to radšej im vytvoríme priestor u nás,“ vysvetľoval Rastislav Košalko z OZ Vranovské vydry.
Cyklistika na Slovensku zažíva v posledných rokoch boom. Svedčí o tom i narastajúci počet pretekárov, ktorí sa každoročne postavia na štart STD Domaša Tour. I tento rok niet pochýb, že si prídu na svoje nielen jazdci, ale aj fanúšikovia popri trati. „Myslím si, že môžeme byť spokojní do tej miery, že o naše preteky je medzi cyklistami, a to nielen na Slovensku, záujem. Kým na prvom ročníku sa na štart postavila stovka pretekárov, minulý rok sme prekročili číslo tristo. Radi by sme si tento honor v bu¬dúcnosti udržali, pričom nás len poteší, ak dokážeme inšpirovať k cyklistike aj tých, ktorí sa ešte stále len odhodlávajú vysadnúť na bicykel,“ dodal M. Janič.
Viac informácií získate na FB stránkach STD Domaša Tour a Detská STD Domaša Tour.

Imrich Makó | 6. 9. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 53x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou