smahu správy

Po šiestich rokoch sa v Stropkove bude opäť lyžovať

Malý vlek s umelou plochou opäť funkčný

V piatok 28. septembra sa stretli viceprimátor D. Lukáč, S. Motyka a všetci priaznivci lyžovania nielen na umelej ploche, aby slávnostne otvorili lyžiarsku sezónu po veľmi dlhej dobe.

„Som rád, že sa po šiestich rokoch bude u nás lyžovať a že sa našlo riešenie. Pred rokom sa vlek dokončil a všetko bolo technicky pripravené, no nemali sme elektrické pripojenie, čo bol veľký problém a lyžovať sa nedalo. Som rád, že to všetko vyšlo a chcem sa preto poďakovať vedeniu mesta. Išlo to pomaly, ale nakoniec sa to podarilo. Máme všetky technické revízie, takže môžeme lyžovať. Je na nás ako si to ešte všetko upravíme,“ povedal S. Motyka v úvode a všetkých srdečne privítal.
„Veľmi ma teší, že sa táto skvelá vec podarila. Chcem sa poďakovať predovšetkým S. Motykovi, pretože nadšencov ako je on mesto Stropkov potrebuje. Ľudia ako on, ktorí sa vedia nadchnúť, vedia búšiť, behať, zháňať, aby sa veci dotiahli dokonca. Verím, že pod jeho vedením to bude dobre fungovať,“ povedal D. Lukáč a doplnil, že už teraz sa dohodli na ďalších úpravách, vzhľadom na to, že umelá plocha ešte nie je kapacitne taká, aká by mohla byť. „Veľká vďaka patrí všetkým tým, ktorí pomáhali pri realizácii, pána Vidiščáka nevynímajúc. Skúšali sme rôzne metódy, ako dostať všetky súčiastky hore. Chlapi sa naozaj zapotili a podali skutočne solídne športové i stavbárske výkony, kým sa dostali veci do stavu, v ktorom sa nachádzajú teraz. Veľmi nás teda teší, že budeme môcť prevádzkovať tento vlek a verím, že aj zima nám dopraje snehovej nádielky a takých podmienok, že vlek využijeme aj v zime,“ dodal D. Lukáč s tým, že verí v pokračovanie rekonštrukčných prác v areáli Pod vlekom. Je pripravená projektová dokumentácia, dúfame teda, že sa čoskoro začne s rekonštrukciou turistickej ubytovne, ako aj s ďalšími prácami na skvalitnenie a spríjemnenie pobytu v tejto lokalite, ktorá pritiahne späť návštevníkov do tejto lokality. „Naša prímestská zóna je naozaj jedinečná a máme byť na čo hrdí. Aj v mene vedenia mesta prajem bezproblémové a príjemné užívanie bez veľkých pádov a zranení, aby si tu každý našiel vlastné vyžitie a natrénoval všetko potrebné. Verím, že sa v budúcnosti ukážu aj nejaké talenty, ktoré budú tento šport rozvíjať a ktoré budú spomínať na to, že začínali u nás v Stropkove. Teším sa na novú sezónu, ktorá je pred nami,“ povedal v závere D. Lukáč.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 5. 10. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 858x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
Sifo 9. 10. 2018 o 13.45 hod. IP: 213.151.239.XXX

Nazdar,

to by Ste mohli ponúknuť ostatným lyžiarskym klubom na letný tréning. Tu liptáci zvyknú chodievať v októbri-novembri, resp v máji na ľadovec Stubai.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou